Skip to main content


Já ji sice nesleduju, protože thready s deseti postama na sobě mi vadí, ale tohle je potencionálně hodně zajímavej účet. #CzechThisOut

Fakt škoda, že lidi používaj špatnou instanci na zajímavý posty .. nejsme #Mastodon , jsme #Fediverse


🌱 #WorldSuicidePreventionDay
https://www.iasp.info/

💡10. 09. je datum, které připadá na světový den prevence sebevražd. Jednou z prevencí je nebát se zeptat.

💡 Otázkou na sebevraždu nemůžete druhého inspirovat k sebevraždě. Ani situaci zhoršit. Ale dost možná dotyčné osobě pomůžete téma otevřít a být lidsky nablízku.

🧵⬇️ 1/10


Co znamená "špatná instance"?
@Michal Janda instance ve #Fediverse s omezeným počtem znaků - pro tenhle účel naprosto nevyhovující
Těch deset postů bylo fakt nepříjemných. Já jsem si totiž původně myslela, že mi bude stačit jeden post. 🤨 Na mastodonu jsem tech dlouhých postu viděla hodně. Mrzí mě, že je ta informace takhle roztahaná, ale pak už jsem to jen nechtěla vzdát.

@Terapeutka 🧩 To je v pořádku, já mám pro tohle pochopení. On nám tu totiž dominuje #Mastodon , kterej má v základním nastavení omezenej počet znaků (pár instancí to má zvednutý), kterej je pro takový posty naprosto nevyhovující.

Přitom by stačilo použít instanci na jiným software ( #Friendica , #Misskey , ...) nebo instanci bez tohoto omezení (která ale nebude řešit třeba to, že nejdou vkládat inline obrázky - všechny se nahrajou na konec a bude jich max 4

Z dominance Mastodonu vůbec nemám radost, ale Váš obsah by mohl bejt zajímavej, tak jsem si ho dovolil postrčit 😀

Terapeutka 🧩 reshared this.

Koukla jsem k vám na Friendica. Hlava mi nebere, že to postujete tam a vidíme to na mastodonu?
Je to jen jiná verze podkladu pro vstup do mastodonu? Chci mít možnost psát neomezeně dlouhej text, ale popravdě, považuji za výkon, že jsem se dokázala zaregistrován na mastodonu a nějak tu fungovat. 🤔🤨

@Terapeutka 🧩 Vítejte ve #Fediverse

Nejlíp se to dá představit asi tak, že si mezi sebou jednotlivé instance posílají e-mail s Vaším příspěvkem, proto není problém vidět na #Mastodon věci z #Pixelfed , #Lemmy a podobně.

Jeden obrázek za všechny:

Fediverse tree

Terapeutka 🧩 reshared this.

Díky za trpělivost s vysvětlováním. Obrázek je skvělý. Obrázková vysvětlení jsou prostě uživatelsky přívětivá. 😁 Jako obrázkově uživatelské prostředí v počítačích.