Facebooku jebe! 😡

Sdílím do skupiny (kde jsem mimochodem majitelem) oznámení o nové verzi z ofiko stránky jedné poměrně zásadní technologie v AV a fb mi to zablokuje pro spam. 🙈

To je ten důvod proč se snažím aspoň část komunity nabídnout alternativu. Ať už tady prostřednictvím @profi_livestreaming_czsk nebo na Discordu.

Uvažuji o založení "old school fóra" ale nevím, zda tam lidi budou chodit. Je mi také jasné, že fb bude posty s linkem na fórum omezovat.
#facebook #FacebookGroups #forum

Tato položka byla upravena (1 year ago)
in reply to Smoon

Filtrované slovo: nsfw

in reply to Schmaker

@schmaker @smoon
No, po návštěvě pár instancí #Lemmy asi raději zůstávám u myšlenky klasického fóra třeba na #phpBB .

Za mě by dávala smysl federace směrem ven ale už ne dovnitř, což ale nejspíš docílím případně nejjednoduššeji přes nějaký bridge nebo mirroringem RSS feedu na účat v rámci nějaké jiné fedi platofrmě jako je Mastodon. 🤔

Vím, není to ideální v "ideologoii" fediverse ale myslím, že jsou projekty kde "obousměrná" federace smysl nedává.
#fedicz #fediverse

in reply to Smoon

@smoon @schmaker
S kamarádem, se kterým bych se do něčeho takového případně pouštěl jsme koukali třeba na:

yetanotherforum.net

xenforo.com

Jednou na nich jiná fóra "z oboru" a to:
forums.vmix.com
forum.vizrt.com

Došli jsme i k myšlence, že na celosvětové úrovni chybí nějaké platform angostic forum jen o livestreamingu a proAV. Našli jsme jen livestreaming.technology ale to moc aktivní není

#xenforo #yetanotherforum

in reply to Jan Sobotka

Mezi FOSS projekty se dnes zdá být dost populární ještě Discourse discourse.org/

@smoon @schmaker @profi_livestreaming_czsk

in reply to Jan Sobotka

Je fajn, že je to obecně postavené na pokládání dotazů, kdy OP může označit nějakou odpověď jako řešení jeho problému - na to se pak jde rychle dokliknout hned ze začátku vlákna. To docení určitě i právě lidi, co se na fórum doklikají z vyhledávače - nenutí je to číst celou potenciálně ne zcela relevantní diskuzi.

@smoon @schmaker @profi_livestreaming_czsk

in reply to Jan Sobotka

Co by ne? Pokud tomu později budeš chtít dát dedikovanou doménu, tak není problém z původní subdomény pak udělat HTTP redirect "301 Moved Permanently" - to je standardní cesta, kterou nenarušíš existující linky, historie a vyhledávače, které si to postupně automaticky doupraví.

@archos @smoon @schmaker @profi_livestreaming_czsk

in reply to Archos

@archos @alefunguju @smoon @schmaker Dám vědět.

V ledu budeme mít možná ve spolupráci s kluky z avc.sh sraz fb skupiny, tak by to bylo fajn tam představit. ✌️

in reply to Jan Sobotka

Rozumim. #Friendica umí nějakým způsobem private group, která by měla bejt "na pozvánky", jak to ale reálně funguje nemám vyzkoušený. Možná něco takovýho umí i lemmy.

Mně rozhodně tvůj use-case smysl dává a určitě si nemyslim, že je to nějakým způsobem proti filozofii fedi. Prostě potřebuješ read-only nástěnku s tím, že potvrzení subscribeři (klidně napříč sítí) můžou postovat - to je úplně logickej požadavek

in reply to Schmaker

@schmaker @smoon
Já bych byl klidně pro aby bylo fórum (nebo cokoli jiného fungující jako fórum) s otevřenými registracemi, takže kdokoliv kdo jej najde může začít postovat. Podobně jako dnes již zmíněná "oborová" fóra:
forums.vmix.com
forum.vizrt.com

nebo třeba z ČR
carcassonneforum.cz
dabingforum.cz

Tohle by Friendica zvládla?

in reply to Jan Sobotka

Mrkni, jak u mě vypadá skupina @Autíčkáři CZ/SK nebo @Mikromobilita CZ/SK - to jsou normálně open "diskuzní fóra" - kdo najde a subscribne, může postovat.

Administrace mi umožňuje lokálně mazat příspěvky a blokovat uživatele. Jde založit i privátní skupina, ale je to experimentální záležitost s nejasnou funkčností

Edit: Proti phpBB ti asi bude chybět řazení do topiců, v tomhle směru to bude podobnější skupině na facebooku