Poslouchám #KecyAPolitika, kde zrovna řeší, že laciný drony, co letěly na #Polsko ničíme strašně draze.

Napadla mě kacířská myšlenka - nebylo to záměrně? Co když tu #F35 použili jen proto, aby rusák netušil, jak to bude #NATO likvidovat při případným opravdovým útoku? Co když je úkolem, aby #Rusko nevědělo vše?

#politika #stopwar

in reply to Schmaker

este to ma ten rozmer, ze v civilizovanom svete na rozdiel od ruska a iranu mame nejaku uctu k zivotu a neradi strielame po letiacich veciach pokial nemame pozitivne overene, ze su to neni civilne objekty

pretoze keby sme zostrelili civilne lietadlo, tak u nas to nejaka zacharovova alebo peskov neokeca

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Podívejte se na tu mapku. Stejná jako obvykle, že? Tentokrát ale pár dronů letí i na #Polsko.

Upřímně - je mi to úplně jedno. Proč? Protože jsme takový ignoranti, že jsme to nechali zajít až sem! Podívejte se na tu mapu ještě jednou. Podívejte se, kolik jich #Ukrajina ve vzdušným prostoru má. Každej den umíraj lidi, mrzačí děti a my si s našima pár korunama, co posíláme jako pomoc, honíme triko, jak jsme skvělý (a mezitim kupujem rusácký suroviny).

Ne, nejsme skvělý. Jsme svině.

Vzpomeňte na to, až vám bude strýček či tetička vysvětlovat, jak hrdě háže rusácký #Stačilo nebo #SPD do volební urny.

#StopWar #Rusko


Drone situation in the airspace of 🇺🇦Ukraine and 🇵🇱Poland

reshared this

in reply to Milu P. Pragerova

No, bylo by dobré, kdyby se media a třeba @irozhlas na toto konkrétně zeptali Fialy. A konfrontovali ho. Ten pán se ho na to ptal, a byl hodně rozrušený z toho, že on to nechce brát z ruska a vypnul si i plyn, ale že lidem nedávají možnost odmítnout a ještě lžou, že není ruský. 😐
@jan @MAKS23

Dneska jsem konečně pochopil, co myslelo #HnutíANO tou #CatchAll párty! Jen jsem teda netušil, že piňáta bude přímo #Babiš 😀

(ale vážně - nemlaťte politiky, mlaťte voliče!)

#Politika #Humor #Czechia

Shodou okolností jsem zjistil, že mých pár stovek na #DarPutinovi už je dneska v součtu rovných 10 000 Kč

Když jsem ten trvalák nastavoval, myslel jsem si, že to je skoro zbytečný, že teď už dostanou ty #F16 a #ATACMS a bude za chvilku po všem. Že už nepotřebujem #energie z Ruska, takže vykrvácí.

Vážené vlády států #NATO, dlužíte mi desítku za to, že supluju vaší práci!


#Rusko #Ukrajina #StopWar

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

"Strýčku Donalde, Viktor nás zlobí, udělej s tím něco"

Ne, to není nová epizoda Kačeřích příběhů, ale #politika států #EU v kostce...

Ještě se někdo diví, že EU nikdo nebere vážně, když nedokáže vyřešit po svým ani rebelující pitomce uvnitř?


After speaking with Putin, Trump called Hungarian PM Viktor Orbán to discuss his blockade of Ukraine's EU accession talks, Bloomberg reports. The move came at the request of European leaders meeting with Zelensky at the White House, who urged Trump to pressure Orbán. The Hungarian PM later made clear he wouldn't change his stance, stating Ukraine's EU membership offers no security guarantees. Budapest is now being floated as a venue for new Putin-Zelensky talks.

"Chápu, že za to nestojím, já Tě bil ze žárlivosti, ponižoval, nadával a nevím co ještě."


"Hranatá legenda" Filip #Turek je opravdu legenda .. hlavně všechno zapřít.

A mezitim #Macinka (předseda #Motoristé ) bude opět obhajovat neobhajitelné a raději zaútočí na novináře namísto toho, aby řekl "tohle je špatně, stávat by se to nemělo a přijmeme plnou zodpovědnost, pokud se to potvrdí". Ne, neexistuje - jedeme režim "kňů kňů, všichni zlí levičáci jsou na nás zlí"

Tohle jste chtěli a volili? Je to v pohodě proto, že tenhle #Feri je hranatej a bílej, nebo čím to je? 😀

#politika

pagenotfound.cz/clanek/zpravy-…

reshared this

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

#USA pozastavuje dodávky zbraní .. dabing tohohle videa přišel ve správnej čas...

Myslim, že je správnej čas přehodnotit, jestli není na čase zvednout trvalej příkaz na ukrajinský zbraně o nějakou korunu


#Rusko #Ukrajina #StopWar

reshared this

Unknown parent

mastodon - Link to source

Táta Geek

@tritol128 @unterwasser
Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.

Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.

Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.

Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.

Pak přišli pro mě

a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.

in reply to Táta Geek

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please go to the original post.

@tatageek @tritol128 @unterwasser Kdo nestuduje historii, je odsouzen ji opakovat. Ti, kdo historii studují, jsou odsouzeni k tomu, aby bezmocně přihlíželi, jak ji všichni ostatní opakují.

V souvislosti s tím, jakej měl #Blažek průser tu stále častěji vídám řeči typu "já volit nepůjdu"

Je to legitimní postoj, jen je dobrý si připomenout, že jeho výsledkem bude kombinace fašounsko-komančský vlády, kde tyhle pseudovlastenci hlásaj, jak se s váma chtěj vypořádávat nebo chtěj "zatím nenásilně" převzít vládu

Já jen, kdybyste na to náhodou zapomněli 😀

#politika

Já věděl, že dnešní #OVM bude bizár, ale někdy věci eskalují směry, který člověk úplně nečeká...

Moravec: "Z jakého zdroje čerpáte informace o pěti mrtvých svědcích v kauze #dozimetr?"
#Maláčová: "Paní Slonková o tom píše pravidelně, stačí si to vygooglit .. já se ptala i #ChatGPT a ta je všechny vyjmenuje"

Je hrozná prdel, když někdo, koho trápí šifrovanej telefon Rakušana odkazuje na takhle spolehlivý zdroje, jako #AI 😁

#politika

Ničit #auta je špatný, ale v jedný věci má tenhle děda (ať už je real nebo ne) pravdu - cpát peníze někomu, kdo mně (a dalším) chce zničit život neni chytrej přístup.

A je jedno, jestli je to zlo Musk nebo Putler...

#politika

Jmenuju se Ken Turner, je mi 98 a sloužil jsem v Britské armádě v #WW2, stejně jako tenhle tank Sherman.

Už jsem dost starej na to, abych zažil fašismus tehdy a teď se vrací. Elon #Musk - nejbohatší muž světa - používá svoji moc k podpoře krajní pravice v Evropě. Jmění získává z prodeje aut #Tesla

No a já mám pro pana Muska tenhle vzkaz: "Rozdrtili jsme #fašismus tehdy a rozdrtíme ho znovu."

Tak jdeme na to



Crush fascism!

— This video deserves a billion shares.

youtu.be/lw4ZjhOukwU?si=iZhcYK…


The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Pokud jste neviděli, vřele doporučuju - byť je ten pohled na věc značně zjednodušenej, muselo dát docela práci tohle video dát dohromady

Říct, že #Ukrajina nemá karty bylo dost nemoudré s ohledem na to, kolik lidí s kartama má v týmu...

#Trump #Rusko #StopWar #válka #USA


Donald Trump has claimed, “Ukraine hasn’t got the cards”, insinuating a likely Ukrainian defeat. But the Ukraine war is slowly turning in Ukraine’s favor, so why is Trump lying about Ukraine?

Watch my new, in-depth analysis of the Ukraine war recorded in ultrasharp 4K:
youtube.com/watch?v=dUed8hy5ga…

If you support Ukraine, please help me boost this.
♥️🇺🇦

1/3

#ThinkWithRandahlFink


Lucinek reshared this.

Filtrované slovo: nsfw

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Jak serveru iROZHLAS.cz potvrdil dozorový státní zástupce, lidi spojené s polovojenskou jednotkou Českoslovenští vojáci v záloze za mír obžaloval. Jeden z nich bojoval na východě Ukrajiny

Vojáci v záloze. Za mír. Bojují proti suverénnímu státu...

Homer Simspon si do očí leje bělidlo

irozhlas.cz/zpravy-domov/proru…

#Ukrajina #Rusko #Česko #ČR #Czechia #StopWar

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Člověk čeká leccos, ale tohle je fakt pod úroveň i na amíky .. 3x tfuj

#USA #USpol #politika


The actual White House tweeted this. Disgraceful isn’t a strong enough word.

Koubik reshared this.

“We’re seeing search queries from Russia about the attacker in advance, even the name.”

Můžeme bejt v klidu, tahle #válka se nás netýká :)

(nemám zdroj, neověřoval jsem - všechno bylo za wallem)

#Rusko #Ukrajina #Německo #ZDF


🇩🇪❗️A new investigation by Germany’s ZDF has revealed that, in the days leading up to the knife attack in Mannheim, internet users in Russia were actively searching for information about a “terrorist attack in Germany.”

According to investigator, this could point to prior knowledge of the crime: “We’re seeing search queries from Russia about the attacker in advance, even the name.”

Russian users were also searching for live broadcasts from Mannheim’s market square, the location of the incident.


Lucinek reshared this.

in reply to Schmaker

@MAKS23 To mi pripomenulo jeden stary #vtip:

Pyta sa novinar vtedy prezidenta Gasparovica:

- Pan prezident, kde ste boli 2. augusta 2009?

A p. prezident odpoveda:

- Ja som ho nezastrelil!

ref.: cas.sk/clanok/241657/zahada-po…

Unknown parent

Vytrháváš z kontextu jak nějakej chcimír


Byť jsem v tomhle směru opravdu chcimír, tak jsem se v kontextu ztratil jak dělám moc věcí najednou. Sorry.

Co je podle tebe je irelevantní. Definice genocidy má poměrně striktní pravidla a důležitá část je úmysl, který se špatně prokazuje.


Přístup k jídlu nezablokuješ tak úplně náhodou, proto si za tim stojim

Unknown parent

S ohledem na počty obětí neni jakýkoliv zdůvodnění adekvátní. Na tomhle papíru je vše, co člověk o konfliktu potřebuje vědět. Nedělám si iluze, že Hamásníci tomu nepomohli, ale ten nepoměr je do očí bijící

A ad termín genocida:

genocida je úmyslná vražda části nebo všech příslušníků určité etnické, náboženské nebo národnostní skupiny

Za mě to zcela plně odpovídá

#Petice za odtajnění protistátních aktivit #IVK, #SPD,#KSČ, #FilipTurek a dalších. Myslím si, že veřejnost v #ČR má právo vědět, proč #BIS označuje tyhle lidi za bezpečnostní riziko.

Sdílet, podepisovat, diskutovat

#Česko #Stačilo #ČeskáRepublika #Czech #Czechia #CzechRepublic #bezpečnost

Výzva, žádost, prosba.

Výzva Vládě ČR a Prezidentu ČR k odtajnění informací v naléhavém veřejném zájmu

Vyzýváme Vládu České republiky a Prezidenta České republiky, aby s ohledem na urgentní veřejný zájem rozhodli o odtajnění a zveřejnění utajovaných informací získaných zpravodajskými službami ČR.

Konkrétně žádáme o zpřístupnění informací týkajících se protistátních aktivit Institutu Václava Klause, politických stran SPD a KSČM a osob Václava Klause st., Filipa Turka, Kateřiny Konečné, Jana Kavana a Zdeňka Zbytka, včetně jejich kontaktů a spolupráce s nepřátelskými mocnostmi, zejména Íránskou islámskou republikou a Ruskou federací.

Vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci považujeme za nezbytné, aby občané České republiky měli přístup k těmto informacím, které mohou zásadně ovlivnit demokratické procesy, národní bezpečnost a suverenitu naší země.

Žádáme okamžité přijetí kroků k odtajnění a zveřejnění těchto informací ve prospěch transparentnosti, ochrany demokratických principů a bezpečnosti ČR.

gov.cz/e-petice/1088-vyzva-vla…

#Estonsko plánuje postavit u hranice s Ruskem bunkry.

Já jen, až vám zase někdo bude vyprávět, že #Rusko pro nás neni hrozba, tak třeba Estonci maj jinej názor 😀


🇪🇪 Estonia to build defensive bunkers on the Russian border. The first strongpoint with 14 bunkers will be ready by autumn, with four more in the southeast. In total, around 600 bunkers will be constructed, including on private land.

news.err.ee/1609652339/estonia…


Lucinek reshared this.

in reply to Schmaker

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please go to the original post.

Aha, já mám půl roku zpoždění! mastodonczech.cz/@Jann/1153171…


Všichni řeší, proč vybouchlo Stačilo. Řeknu jedno slovo: Bobošíková.

Tato položka byla upravena (sobota 4. října 2025 20:56)

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Takhle nějak to asi bude vypadat, když se u nás k moci dostanou nácíčci z #SPD a podobných pochybných spolků.

Slovy klasika - chce se mi zvracet

#PřemluvBábu #politika


U.S. Rep. Marjorie Taylor Greene (R-GA): "Wait, what country are you from?"

Reporter: "From the UK"

"Ok. We don't give a crap about your opinion and your reporting. Why don't you go back to your country"


@Paralelní listy a že jste se nepochlubili! 😁

forum24.cz/pestova-z-ano-se-ch…

#humor #politika #HnutíANO

Paralelní listy reshared this.

Dneska spolu má mluvit #Putin a #Trump ohledně toho, jak zajistit příměří na Ukrajině

Dovolim si predikci:
Putler dá nesmyslný požadavky, který budou odpovídat vítězství Ruska
Trump svěsí ocas a začně prudit, aby #Zelenskyj chtěl "mír"
#Ukrajina pošle #Rusko i #USA do prdele

Já nejsem fanda násilí, ale u diktátorů nad tím váhám...

#USpol #politika #StopWar

in reply to Schmaker

rusko je dál od vítězství než před 24.2.2022. Byli frustrovaní, že je navzdory jejich snahám nebereme do party a furt je považujeme za prašivé, tak si “přátelství” zkusili vydobýt silou - to se jim nepovedlo, nově jsou prašiví už i pro naše děti. Zničili si ekonomiku, těžko ji přepnou zpět na tu neválečnou. Ani ten plyn už nepotřebujeme. Finsko a Švédsko v NATO.
Jo, získali nějaké území, spálené a zničené.
Prohráli, ale i proto jim nezbývá než bojovat dál 😕

Pokud tohle není absolutní důvod zastavit veškerý nákupy #F35 i za cenu nějakých dalších sankcí, tak nevim, co by ten důvod být mělo.

#USA blokuje funkce #F16, které používá #Ukrajina .. co jim zabrání udělat to s našima podstatně softwarovějšíma F35?

Velkej budíček pro #EU řekl bych...

#politika


Denmark has donated 19 of the F-16 fighter jets to Ukraine, and now Trump has ordered an end to US support for their onboard jamming equipment, thereby helping Putin destroy this USD 291,000,000 donation.

This US administration is our enemy, and the sooner our politicians realize that, the safer we are.

news.online.ua/en/the-us-is-en…


reshared this

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Já si teda #socialismus nepamatuju, ale .. nezní to nějak povědomě?

#politika #USA


Even before mass protests have really begun, the wannabe dictator is already trying to make protests illegal.

The bully is scared even before the fight begins.


in reply to Schmaker

@randahl V podstate ano, za sociku sa dalo demonstrovat len vtedy, ked to strana¹ povolila.

Typicky+IIRC sa "demonstrovalo za mier" (maj) a "oslavovala revolucia" (VOSR, 7.11.).

A teda ano, proaktivne zakazat vsetky protesty proti sebe, to rozhodne nie je demokraticke.

¹ KSČ

Tato položka byla upravena (středa 5. března 2025 15:47)