Skip to main content

Elektrická přibližovadla CZ/SK reshared this.


Na procesu opravování čehokoliv nejvíc nesnášim, když si dáte tu práci, všechno rozeberete, zjistíte, co všechno Číňan při výrobě posral, objednáte díly, ztratíte na tom X hodin a pak ..


.. a pak něco definitivně zkurvíte a celej proces předtím byl zbytečnej 😀

Moje #eKoloběžka s utrženým kabelem od motoru už vlastně i vrčela, ale nelíbilo se mi pájení v místě, kde se kabely lámou směrem do motoru a navíc jsou to šmejdy s popraskanýma bužírkama, tak jsem chtěl natáhnout nový - opravdu měděný a s bužírkou, která nebude smrdět požárem.

No, výsledkem je že jsem urval hallův (otáčkovej) senzor a potřebuju tak stejně novej motor. Uááááá!

@Elektrická přibližovadla CZ/SK

This entry was edited (4 months ago)
in reply to Schmaker Elektrická přibližovadla CZ/SK reshared this.

Novej update - motor namontovanej, složenej, vše zapojeno, otestováno. Všechno šlapalo, tak jsem i zatěsnil vršek, abych se nemusel stresovat, když začne pršet.

První testovací vyjížďka a ... náhodně vyskakuje E07 (chyba motoru) a ten na chvíli vynechá.

Uáááááá!

in reply to Schmaker Elektrická přibližovadla CZ/SK reshared this.

Tak vypadá, že vyřešeno. Jeden kabel k snímači otáček vyskočil z patice a nedolejhal. Kdyby každá věc byla takováhle prkotina, asi by mě to i bavilo 😀


Protejká záchod - uhnil plovák a teče voda přepadem.
Ventil nádržky nejde zavřít.
Ventil přívodu protejká a nejde úplně vypnout.
Trubka s ventilem přívodu se uvolnila ze sádrovýho lůžka ve stěně.

Miluju jednoduchý problémy, při kterých se posere úplně všechno.
#VodaAOdpady

in reply to Schmaker

jde alespoň zachytit ramínko plováku? Třeba to zkusit přitáhnout provázkem a zachytit?
in reply to Petr Lynx Balák

Neni za co, protože to uhnilo v uchycení uvnitř ventilu ..
in reply to Schmaker

Content warning: Fekální storyTohle mě dneska pobavilo. Řešim s #Plastia, že se kroutí vzpěry držáků truhlíků .. dávám fotky do e-mailu, když v tom najednou...

When you see it, you'll #ShitBrix


#kids #BalkonováFarmaTak #BalkonováFarma stále plodí. Červený rajčata občas praskaj, ale jinak vypadaj celkem jedle (FunFact - nejim rajčata) a dětem chutnaj. Oranžový teď ke konci srpna teprve začali klíčit, takže tam čekám plody tak v prosinci 😁

Je to supr, protože se o ně člověk nemusí starat - občas do toho vyleju logr, občas vodu z brambor a jinak jen zalejvat - a vono to furt roste 😁

in reply to Schmaker

Taky pěstujeme. Manželka si vyhodnotila, že rajčata mají nejlepší poměr úspora/námaha, tak udělala na zahradě úplnou rajčatovou farmu. Už jsme stovky sklidili a stovky ještě dozrávají.
in reply to Jiří Eischmann :fedora:

@Jiří Eischmann :fedora: Musim souhlasit - zatim nejvíc úspěchu mám s rajčetem a borůvkou (teda, pokud mi letos nechcípne - vypadá celkem unaveně)

Mně přišlo zajímavý zkusit, co všechno se dá z balkonovýho truhlíku vydojit a třeba ty ozdobný chilli papričky jsou taky nezmar. My se tim normálně cpeme, ale je to zákeřný - jednou se daj do omáčky tři a je to v cajku, jindy jedna a pálí to jak čert 😁

in reply to Schmaker

ty naše rajčata manželka vypěstovala z kerickovych, které jsme brali z obchodu. Byl jsem k tomu skeptický. Myslel jsem si, že je to něco přešlechtěného, co pořádně nepoznalo normální slunce, ale normálně se to na zahradě chytlo. Borůvky naopak bída. Vysadily jsme dva keříky a oba chcípáci.
in reply to Schmaker

My máme taky balkónovou farmu. Rajčata super, ale okurky stály za prd. Na balkón svítí celý den sluníčko, tak možná proto.


Po elektrokoloběžce jsem si od paní zkusil půjčit nevhodně koupený (na ní moc velký kolo) a protože #cyklistika mi absolutně vůbec nic neříká, tak jsem prostě seřizoval, šlapal, testoval a vymýšlel, jak se na tom vehiklu sakra jezdí.

Po půlročním studiu termínů jako "gripy", "vlaštovky", "převodníky" a "představce" jsem došel k závěru, že moje teoretický znalosti by měly stačit. Ať dělám co dělám, tak mi ale proti koloběžce přijde úplně nepřirozená pozice řídítek a rukou, nehledě na to, že ruce bolí a brní malíček.

Technicky vzato se nemůžu zbavit dojmu, že mám moc váhy na řídítkách a překáží mi #revoshift, abych dosáhl na brzdu. Potvrzuje to i to, že nejsem dost dobře schopnej jet s rukama mimo řídítka.

Máte s tim někdo nějaký zkušenosti? Jedná se o tohle 27,5" Luigi-kolo. Na tom revoshiftu mi přijde, že přes něj pořádně nedosáhnu na brzdu a proto si ruku krapet "skřípu"

This entry was edited (8 months ago)
in reply to Schmaker

Odpovim si sám - páčky brzd jsou nastavitelný takovým tim pitomým malým šroubkem, kterej jsem samozřejmě rozžvejkal, než mě napadlo si povolit páku a otočit 😁

Zbytek problémů pramenil ze špatnýho nastavení posezu - sedadlo vysoko a z kopce, řídítka moc malej sklon, brzdový páčky s revoshiftem víc sklonit dolů a jízda je tak o tisíc procent lepší.

Ještě musim finálně otestovat sklon sedla a snad bych se mohl zbavit toho pitomýho brnění rukou

This entry was edited (8 months ago)


Tyjo úplně vidim ten první den mýho prcka ve škole v září.

Učitelka: "A jak se jmenuješ ty?"
Lenička: "Já jsem Lenička"
Učitelka: "A jak si trávila prázdniny Leničko?"
Lenička: "Čistila jsem s tatínkem výměník teplý vody na plynovým kotli"Tak protože moje broukpytlingová #BalkonováFarma zaznamenala loni celkem úspěch a borůvky se letos celkem vydařily, rozšířil jsem farmu o další plodiny 😀

V tuhle chvíli rostou borůvky, rajský a přidal jsem papričky - asi ozdobný, ale jíst se to dá, jen to pálí jak čert 😁

Nevim o tom nic, takže pojedeme dle zákonu džungle - přežijou jen nejsilnější!

This entry was edited (9 months ago)


Tak mi do truhlíku zabloudil plevel. Dal jsem si tu práci a pokusil se ho identifikovat a podle všeho by to měla bejt Vrbovka Tmavá (dokáže to někdo potvrdit?), která je seznamu ohrožených.

Na kolik let mě zavřou, když mi tam umře (nejsem úplně botanik, spíš vrah květináčů)? 😁