Schmaker.eu

... you have reached the end of dem Internets

Unihertz Titan - první dojmy

Je to vobrovská vobluda, váží asi jako tři normální telefony a ještě to má podivnej čtvercovej displej ve stylu BlackBerry Passport. To přeci nemůže pohromadě fungovat! Nebo ano?

Už ho mám doma tři týdny. Jde o největší překvapení ze světa mobilů, co jsem za posledních pár let měl. A co si budeme povídat, při mý kadenci ničení telefonů jsem jich přeci jen pár vystřídal. A všechny měly klávesnici!

LG GW 620 Etna -> Motorola Droid 3 -> Motorola Droid 4 -> BlackBerry Q10 -> BlackBerry Priv -> BlackBerry KeyOne -> Unihertz Titan

Taková je zhruba historie mých QWERTY strojů. Některé byly skvělé (v podstatě všechny s klábosnicí na ležáka), některé byly horší (ano Prive, dívám se na tebe), některé měly super OS (Q10 FTW) a některé prostě jen posloužily. Jaká je ale tahle čínská sranda z AliExpressu za v přepočtu asi 8500 Kč?

Nebudu sem sepisovat dojmy z krabičky, sluchátek a podobný krávoviny, protože to stejně nikoho nezajímá, i kdyby to přeci jen četl, takže půjdu rovnou k věci. Telefon je obří. Ne, znova, telefon je OBŘÍ. Vždycky jsem se smál těm ňoumům s tabletofonama u ucha, ale teď pravděpodobně vypadám jako jeden z nich. Asi s tím dokážu žít, protože to co tenhle telefon v podstatě za pár korun (KeyOne mě vyšel na 15 000, Priv na 10 z druhý ruky, ...) zkousne je prostě bomba.

Situace je taková, že když hodíte telefon na stůl, jak je běžnej zvyk, tak po šílený dutý ráně jdete zkontrolovat stůl, jestli v něm náhodou není díra. A to myslím smrtelně vážně, tenhle telefon by neměl přijít do styku s křehkýma věcma, protože z nich udělá salát. Na druhou stranu má asi obstojný využití v sebeobraně, když máte zrovna pepřák s boxerem v druhý kabelce.

Nikdy jsem si nebral telefon do vany, než mi přišla tahle cihla. Na krabičku kluci čínský nechali napsat IP67, což by mělo bejt vodotěsnost do metru na půl hodinky. Tak dlouho jsem neměl trpělivost to zkoušet, nicméně v umyvadle a vaně když ho utopim, tak se žádný bubliny z tělesa telefonu nekonaly, všechno šlapalo a jako bonus je k telefonu přidaná appka pro podvodní focení, kterou sice nikdy nevyužijete, protože ...

Appka na foťák je hrozná. Foťák je taky hroznej. A fotky jsou vlastně taky hrozný. Aspoň teda většinou. Když se telefon uráčí konečně doostřit, tak většinou ta včelka co se jí snažíte vyfotit na Instáč už bude někde zazimovaná, takže na tohle je prostě ten mobil úplně na hovno. Ale s tím se v téhle cenové kategorii dá vcelku počítat. Přesto ale při troše snahy se venku dají vyfotit pěkný statický snímky, když je dobrý světlo. Jen to chce trpělivost, čas a tak tři a půl tisíce pokusů.

Klávesnice je dobrá, přestože to rozložení je podivný. Přeučit se z KeyOne na Titána mi trvalo zhruba 3-4 dny a to bez ohledu na to, že má naprosto divně umístěnej shiftalt, nicméně zvyknout si na to netrvalo ani zdaleka tak dlouho, jak jsem čekal. Větší problém jsou klávesy A Z Backspace Enter. Jejich použití vyžaduje dost cviku a i tak je ten pohyb krajně nepřirozenej, protože jsou natažený moc do hrany a palce tak dělaj slušnou jógu po klávesnici, aby to tak nějak vyšlo. Telefon se ale při psaní drží poměrně dobře, jen je třeba počítat, že je prostě stavěnej na ovládání oběma rukama.

Horší je to se softwarem klávesnice. Původní software je pro českej jazyk úplně na prd, protože nemá českej slovník a háček ani čárku tam nenapíšete. Klávesnice BlackBerry si s fyzickou klávesnicí moc nerozumí a pro rozumný využití by musela být pořád vidět virtuálka, jenže to si potom můžete koupit normálního Huaweie a budete heppy jak dva grepy. Tudy cesta nevede.

Jediný funkční řešení softwarový klávesnice je klávesnice od Microsoftu (a to tu firmu fakt nemám rád). Našeptávání funguje, vidět je jen to co má být vidět a háček s čárkou zadáte dlouhým stisknutím klávesy (i když, pravda, občas to trochu zahapruje).

Postupně budu nahazovat různý tipy, videa jak vypadá telefon utopenej a podobný kraviny. Třeba to někoho může zajímat, koneckonců, je to dobrej stroj a asi nejlepší mobil, co jsem měl. Přestože není bez chyb...

Login Form

Pamatuj si mě

       

Další články

Je to vobrovská vobluda, váží asi jako tři normální telefony a ještě to má podivnej čtvercovej displej ve stylu BlackBerry Passport. To přeci nemůže pohromadě fungovat! Nebo ano?

Moje první myšlenka při koupi tohohle telefonu byla, že to fakt musí vydržet všechno. A vono je to ještě vodotěsný? Opravdu? Neni to jak vietnamský hodinky G-Shock, co jsme jako největší bombardáci no...

Dlouho jsem řešil, jakým způsobem sdílet věci mezi rodinou a zároveň mám spoustu věcí, který můžou pomoci někomu dalšímu, nebo si je prostě napíšu pro sebe, abych to nezapomněl. Facebook rozhodně neb...

Dneska jsem úspěšně namontoval rozprašovací ostřikovače. Do kapoty bylo třeba upravit díru, aby šly napasovat, jinak šlo však vše bez problémů. Teď je pokryté celé sklo a stěrače tak nemají tolik prác...