Skip to main content


Jdeme podemonstrovat?


Asi jdu bejt pro změnu chvilku ovce. Rusáckýho bláznovství bylo dost...

#MilionChvilek #Demonstrace

in reply to Schmaker

Body 3,4 a 5 považuju za absolutně nemorální...

Užij si demonstraci :dance_cool_doge:
in reply to Schmaker

Tyto body demonstrovat opravdu nemusíš, když je všechny stávající vláda už drží.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Ale stejně, prosím, zvaž ten třetí bod.
V moment, kdy vláda získá právo určovat co je pravda a co je lež už nebude možné debatovat otevřeně o důležitých problémech. Za Babiše se mohlo mluvit o čapím hnízdě. Ale kdyby se pravidla svobody slova zpřísnila, tak by měl moc to prohlásit za lež a začít zavírat oponenty.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Na tom transparentu jsou témata k diskuzi. Věci, co se mě v poslední době dotýkají. Témata, která na demonstraci rád budu probírat.

Ten třetí bod chápeš podle mého špatně. Myslíš, že chci potlačit svobodu slova, ale já naopak žádám za slova zodpovědnost (a to hlavně morální). Není normální, aby Babiš na meetingu nazýval odpůrce fašistama. V podstatě je to apel spíš na lidi, že by neměli lhát a tolerovat lháře (což by imho měl být standart).
in reply to Schmaker

> Ten třetí bod chápeš podle mého špatně.

Ne, třetí bod beru přesně tak, jak jsi ho napsal.

Babiš může být kretén, ale nikdo nesmí mít právo poslat kretána za mříže, protože se vyjádřil nepřesně, protože ten, kdo rozhoduje o tom, kdo za mříže půjde je vždy ten, kdo zrovna vládne.

Bod: "Babiš je kretén" bych ti uznal. Ale ten bod, který jsi napsal se vztahuje na lidi, kteří mluví proti korupci, nebo jakékoliv pravdě, která není zatím ověřená.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty
Ani stávající legislativa ti nedovoluje beztrestně běhat po světě a řvát "Roman je pedofil", protože tvá svoboda slova končí tam, kde začíná poškozovat moji osobu (bavíme-li se o výroku, který se nezakládá na pravdě)

Ten bod navíc naprosto přesně poukazuje na lži - tedy výroky, které jsou vědomě nepravdivé
in reply to Schmaker

Nevím, ve kterém světě žiješ, ale já žiju ve světě, kde je čím dál větší nátlak na cenzuru "dezinformací na internetu", které zahrnují přesně ty body, které jsem již zmínil, a to je důvod, proč považuji tvůj třetí bod za nebezpečný.

Samozřejmě, že lhát se nemá, ale to není politický postoj. To je otázkou socializace jedince.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty
Já žiju ve světě, kde se lži vcelku beztrestně používají jako nástroj k manipulaci, proto tam ten bod mám 😀

To, že jej považuješ za nebezpečný považuji za stejně správné, jako považuji za správné boj se lží. Oboje ad absurdum může hodně škodit všem. Diskuze je důležitá a jak se ukazuje, transparent plní účel ještě dřív, než jsem ho někam donesl 😁
in reply to Schmaker

Jestli tato debata je v hloubce, kterou jsi čekal, tak jsem rád, že transparent funguje, ale mě přijde, že dělá opak.

Jelikož každý bod myslíš úplně jinak, než co si přečtou lidé, kteří tě uvidí.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty
Není a nepovažuji za dobrý formát pro ni diskuzi v komentářích na internetu, ale za dobré právě považuji, že nutí se ptát a diskutovat

Pochopení bodů vždy záleží na interpretaci příjemce. Nějak to pochopíš ty, jinak ostatní, ale beru to jako dobrý podnět, kdyby mi ještě někdy švihlo a vyráběl jsem další. Díky
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Aha! Až po pečlivém přečtení celého vlákna jsem pochopil, že ten transparent je PROTI Putinovi! Asi...
in reply to František Fuka (Fuxoft)

@František Fuka (Fuxoft)
Mimo jiné ano, dobrý postřeh 😀

Snad mne trochu omlouvá, že to je moje životní premiéra 😁

Zároveň je ale dost děsivý, že to není jasné hned, když tam jsou české vlajky, tedy vlajky státu, který Rusko eviduje jako nepřátelský. Divná doba
@LukeAlmighty
in reply to Schmaker

> Zároveň je ale dost děsivý, že to není jasné hned, když tam jsou české vlajky.

Česká vlajka reprezentuje všechny Čechy, a jejich zájmy. Nikoliv Rusko, Ukrainu, Brusel nebo USA.

Je mi líto, že jsi si asocioval tuto vlajku s krvežíznivostí, ale ne všichni Češi chtějí víc vraždění.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

To máš popletené. Lidé posílají zbraně a prostředky na Ukrajinu, protože chtějí méně vraždění. Zatím to zachránilo 40 milionů Ukrajinců před povražděním.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Rusáci si s sebou v únoru, kdy předpokládali, že nebudou mít ztráty a za 3 dny bude hotovo, vezli 200000 pytlů na mrtvoly. Co do nich asi tak mohli chtít dát? 🤔
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Dvě z těch pěti vět mi připadaly jako typické hlášky třeba od Tomia Okamury. U zbývajících jsem byl ambivalentní a definitivně mě o omylu přesvědčil až ten vztyčený prostředník u ruské vlajky.
in reply to František Fuka (Fuxoft)

Sice pravda, já vlastenectví nepovažuji za ani zbabjelost, ani sobeckost, ale mě kontext plně doplnila pedo vlajka.

So byla ta druhá hláška, která seděla Okamurovy?
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

"Plyn a ropa nejsou víc než lidské životy" jsem pochopil jako "Kvůli EU machinacím s plynem a ropou jsou ničeny životy poctivých Čechů"
in reply to František Fuka (Fuxoft)

Je legrační, jak kreativně se dají vyložit věci, které jsem považoval za jednoznačný 😁
in reply to Schmaker

> které jsem považoval za jednoznačný

Jak často máš šanci si popovídat s pravým pravičákem? 😅
in reply to Schmaker

Boj se lží končí vždy tak, že lež je vydávána za pravdu a ti, kdo říkají pravdu jsou perzekvováni. Byť úmysl na začátku můžeš považovat za správný, tak je lepší se po téhle cestě vůbec nepouštět.
Vždycky je si potřeba představit, že se k moci dostane ten nejodpornější člověk, co znáš, a dostane ten nástroj k dispozici.
in reply to František Fuka (Fuxoft)

@František Fuka (Fuxoft)
Dobrý point, někde jsem četl, že pedofilové obvykle bývají "neškodní", nikoliv sexuální násilníci, ale touto problematikou jsem se příliš nezabýval, pointa byla jinde
in reply to Mac_CZ 🇦🇶

Vzhledem k tomu, že čtvrtý bod platí na pedofilii, tak mám silné námitky.

Ale samozřejmě, že souhlasím, že legální rámec sňatků je potřeba předělat od základu, protože s křesťanskou svatbou to už nemá nic společného, a slouží výhradně k rozdělování platů a majetků v situaci, kterou křesťanská svatba ani neumožňuje.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

@LukeAlmighty
Čtvrtý bod je reakce na toto:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/gay-bar-strelba-bratislava-terorismus_2210141501_mfk

Zároveň - pamatuji-li se správně - pride flag nezahrnuje pedofilii.

Sdělení tohoto bodu má být "na LGBT+ se nestřílí, neplive, nic vám do nich není a je divný, když máte pocit, že ano"
@Mac_CZ 🇦🇶
in reply to Schmaker

Duhová vlajka zahrnuje celé spektrum, a stejně moto "nikdo nemá právo soudit cizí lásku"

Já vím, že můžeš škálu těchto vyjádření limitovat hned, jak se tě někdo zeptá, ale je potřeba být opravdu opatrný, když člověk pýše slogany a používá symboly.

To je, jako kdybych chodil se Svastikou, a tvrdil, že zrovna já jsem fanoušek budhismu. To stejně nezmění, že všichni kolem budou myslet, že jsem pro genocidu.

Stejně je to s duhovou vlajkou. Kdokoliv ji nosí, automaticky riskuje, že ho ostatní budou mít za pedofila.
in reply to Schmaker

A samozřejmě, jelikož jsme na internetu, a pravidla slušné společnosti jsou natolik pokřivená, že je to potřeba říct:
Ano, vraždit je špatné.
Unknown parent

LukeAlmighty 🇨🇿
Co na to říct...
Ano, věřím tomu, že nejčastěji k tomu dochází v rodinách už jenom kvůli tomu, že statisticky je to nevyhnutelné. (protože doslova každé dítě stráví 18 let v blízkosti otce, takže počet potenciálních případů je tak obrovský, že je to statisticky nevyhnutelné)

> mam tudiz velke pochybnosti o vsech tech tradicnich hodnotach

Já byl cychován v tradiční rodině, a udělám cokoliv bude v mých silách, aby mé děti měli stejně skvělé prostředí. Je mi líto, že nevidíš hodnotu v něčem tak čistém, jako je rodina.

Ale ano, moderní zákony dělají udržování rodiny vskutku heroickým činem.
Unknown parent

Mac_CZ 🇦🇶
Vlastní nebo nevlastní otec? Tipoval bych nevlastního. Kdysi jsem četl nějakou dlouhodobou studii o týrání dětí a v podstatě závěr byl, že vlastní táta z tebe vymlátí duši a ten nevlastní tě znásilní.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

já v tom taky hodnotu vidím, ale taky vidím, jak často to nefunguje (50% případů).. totiž jak často lidé dnes nejsou schopni zkrotit své ego a odnášejí to pak děti.. třeba by stačilo se s partnerem domluvit, že budou nadále fungovat aspoň nějak pro to dítě společně, i když každý bude mít partnera jinde.. aspoň do 15 let věku dítěte, kdy už to pochopí... někdy mám pocit, že si lidi pořizují děti jako pejsky a když se omrzí, tak je dají do útulku.. tohle kritizuju.. a zejména fakt, že mnozí z nich mají zároveň plnou hubu tradičních hodnot..

ty tradiční hodnoty nikdy podle mě nebyly tradiční.. je to ideál, který ideálně nikdy nefungoval.. pochybuju že těch 50% bylo v minulosti jinak.. jediný rozdíl bude v tom, že nebylo tak snadné se rozejít, tudíž se neřešily střídavky atd.. otázkou však je, co je vlastně pro dítě lepší, zdali rozvod nebo když zůstane v toxickém vztahu? oboje dítě poznamená a dědí se to po několik generací, sám na sobě to pozoruju, že mě to ovlivnilo..
in reply to Jan Molič

Určitě je kvůli dětem lepší zůstat spolu aspoň formálně, překousnout ego a spolupracovat. Po rozvodu většinou se většinou nový partner nebo partnerka nechtějí dělit o pozornost s dětmi z prvního manželství a dopadá to nepěkně.
in reply to Jan Molič

> Ty tradiční hodnoty nikdy podle mě nebyly tradiční.. je to ideál, který ideálně nikdy nefungoval.. pochybuju že těch 50% bylo v minulosti jinak.. jediný rozdíl bude v tom, že nebylo tak snadné se rozejít, tudíž se neřešily střídavky atd..

A já věřím, že to tak bylo mnohem lepší pro dítě.
Ale ano, jde o složité téma 😁

> Někdy mám pocit, že si lidi pořizují děti jako pejsky

A to není ani to nejhorší. Některé ženské si vemou chlapa na 3 roky, jen aby dostaly 2 děti, a pak se na něj vysraly (plus dostali prachy za jeho práci),
A to je ten případ, kvůli kterému považuji moderní svatební zákon za nepřijatelný.
in reply to Mac_CZ 🇦🇶

Dneska se horem, dolem do lidí cpe, že mají právo být šťastní. Je to nesmysl, povinnost k rodině a hlavně k dětem je mnohem důležitější než nějaké osobní štěstí.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Moje sestra se chtěla rozejít se svým chlapem po 4 letech. Má sakra 2 děti, a jedno z nich má rok.

Děti sama neuživí, natož, aby jim poskytla dobrý domov. Musel jsem ji seřvat, a narovinu říct, že ode mě rozvedená žádné dávky nedostane.

A zázrak... K rozvodu nedošlo.
in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

Ok.... abych byl fér...
Taky jsem dodal, že jestli si myslí, že svobodná matka má šance si najít dalšího chlapa, tak žije v šíleném bludu :omegalul:
in reply to Mac_CZ 🇦🇶

Nesouhlasim. Neni nic horšího, než nervózní frustrovaný rodič. Rozvod / rozchod je průser, ale menší, než roky lepit něco, co nemůže fungovat, "kvůli dětem".

Navíc považuju za problematický i to, že dítě přijde o zkušenost s tím, jak má vypadat funkční vztah.

Aspoň takhle za mě jako za člověka z rozvedený rodiny
Unknown parent

Schmaker
Ano, zatím nejsme v situaci, kdy bychom dokázali vyřešit všechny trable světa 😀

Přesto ale pokud nám nepřátelská země napadne nám spojeneckou zemi a páchá tam totální zvěrstva, tak je sponzorovat platbami za plyn a ropu nechci (a nejinak by to bylo i s těmi zeměmi perského zálivu)
in reply to Schmaker

Musím říct - přátelé, kamarádi, známí i neznámí - že mě překvapila šířka a úroveň debaty, do které se "nevinný" příspěvek o demonstraci rozšířil. Líbí se mi, že si stále máme co říct a (narozdíl od Facebooku) spousta názorů dává hlubší smysl.

Děkuji všem zůčastněným
in reply to Schmaker

Nemusíš mi odkazovat chvilky. Na milion chvilek nemám čas.