Skip to main content



in reply to Schmaker

Až budeme mít Zloběnkovou verzi, nechám to už asi jenom česky


Vyměnil jsem Decathlon šlapky, protože v jedný začalo při otáčení trochu cvakat a tyhle se válely v garáži.

No, 50 km zvládly... 😁

Fakt jsem měl zatracený bobky, jestli dneska dojedu domů


@Mikromobilita CZ/SK

Mikromobilita CZ/SK reshared this.

in reply to Táta Geek

@Táta Geek
Jako celkem jsem na to dupnul, ale nemyslim, že příčinou je nadměrná síla - takovej dupač (zatím 😁) nejsem
@Mikromobilita CZ/SK

Mikromobilita CZ/SK reshared this.


in reply to Schmaker

Běžně píšu poslepu i na elektrické koloběžce. Potřebuji ale tu haptiku. 😁
in reply to infoek.cz

No a já (a spousta dalších) právě ty čudlíci 😀

Každopádně jsem tě hlavně spíš proto, jestli se ti to nehodí na web



Testuji na včerejší doporučení někde tady na Fediverse #deltachat, kterej namísto čehokoliv nadstandartního používá pro #IM standartní #e-mail

No, nebudu lhát - ta jednoduchost má něco do sebe a ten koncept je překvapivě milý a funkční.

Takže pokud se chcete zbavit #WhatsApp nebo jiných pitomin, možná je pro komunikaci se zbytkem vážně nejlepší prostě použít e-mail - byť hezky zabalenej 😀

reshared this

in reply to Jan Korbel 🐧

Jo abych byl konkrétní tak třeba greylisting. Ale to je jen špička ledovce. Problémy s e-maily řeším téměř denně (spravuju servery).
in reply to Jan Korbel 🐧

Já si nedělám iluze 😀

Zatím ale musim říct, že to celkem funguje .. proto to testuju, přišlo mi to jako zajímavej koncept a zatim s mýma dvouma testovacíma kontaktama to působí i celkem funkčně



Udělal jsem na #VHSky playlist s vysvětlujícíma videama o principech, na kterých funguje #Fediverse

Byť je to všechno anglicky, možná se vám to někomu bude hodit, až zase někdo přijde s dotazem "a co to jako je?" 😀

Zatim tam je #Mastodon, #Peertube a #Fediverse obecně .. pokud někdo potkáte další videonávod, sem s ním 😀

Jo a samozřejmě klasicky sdílejte, než to smažou!

reshared this

in reply to Schmaker

@archos
Třeba by se mi to i líbilo a třeba bych to i sdílel, ale dělat si kvůli tomu účet, jestli se pak na to dostanu, nebudu, sorry.
in reply to Daniel Šnor

@danielsnor Aha ono to asi nebere veřejně playlist, protože videa je možné sledovat bez přihlášení.
@schmaker
in reply to Daniel Šnor

Chyba na mojí straně - tím, že jsem byl přihlášenej to linkovalo do mý knihovny. URL jsem opravil - správná je vhsky.cz/w/p/fp7EufP1TT6W7vbhg…


Výhružky v politice

#Politika u nás sice je bahno, ale rusácká paní #Majerová z #Trikolora to imho trochu přehnala.

Tak dlouho budou burcovat, až někdo jednou reálně opravdu umře...

in reply to Z8TH

Tak jasně .. spousta voličů by ráda lynčovala negry a Ukroše (používám schválně jejich slovník) - otázkou je, jestli takovou rétoriku vůbec máme dovolit.

Za mě určitě ne...

in reply to Schmaker

ona to napsala poučeně, nejspíš je v tom školená


Když vám #kolo dodává #Datart, má to samozřejmě svý mouchy. Takhle třeba vypadá "kolo dodáme seřízené" v praxi 😀

Na jejich obhajobu - #Canull #Sirit má ty adaptéry brzdičů blbý. Trochu jsem je musel "slíznout", aby šla činná plocha víc do kotouče, jinak to brzdí asi 70% destičky 😁

@Mikromobilita CZ/SK


Tak proto, že Lenka začala ve větším jezdit do práce a #eKoloběžka je moje! a Lenka chtěla něco víc "pohybovýho", rozhodli jsme objednat #eKolo.

Černo-růžové elektrokolo Canull Sirit

Vybrali jsme #Canull #Sirit (který dle všeho skládá #Olpran) v nejnižší konfiguraci, která je překvapivě celkem fajn vybavená. Hydraulický brzdy, uzamykatelná vidlice, nosič, blatníky, stojánek, víceméně tomu kolu až na držák na pití nic nechybí.

Jako dodavatele jsme zvolili #Datart kvůli víc než rozumný ceně pod 18 tisíc. Podle všeho se ale jedná o subdodávku, takže to neobjednáte jinak, než VIP dopravou za 700 a byť Datart uvádí, že kolo přijde připravený, seřízený a stačí vyrazit, tak jsem ty dva kluky, co přivezli krabici a kolo asi viděli poprvý fakt nechtěl trápit hodinu laděním kola, protože měli úplně plný auto dalších věcí. Tohle v Datartu nezvládli.

K samotnýmu kolu ale moc výhrad nemám. Blatníky jsou klasická Čína, vidlice taky vypadá a řadící sada je od #microSHIFT - což nepovažuju za průser, na mým kole celkem funguje. Pokoušel jsem se hledat, co je zač motor (kterej je v zadním náboji) a controller a dle všeho se jedná o #ApachePower kit.

Byť se o motoru v zadním kole nikde nepíše nic hezkýho, tak ho považuju za chytrý řešení z důvodu zatížení řetězu. #Kolo nemá snímač výkonu na pedál, takže se to v reálu chová tak, že v případě toho, že uživatel začne šlapat, tak prostě pustí motor v síle nastavený v počítači a když člověk přestane šlapat, tak s malou prodlevou vypne. Funguje to hezky, ale manévry na malým prostoru to chce dělat opatrně.

Uvidíme, jak bude vypadat provoz. Za mě působí dobře, jen Datart opravdu celkem zklamal...

@Mikromobilita CZ/SK


Mikromobilita CZ/SK reshared this.






Náhodný influencer prodávající předražené drinky:
"Na #Peertube nikdo nechodí, je to jenom echo-chamber s pěti uživatelema"
Mezitím @Elena Rossini on GoToSocial ⁂:
"Hold my beer"

#YouTube #Peertube #VHSky



CS level #Mironet - prostě si to woe kup jinde 😁


Kdo, když ne já.... :/

(kdo neobjeví pointu, najde ji v altu)




Novej hotend na #3dtisk namísto předchozího ucpanýho dorazil.

Je červenej, takže bude tisknout o 20% rychleji 😁



Přátelé, kamarádi i nepřátelé a nekamarádi 😀

Pokud tvoříte, nebo chcete tvořit obsah na #VHSky a potřebujete se poradit, nebo nám jen doporučit nějakej kanál, kterej ještě nemirrorujem, tak nám @Archos nahodil #Matrix místnost právě pro tyto případy.

Často se mi stává, že mě kontaktujete DM tady na #Fediverse, tohle bude funkčnější, rychlejší a možná někdo zareaguje rychleji, než já 😀

matrix.to/#/#vhsky:mxchat.cz



Dnešní #OVM v kostce:
I #Moravec může mít své dny.

Dneska se s nima fakt nesere, chodil bych kolem něj po špičkách 😀

#politika



in reply to Kepi

Učitelka je normální, keep calm .. proto tam jsou vlnky pod "urči druh věty" .. taky by mi uniklo, že to patří k sobě 😀
in reply to Schmaker

@chick_enheart no jak říkám, vře mi krev a nedávám pozor! :')

Kurnik, já se musím začít někde trénovat, abych byl odolnější. Už jen pár let a je to tu.



V rámci testování vyhledávače jsem zjistil, jak vypadám a že nás je víc .. #Schmaker


V rámci degooglifikace jsem namísto #Google search zkusil pár dní nastavit #Qwant. Relevance výsledků proti #SearxNG naprosto strašná a ještě má omezenej počet výsledků.

Archosovo searxng.cz dává výsledky podstatně lepší .. takže zatím přecházím na něj. Uvidíme, jak si povede dlouhodobě

in reply to Schmaker

Jedu na tom už několik měsíců a zatím nemám důvod měnit. Nevím, jak přesně tam ta agregace probíhá, ale ty největší shity (který třeba doporučuje Google) to většinou odfiltruje a nahoře jsou celkem spolehlivý výsledky.



Další skvělá perla pro #VHSky !

@Miroslav Suchý získal svolení a dabuje cartoony od freeonise. A my dostali svolení to publikovat, takže pokud máte rádi satirickou tvorbu, tak tohle by se vám mohlo líbit

#Rusko #Ukrajina

Edit: Moje chyba - špatně jsem pochopil post, takže dabing není od Mirka, ale Tomáše Dvořáka 😀

in reply to Schmaker

Povedla se mi grandiozní mystifikace - dabuje to Tomáš Dvořák a nikoliv Mirek .. omlouvám se za nedorozumění 😀


Děláte tady někdo do #stavebnictví?

Dneska jsem mluvil se správcem a dle vyjádření stavební firmy je to takhle správně kvůli tomu, že za zábradlím je pod podlahou polystyren.

Podle mě nás tahaj za fusekli


#Rekonstrukce baráku jde přesně podle plánu.

Tak, jak jsem si pískal, že plocha balkonu i přes zateplení stěn zůstala super, tak mi to celý nabouralo nový zábradlí, který je .. no, řekněme vypraný na 90°C (a ještě hnusný...) :/


in reply to Schmaker

Jestli ubrali víc než museli, je to zřejmě jenom z lenosti. Při rekonstrukcích s hlavním smyslem zateplení bejvá línej projektant, línej rozpočtář, líná realizační firma a všichni tihle se moc rádi zříkají zodpovědnosti i kompetencí.
in reply to Radim

Šlo mi hlavně o část "museli", protože imho nemuseli, ale nejsem ani projektant, ani stavař

Jak by to totiž jinak dělali na všech těch barákách, který maj zábradlí za linií balkonu zatímco jsou stavěný podle aktuálních norem, takže samozřejmě zateplený?

Mám ale obavu, že teď už se bavim jen hypoteticky 🙁



6:35 ráno, vylézám zombičím stylem z pelechu a ani na nic nevidim..

Lenička: "Ahoj tati"
: "Ahoj!"
Lenička: "My jsme domluvený, že jdeme s Jůlinkou ven v sedm hodin. Musíme každá vzít švihadlo, něco pro sebe, něco pro Jůlinku, svačinku a pití."
: "A ví o tom máma?"
Lenička: "No, proto jsem vzhůru, abych vám to řekla"

#kidstalk #kidslogic

in reply to Schmaker

Tak šup šup, už máš hotovou svačinu? 😁
in reply to Pavel

Já? Máš zkreslenou představu o tom, jak to u nás probíhá.

Lenička: "Tady jsem nakrájela vánočku, jednu pro mě, jednu pro Julču. Jednu pro mě, jednu pro Julču"
Lenička: "Tati, víš co je to svačinka? To je třeba tousťák se salámem. Můžu si vzít salámy dva, ať se to dojí?"

Mezitim v mý hlavě: "<KAFE>, <KAFEEEEEE!!!>"

Každopádně všechno - až na umytí termohrnku, aby si mohla udělat to pití, zvládla sama. Včetně oblečení, který teda imho podcenila, ale zatim nepřišla, že by jí byla zima, tak jsem možná podcenil já jí 😀



#AndrejBabiš: #ODS měla být zrušena kvůli poškozování naší země

Taky #Babiš: Vládl jsem s podporou #KSČ a jsem bývalý agent #StB

#politika

reshared this




Protože na nás přišla bateriová nouze, koupil jsem #baterie #Conrad #Voltcraft #NiZn

Deklarovaná kapacita 550 mAh .. vše, co bylo >400 mAh neřešim, ale jako tohle je výsměch .. zatím jsem prohnal nabíječkou první balíček, ale už tady jsou dvě v podstatě na vyhození...

in reply to Schmaker

A ještě jeden takovej vtípek - ceduli plastic free packaging jste viděli?

Tak každá baterka je v igelitový šprcce 😁

Schmaker reshared this.

in reply to Schmaker

Ať jen nehanim, AAčkový baterky jsou zatím v pohodě. Jedna dokonce nabíjecí kapacitu překročila 😀

1250-1600 mAh



Hele, nechci dělat nějaký pobouření tady na asociální síti #Fediverse, ale....

...hřišťátko je zpět!


Pis cesky! Kolik je to Felicii?



Možná bude dneska moje #kolo historicky nejrychlejší od doby, co jezdím 😁
#kolo


V souvislosti s tím, jakej měl #Blažek průser tu stále častěji vídám řeči typu "já volit nepůjdu"

Je to legitimní postoj, jen je dobrý si připomenout, že jeho výsledkem bude kombinace fašounsko-komančský vlády, kde tyhle pseudovlastenci hlásaj, jak se s váma chtěj vypořádávat nebo chtěj "zatím nenásilně" převzít vládu

Já jen, kdybyste na to náhodou zapomněli 😀

#politika

in reply to Kepi

@Kepi
Já bych nepaušalizoval - "mafiáni" jsou ve všech stranách. To neznamená, že všichni členi jsou mafie
@Kepi
in reply to Schmaker

souhlas, zvlášť když jsem obrovský kritik paušalizování 😁

Určitě jsem nemyslel všechny členy ODS, ale prostě ODS jako strana, je v Brně spojená hrozně dlouho s tolika černotami mimo jakoukoliv míru, že prostě nechápu, že se někdo tomuhle jakkoliv divý.



Kdo, když ne já.... :/

(kdo neobjeví pointu, najde ji v altu)



Nehodí se tady někomu #AMD #Ryzen 1600?

Zbyl mi po upgradu - jediná moucha je, že nefunguje jeden paměťovej řadič, jinak jsem na něm do poslední chvíle gejmil 😀

Wraitha samozřejmě přidám 😁

#bazar

in reply to Schmaker

Sice jsem to tagnul #bazar, ale v podstatě je to šrot na vyhození, kompenzaci nečekám

Třeba se to nějakýmu studentíkovi ještě bude hodit 😀

Schmaker reshared this.