Skip to main content


"Děkujeme, že jste zakoupili naše nejnovější vodoměry s bezdrátovým odečtem. Abyste je mohli používat, musíte si koupit Windows a Microsoft Office."

#czech

reshared this

To jako vážně? Ve třetím tisíciletí je někdo schopnej to takhle prasit? 😁
Jo, to jsem možná měl ještě zmínit. Tohle jsou skutečně aktuální instrukce, které jsou platné když si to koupíte dnes. Data (jména lidí a čísla měřidel) se musí připravit vyplněním Excelové tabulky a jejím následným exportem pouze v MS Excelu. Ten XML soubor se pak musí naimportovat do dalšího programu, který běží pouze ve Windows a provádí samotné čtení. Dost by mě zajímalo, jak něco takového může provádět nějaký domovník, který netuší, co je to "export" nebo "XML".
Domovník bude v pohodě, má přeci videonávod ve dvou částech ..

A technická podpora za 1500 Kč za každou započatou půlhodinu bude spokojena taky, až prvně něco při těch přeexportech pokazí 😀

Každopádně slušný .. hlavně to, že za takovou "profesionální práci" někdo zaplatí
Brrr, to je fakt hnus 🤦‍♂️
@schmaker
jasně vidím toho programátora: použijeme export v xml, protože tam to je v ascii. Hodnota co potřebujeme je na pozici 812. LibreOffice podporovat nebudeme, protože tam je ta hodnota na úplně jiné pozici. Ono se jim to asi pos*, er pokazí i s novou verzí MS Office.
Tam asi někdo na IT oddělení zaměstnává nějakého dinosaura 😀
to je peklo.. jsme se za 30 let nikam neposunuli...