Skip to main content


Jasně, demonstrace za bídu a svobodu. Proto postavíme "protipolicejní složky", až půjde do tuhýho

Myslíte, že to je legální?

in reply to Schmaker

Protesty tu byly za minulého prezidenta i vlády úplně stejné.

Já už protesty ani nevnímám jako politickou činnost, ale jako společenskou událost pro znuděné profesory a studenty.

Když se tě jen tak kamarád zeptá, jestli s ním zajdeš na protest, ale nezeptá se, jestli chceš na pivo, ani nevysvětli proti čemu chce protestovat. tak ti musí dojít, že nejde o žádný blbý zákon.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty Protest je v pořádku. Půlka lidí sice nevěděla za co nebo proti čemu protestují, ale i tak je v pořádku, že jim to někdo umožnil

Hranice protestu končí tam, kde se ničí majetky, ubližuje na zdraví a jedná se protiprávně. Nejsem právník, ale nabídnout někomu milice k útoku na pořádkový jednotky mi úplně v pořádku nepřijde a zajímalo by mě, zda to je za hranou zákona.
in reply to Schmaker

Ok...
Mě hranice zákona nepřijde v této otázce významná, jelikož valná většina protestů bude proti vládě, a pokud bych uznával protesty za důležitou část demokracie (rozhodně je nepovažuji za důležité), tak musí mít možnost vládě nevyhovovat.

Na druhou stranu, podle mě všechny protesty jen škodí běžným lidem. Provádí je lidé, co nemají nic lepšího na práci, a vládě jsou stejně u prdele. Přesto ničí majetek a životy lidí, kteří jsou zrovna v okolí. Proto jsem nikdy nebyl na protestu, a vyhýbám se jim obloukem i když náhodou souhlasím s tématem.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Škodit můžeš, ale v rámci zákonných norem 😀

Mezi náma - protesty považuju za legitimní a funkční nástroj - jako dobrej příklad se můžeš podívat například na Gruzii minulej týden. U nás třeba Milion chvilek, díky kterýmu se slučovaly strany do koalic ještě před volbama.
in reply to Schmaker

> Škodit můžeš, ale v rámci zákonných norem 😀

čistý alibismus.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Jednoduše řečeno, měl bych pro tebe desetkrát víc respektu, kdyby jsi nadával na kreténa, který se šel porvat s Ukraincem, než plazit se před vládou a ptát se jich, jak je můžeš potrestat takovým stylem, který jim je nejméně škodlivý. (zatím co to bude ničit životy spoluobčanů)
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty
Jsme v demokracii a ta má svý mechanismy, který zatím celkem fungujou, i když často až zoufale pomalu, nicméně často ty demonstrace hmatatelné výsledky mají.

Pokud chce někdo vytvářet milice proti pořádkovým jednotkám, který jednaj v souladu se zákonem, tak ten člověk chce buď anarchii, nebo totalitu.

Každopádně topic je jinej - mě zajímá, jestli je tohle legální, nebo ne
in reply to Schmaker

Jestli tvůj topic je jen, jestli to vládě vyhovuje nebo ne, tak k tomu opravdu nemohu nic víc dodat :drink:
Unknown parent

Schmaker
Díky za připomenutí. Tím, že jsem se narodil jako svobodný dítě o tomhle netuším vůbec nic (částečně proto, že kvůli paměti akvarijní rybky nesnáším dějepis a z velký části proto, že se o tom na škole prostě nemluvilo)
Unknown parent

Václav Nový
@vldysek je to opravdu děsný jaký mají nápady. Jak si to jako představují? Za prvé je to nezákonné, za druhé si jako myslí, že by policajti tolerovali něco podobného? Nejdříve by dali přes držku těm jejich milicím, za druhé by pochytali a soudy uvěznili jejich vůdce a nejspíš by trestu neušli ani jejich členové.
in reply to Schmaker

jsou to fakt už hovada. Jak si myslí že by to jako fungovalo? Jestli tak, že by se jen porvali s policií a dokonce že by mohli vyhrát a tím by to haslo, tak jsou fakt dementi.
in reply to Václav Nový

@Václav Nový @Martin Bugner Víte, mně celkově přijde legrační, že tyhle lidi si stěžujou na totalitu a tak... A hned na to začnou šlapat po mých demokratických právech na volený zástupce a dokonce to vypadá, že jim ani nevadí k tomu použít násilí

Žijeme v zemi plný paradoxů 😀
Unknown parent

LukeAlmighty 🇨🇿
@vldysek
Já vnímám protest, rabování a terorismus jako body na stejné škále, a proto jsou oba případy nepřijatelné ve funkční demokracii. Jde o destruktivní činnosti, která má za účel vzbudit strach.

(skoro) Každý protest přímo či nepřímo škodí mnoha lidem, kteří neudělali nic špatného. A proto považuji všechny protesty, obzvlášť ty zákoné, za nemorální.
in reply to Schmaker

@Vaclavnovy @vldysek
> že jim ani nevadí k tomu použít násilí

A co přesně by vlastně použila to "policie"?
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty Ta policie ještě relativně nenásilně rozehnala agresivní dav fašounských poloopic, kterej začal "vyjadřovat názor" údery vlajkou do policejní helmy

Takhle se to opravdu nedělá 😀