The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Ad #Turek (#Motoristé ) a #Šlachta (#Přísaha )

Když něco vypadá jako kachna, chodít jako kachna, dělá zvuky jako kachna a smrdí jako kachna, tak to obvykle je kachna.

To, že někdo dělal náckovatý vtípky je jedna věc - to vyřeší omluva a popel na hlavě.

Přát někomu smrt proto, že s nim nesouhlasim už OK neni.

A to dvoudenní ticho od Turka i Šlachty bylo ohlušující - jste fakt důvěryhodný partaje pánové. Gratuluju k politicky zvládnutý situaci a doufám, že to vaši voliči dokážou vyhodnotit správně.

Nácky v #EU nechceme...

#politika

reshared this

Filip #Turek měl shodou náhod v minulosti na sobě zlatou helmu na který byl znak náckovský strany Zlatý úsvit. Asi omyl 😀

Výzva k odvolání Filipa Turka z eurovoleb

(Hledal jsem fotky po internetu a dle všeho o žádnej fejk nejde)

#politika

in reply to Schmaker

Asi by se mělo poznamenat, že ten symbol prochází takřka celou řeckou historii a současně je to hlavně mytologický symbol, který rozhodně nemůže zdiskreditovat jedna místní extrémistická skupina. Je vtipné jak média a politici si vezmou jen to co se jim hodí a hned jdou připravovat hranici a upalovat. Turek mi je cizí, ale současně mi jsou i cizí tyhle praktiky.

invaluable.com/blog/greek-key-…

Schmaker reshared this.

Včera jsem viděl krátkej útržek debaty #Nerudová X #Turek a bylo to celkem vtipný. Pokusim se to v kostce shrnout:

Nerudová: "Hej, squareheade a nepřijde ti blbý vydávat knížky a provozovat eshop s ezopičovinama?"
Turek: "Hej, mladá a krásná, já s tim nemám vůbec nic společnýho, jen jsem tam byl jednatel, vlastník, celý jsem to vydal, ale jinak to všechno bylo mojí mrtvý mámy. Přestaň se mi navážet do maminky!"
Nerudová: "A nepovažuješ to za chybu doporučovat lidem chlastání sava při měsíčku?"
Turek: "Přestaň se mi navážet do maminky, já s tim fakt nemám nic společnýho, jen jsem to sro-čko založil, byl jsem v něm jednatel, měl v tom spoustu prachů, ale jinak o něm vlastně nic nevim!"
Nerudová: "Takže jsi pomáhal prodávat 'předražený hrnce', jako to dělaj lidi, kterým říkáme šmejdi?"
Turek: "Maminkooooo"

#politika

in reply to Schmaker

Dobře, neodolal jsem a pustil si to video cestou do práce.

Škoda, že to byl dost osobní duel a víc se nevěnovali těm programům do voleb.

Strhli to k Green deal = jen auta. Pro mlaďáky ve čtyřkovým golfu 1.9 TDI dobrý - asi mají strach, že si nebudou moct jako další auto koupit 30 let starý trojkový bávo.

Za mě tedy Turek říká: zůstaňme automobilovou montovnou z přelomu 20./21. století, migranty tu moc nechceme a spíš si v Evropě nepomáhejme (uděláme si vše sami).

Budu volit jiné...

in reply to Martin Kroul

@Martin Kroul
On ale Turek v principu moc další jinej program nemá. Že Danuše po neustálým urážení přišla se "složkou" se zase tak moc nedivím.

V principu mi to ale potvrdilo, co jsem si myslel - Turek je jen líp vyleštěnej Okamura a když je v koncích, snaží se to přebít hlukem a kadencí slov.

V EU úplně k ničemu i kdybych jeho autolobbistickej pohled sdílel

Unknown parent

Na jednu stranu souhlasim, na stranu druhou mě celkem těšilo vidět ho takhle v koncích a vlastně to nastartovalo celou tu část 2, kdy Turek jezdí v autě se vztyčenou pravačkou anebo volá "smrt levičákům"

Nerudová je imho marná, ale Turek (když mu moderátor nepřitakává) je na tom úplně stejně, jen má u toho hranatější xicht 😀

Schmaker napsal/a:

Co bude příště? Andrej Babiš a Ivan Bartoš? 😁

Okej, podcenil jsem ho. Příště je megadebata Jana Špačka k evropským volbám a musím uznat, že to je majstrštyk.

Zároveň musím ocenit všechny zúčastněné. Sešli se #Bžoch, #Dostál, #Gregorová, #Mach, #Nejedlová, #Niedermayer, #Trunečka a #Turek, A všichni bez výjimky byli super 😀

Přál bych politikům tuhle "sitcomovou" vlnu častěji, mnohem líp se na to kouká...

#fabulace


#Niedermayer a #Zdechovský na "párty" ve #Fabulace? Co bude příště? Andrej Babiš a Ivan Bartoš? :D

Dostal jsem krásně skvělej špatnej nápad na "virální" #kampaň tady na #Fediverse a chci vás požádat o pomoc.

Asi se shodneme na tom, že @Programy do voleb dělaj výbornou záslužnou práci a protože Fediverse a #Mastodon nemaj žádnou rozumnou metriku, jak měřit zájem, napadl mě takovej experiment 😀


Za květen dostaly @Programy do voleb na příspěvkáh od dárců 770 Kč. Od všech dárců a zde přijde ta vtipná část - uděláme první českej #crowdfunding tady na #Fedi!

Jak postupovat?


Pošlete nějakou směšně postradatelnou částku programům do voleb - navrhuju něco jako cenu lístku v MHD nebo piva - to je nějakých dejme tomu 30 Kč. (Horní hranice samozřejmě není omezena)

Do komentáře napište Mastodon / Fediverse nebo jinej typ instance, na který běžíte.

Retootněte, sdílejte, pošlete screen chcete-li a užijte si první "virální" promokampaň tady na Fedi 😀

Cíl?


Cílem je trumfnout výběr za květen jenom příspěvky z Fediverse. Dáme to, když 30 Kč pošle 26 lidí. Je tu 26 lidí, co má rádo programy do voleb? 😀

Update: Protože jsou tady na Fedi všichni bohatý anebo maj drahý tramvajenky, částka se díky nim vybrala téměř hned. Tohle ale není o penězích - tohle je sčítání lidu! Měním tedy z boží a Janovo vůle cíl - chci vytlačit všechny ty normální lidi s jejich fejsbukama a twitterama někam tak deset stránek za nás, občany Fediverse. Každá stránka je deset lidí. Chci vás tam vidět všechny!

Sčítání Fedi začíná!

Věřim ve vás

GL+HF! 😀

#politika


Jen házím informaci do pléna.

Na jednu stránku se vypisuje 10 příspěvků, na dvě plné stránky stačí už jen 3 další lidé.

A navrhuji paralerní akci/závod o vyplnění co nejvíce stránek, než tam přispěje někdo „normání”.


Jaká že je definice vlastizrady? Není #Zeman už tak trochu za hranicí?

#politika

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Rusácká státní televize. Tohle je ten důvod, proč se s teroristy nevyjednává...

#Ukrajina #Rusko #StopWar


#Russia propagandist Mardan shouting his interpretation of “Russian peace formula” to the faces of all those world “realists” who still believe that “Russia just wants peace”:
What ‘peace formula’?! There’s only one ‘peace formula’ for Ukraine - eradication of Ukraine as a state! This is the only ‘peace formul’ that guarantees peace on this beautiful land once referred to as ‘Ukraine’!



Vždycky, když máte pocit, že #Rusko má v ruce všechny karty a #Ukrajina prohrává, je dobrý se podívat na rusáckou propagandu - třeba na Russian Media Monitor.

Skáčou tam jak čertíci z krabiček, protože jim veškerý páky došly a stále se v tom plácaj. Musí bejt celkem náročný třídenní operaci prodávat obyvatelstvu dva roky a je vidět, že pánům ve studiu už to moc nejde.

Líbí se mi, že dokonce jeden otevřeně přiznává, že nemaj žádný páky.

Hoř plamínku plápolej...

#StopWar #Politika

Myslíte, že se dožiju doby, kdy média a politici konečně přestanou mluvit o #SPD jako o vlastencích?

Docela mi to vadí, protože kdyby každej v historii byl takovej "vlastenec", jako lidi z SPD a jejich voličstva, pravděpodobně bychom se za ně dnes spíš styděli. #Politika sobeckosti není vlastenectví a papouškování nepřátelských narativů neni suverenita.

Po politicích se nestřílí. Tečka.

A je jedno, jak velkej pičus to je.

#politika #Slovensko

reshared this

in reply to albi von skládka 🇨🇿

Ano, může. Tohle ale neni ten případ - byť se mi situace na Slovensku nelíbí. Za 4 roky tam může bejt všechno úplně jinak.

Ale teď taky nemusí, protože všichni tihle cápci teď budou říkat, jak zlý libtardi placený Sorošovama neziskovkama se pokusili násilně svrhnout vládu.

Ten děda to prostě posral...

in reply to Schmaker

Ano, opozice by neměla vraždit svoje oponenty, protože to vypadá blbě. Tohle ale není ten případ, ať už si extrémisti vykřikujou cokoli. Navíc když se vláda snaží ovládádnout většinu médií, a tudíž veřejné mínění, tak je to "demokratické" sebenaplňující se proroctví (já vládnu, tudíž mám větší šanci vládnout příště) stejně jako v Maďarsku nebo Rusku. Zvrátit to je demokratickými způsoby téměř nemožné, takže pokud nejsou dostatečně silné a nezávislé instituce, což na Slovensku prokazatelně nejsou a v nejbližších letech nebudou, není se čemu divit, že tomu někdo chce zabránit za každou cenu. Těch možností reálně moc nemá a příležitostí má konkrétně jednu.
in reply to albi von skládka 🇨🇿

@albi von skládka 🇨🇿 @Schmaker Jak to tak čtu, tak touhle obhajobou střílení by hádám šlo obhájit střílení na libovolný cíl, čistě dle střelcova subjektivního hodnocení přiměřenosti důvodu ke střelbě - např když dojde k názoru že daný stát směřuje pod aktualním vedením k te diktatuře. Pokud se nemýlím...?
in reply to albi von skládka 🇨🇿

@albi von skládka 🇨🇿 @Schmaker
Je fakt že to slovo "vysvětlení" zní pohodově. Až bude mít někdo oplétačky s obhajobou či schvalováním vraždy, genocidy atd, tak mu poradím, aby ony činy pouze vysvětloval
in reply to La Desolatos ProEuropea

@ladesolatosproeuropea ono je totiz takove socialne prekerni, kdyz nekdo udela neco nemoralniho, tak se najednou vsichni tvari, jakoze hrozne nechapou, jak k tomu mohlo dojit
on ke svemu cinu ma clovek vzdycky duvody, vzdycky jim neco predchazi a pokud to nebudeme chapat a budeme se jenom tvarit, jako ze je dotycny proste vadny kus, tak se na tom nikdy nic nezmeni
genocida je priserna vec, ktera se jako celek da tezko ospravedlnit, ale to nemeni nic na tom, ze se jednou za cas deje a ze je potreba si uvedomovat, proc tomu tak je, kde/jak to vznika, jak k tomu dojde a co se da proti tomu delat
porozumeni/pochopeni je v celem procesu naprosto zasadni
@schmaker
in reply to albi von skládka 🇨🇿

@albi von skládka 🇨🇿 @Schmaker @albi von skládka 🇨🇿 @schmaker​
No v zásadě souhlasím, že pochopení motivací se hodí vždy. Ale spíš narážím na to, že díky možnosti gumového výkladu slov může být jedno vysvětlení motivací bráno jako v pořádku objasňující, zatímco jiné vysvětlení motivací může být popoháněno jako schvalování či aspoň obhajování.
A pochopil jsem Tvůj první text dobře jako to, že je ta střelba pochopitelná protože XY? Pokud ano, pak jen se dá říct, že střelba na kohokoliv bude pochopitelná protože stejné či jiné XY..
in reply to La Desolatos ProEuropea

@ladesolatosproeuropea no, ano, pokud clovek neni vyslovene nepricetny (coz je ale vlastne taky duvod), tak ma ke strelbe vzdycky duvod, a to pravdepodobne ne maly
tim nerikam, ze je to validni vychodisko a uspesna strategie, jenom ze velka frustrace casto konci velkym utrpenimGOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!
in reply to albi von skládka 🇨🇿

@albi von skládka 🇨🇿@fedi.skladka.net @albi von skládka 🇨🇿 Jen se chci s odstupem zeptat offtopic otázku: to zakončení slovem "GOOO..OOOL" jsi napsal proto, že to značilo jakési završení Tvého komentu, nebo proto, že jsi zrovna při psaní koukal např na hokej a padla branka? Dík za objasnění 😀
Unknown parent

@mlekar @rholas jasné že násilie do politiky patrí (za korupciu ani nič iné nikto dobrovoľne sedieť nepôjde, že áno, a prevraty sa tiež nerobia poprosením), otázka ale stojí, či do nej patrilo za tejto situácie a v tejto forme.

Myslím, že odpoveď je celkom jasné nie.

Nie je to úplne očividné, na Slovensku je aj vďaka Ficovi demokracia ničená a štát bezmocná krava korupčníkov, ale nie sme Bielorusko, kde mierumilovné možnosti zlyhali a tyran násilím potiera odporcov. Fico je hajzel, nie Hitler.

Moje asi nejoblíbenější debata k jakýmkoliv volbám je debata studentská. #Politika ve střízlivým podání, srozumitelně a otevírá témata, který jsou důležitý pro generace budoucí. Navíc to maj i moc pěkně technicky zpracovaný

#Zavolíme ?

Lucinek reshared this.

#SuperDebata #eurovolby v kostce:
- #Konečná řve jak píchlý tele, tváří se jak koště a nikdy nezapomene svoje hlasitý "ježišikriste"
- #Zaorálek taky řve, ale aspoň něco říká - byť z toho zvracim podobně, jako u Konečný
- #Turek nechce srovnávat Mnichov se situací na Donbasu, protože tam je velká ruská menšina (zatímco v sudetech asi běhali benzínový jednorožci nebo co...)
- #Nerudová apeluje na morálku, ale rétorika a charisma dost chybí .. za mě měla jít na střídačku a postaven měl bejt #Farský .. doufám, že "už mu to řekli"
- #Vondra je člověk, se kterým ve spoustě otázek nesouhlasim, ale tady mluví celkem racionálně, stejně jako #Kolaja, se kterým jsem v podstatě v absolutní shodě (a dost blízko mám k Nerudový)
- #Mach je stejně výraznej, jako vždycky
- #Dostálová něco říkala, ale vlastně si nevybavim, že by reálně něco řekla

#politika

Hezká reakce #DarPutinovi na tu šaškárnu, co přivezl na #Slovensko předvést #Rajchl.

Je to vulgární? - Ano
Je to nediplomatický? - Ano
Je mi to jedno? - Ano

Podepisuju, hezký den pane #Fico 😀

petice.com/upln_jiny_oteveny_d…

#politika

reshared this

in reply to Schmaker

Já třeba nedokážu uvěřit že někdo kdo je dost chytrý na to aby se vyšplhal stranou dost vysoko na to aby ho pozvali do televizní debaty dokáže věřit tomu že rusko je výhra.
Zároveň nevěřím že by bylo možné někoho kdo má svědomí uplatit tak aby se takto veřejně odrovnal a do roka se nepověsil.

Na kolik asi rusko vyjde provoz takového psychopata?

Andrej "Bezpečnostní Riziko" #Babiš z #HnutíANO si shání kompro na ministra zahraničí.

#Lipavský a #Piráti trefili včera v #OVM hřebíček přímo na hlavičku 😀

Babiš napsal/a:

„Udělejte mi teze, podklady na tohoto zm*da. Napište mi příběh Izrael, jak se vykašlal na naše lidi, jak byl v Doha, jezdí všude, dělá kampaň, korespondenční volba,“ rozkázal v neděli okolo 16. hodiny Babiš v mailu svým spolupracovníkům v hnutí ANO připravit materiál na ministra zahraničí Lipavského.

Zdroj: novinky.cz/clanek/domaci-ma-de…

#Politika

reshared this

Rychloshrnutí #OVM - #Zaorálek: "Já jsem Porošenkovi říkal, ať jim ten Donbas dá už v roce 2014" 🤦🏿

Rychloshrnutí #Partie - Bývalá ministrině financí #HnutíANO #Schillerová argumentuje, že kvůli inflaci měli v roce 2022 agrárníci rekordní zisk. 🤦🏿🤦🏿
Těší mě, že jí #Stanjura z #ODS celkem školí 😀

#politika

Papež František napsal/a:

Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a jednání o ukončení války s Ruskem

Vážený pane papeži církve, která má na rukou tolik krve, bolesti a zármutku, jako málokteré jiné společenství lidí kdekoliv po světě - kdyby existoval bůh, který je milosrdný, tak nebudeme číst o mučících technikách rusáků, znásilněných dětech, mrtvých lidech a vraždách nevinných.

Kromě rusáků, co do války chtějí dnes a umírají tisíce Rusů, kteří jen měli tu smůlu, že se narodili na špatném území. Kromě špinavých vrahů tam denně umírají vojáci i civilisté sprostě napadení sousedním státem. Někteří rychle, jiní jsou dlouze a nelidsky mučeni.

Vzpomeňte na ně až budete se svou shnilou církví pronášet modlitbu k bohu, kterej je schopnej tomuhle všemu přihlížet.

Zdroj: seznamzpravy.cz/clanek/zahrani…

#DebatyBezCenzury - #Vyškov:
Debata se proměnila v grotesku. Nejvíc se to ukáže asi na tom, že nejhlubší myšlenku večera přinesl král Tarzan... :/

Pár perliček z místa od @Martin B.


Tak už si sem do Vyškova došlo silné duo - Peterkovalá a Vrábel (možno je tu teda ešte aj niekto ďalší, ale ja sa v tej dezinfo scéne až tak neorientujem)...

#debatybezcenzury #Vyskov


#Petice, aby #Ukrajina nezůstala na holičkách.


Společně za Ukrajinu
(Babylon revue)
Petice
babylonrevue.cz/spolecne-za-uk…

Pamatujete si, jak #Rusko přišlo o vrtulník, se kterým zběhl jejich pilot? Tak pilot byl nalezenej s pěti kulkama v těle.

Co na to #Španělsko a #EU ? Necháme rusáky vraždit lidi na našem území?

EnglishRemember, how #Russia lost an pilot who deserted with helicopter? Well, the pilot was found with at least 5 bullet holes
What will #Spain and EU gonna do? Are we going to let russians kill people on our territory?

#StopWar #RussiaIsATerroistState

Josef Kusek reshared this.

Tak a teď mi řekněte, kde je sakra #Válek , aby tohle začal řešit?

Očkování proti covidu-19 mu způsobilo zánět srdce. Soud žalobu muže zamítl

To, že má očkování na #covid stejně jako jakýkoliv jiný občas nějakej vedlejší účinek se samozřejmě vědělo, ale pokud tu zodpovědnou část budeme motivovat tim, že když se něco nepovede, tak maj prostě smůlu, tak taky příště žádná zodpovědná část populace nemusí bejt.

Tohle je obrovskej průser jak pro toho člověka, tak pro důvěru ve stát, kterej občany - zcela důvodně - prosil, aby si to nechali píchnout.

Takže, pane Válku a #TOP09 - vykašlete se na #HHC a podobný srandy a řešte opravdový problémy..

#politika

Další díl #DebatyBezCenzury - dějištěm je #Most

To, kam poskočila debata kvalitativně je proti Karviné obrovskej skok. Půl hodiny za mnou a skoro to vypadá, že 50% dotazů jsou opravdu věcný - a to ať už jde o podporovatele nebo odpůrce.

Nejvíc milý je, když lidi, co opravdu přišli diskutovat, slušně a věcně posílají do háje uřvouny, co se přišli jen vyzvracet.

#Rakušan a #STAN to dělá dobře, vládo uč se..

Zechy reshared this.

in reply to Schmaker

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please go to the original post.

Tohle je spíš otázka na @kantarcz

Ale:
- často jde o nevoliče-voliče
- všimněte si oscilace ODS v posledních měřeních Kantaru, ale i Medianu
- statistická chyba je ±1,0 až ±3,6 p. b. (u stran kolem 12 tak počítejme 2 pb)
- zmizelo PRO i Trikolora
- zmenšil se počet v Ostatní

Obecně se doporučuje nesledovat jednotlivé průzkumy, ale jejich trendy (optimálně vždy u jedné agentury). A zde je vidět poměrně jasný pokles u ODS.

in reply to Programy do voleb

Kantar na #Fediverse není, tak jsem zkusil nejpovolanějšího z povolaných tady u nás 😀

To, že zmizela #Trikolora a #StranaPRO mi vlastně celkem uniklo, nicméně to považuji za milý fakt, který mi ale nevysvětluje příliv u #ODS , protože si nedovedu představit, že volič těchto dvou partají půjde tímto směrem .. tentokrát mi přijde průzkum celkem ustřelenej

Přesto, díky za zajímavá data - proklepl jsem to i u Vás na stránkách a ty výstupy pro jednotlivý strany jsou celkem zajímavá fičurka

Chápu pohoršení médií a politiků, ale proboha co jste čekali?

#Trump mi neimponuje, považuju ho za americkýho Okamuru, ale v tomhle bych si ani na půl minuty nedovolil ho soudit. Už jako prezident (což začal být 7 (!) let zpátky) jednoznačně mluvil o tom, že černí pasažéři v #NATO (a #ČR je jeden z nich) jsou špatně.

Já s tim protivným sebestředným chlapem ale nemůžu, než souhlasit. Roky nadáváme na to, jak #USA zbrojí, že chce u nás radary, že se aktivně staraj o svojí i mezinárodní bezpečnost (byť často dost sporně) a zároveň bychom chtěli, aby v případě našeho napadení byly jejich jednotky do pár hodin u nás, protože #článek5 ?

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale hanba by nás měla fackovat, že se roky jen vezeme a teď, když je průser, by za to měl moct někdo jinej. Co jsme dělali, když nás na to právě tenhle protivnej dědek začal upozorňovat? Začli jsme plnit svoje závazky?

A proč tedy - když my je neplníme - chceme, aby je plnil někdo, kdo je od nás přes oceán daleko?

Podívejme se do zrcadla - tam jsou ti, co dávají Trumpovo slovům legitimitu. Přestaňme brečet a začněme se o svojí bezpečnost v rámci ČR a #EU starat sami

Josef Kusek reshared this.

V mým kalendáři nebo tady najdete kompletní rozpis akcí dne za Ukrajinu pořádanýho 24.2.2024 (mimochodem - můžete prosím někdo potvrdit, že to je kompatibilní s #Mobilizon nebo jiným #Fediverse softwarem?)

Uvažuju nad tím, jestli se nějak "neozdobit" nějakou ozdobou s názorem. Někdo nějaký nápady?

Na Česko proti strachu jsem měl transparent celkem velkej, protože jsem toho potřeboval hodně "vykřičet", ale teď hledám inspiraci co (a jestli vůbec něco) s sebou...

#politika #ukrajina #milionchvilek #stopwar


Václavák pohledem "panice"


„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“

tl;dr


Byl jsem na demonstraci #MilionChvilek na Václaváku. Bylo to milé, Václavák jsme naplnili a vyměnili spoustu úsměvů. Trochu jsem posmutněl z účasti "nižších desítek tisíc lidí", ale po racionálním zvážení situace hodnotím demonstraci jako velký úspěch.


Foto: ČTK/Šulová Kateřina

Demonstrační panic


Tenhle post mám v plánu pojmout poněkud netradičněji. Nechci se bavit o tom, kolik a jací řečníci pronášeli projevy, poslali videovzkazy či "jen" podpořili demonstraci účastí. To si můžete přečíst třeba tady nebo tady. Dokonce i na Parlamentních listech je zmínka, která samozřejmě hezky kousavě výzvu organizátorů, abychom vypadli z kolejí víc dozadu, protože nás přejede tramvaj vyložila jako "máme málo lidí, tak uhněte dozadu ať máme plnej Václavák" 😁

Já se ale chci věnovat lidem a pocitům z této #demonstrace. Věcem, které měly přesah a nechaly ve mně (jakožto demonstračním panicovi) otisk. Bude to tedy určitě dlouhé, pravděpodobně nudné a pokud Vám tl;dr stačilo, pravděpodobně nemusíte číst dál.


Foto: Petr Zewlakk Vrabec

Příjezd na místo


Po odstavení vozidla na Zličíně, vytažení hovadsky velkého transparentu a transportní násady jsem využil služeb místního metra. Narovinu - paranoia pracovala šíleně, tím spíš, že jsem na místo jel sám. Ten pocit, že se všichni dívají, "co to to hovado táhne" byl fakt šíleně nepříjemnej, zvlášť s ohledem na mojí v podstatě introvertní povahu.

Při čekání na metro jsem zpozoroval, že mě podivně sleduje jeden ze spolucestujících. Celkem málo vlasů a celkem široká ramena. První co mě napadlo bylo slovo "potíže", protože přestože paranoia celkem pracovala, bylo evidentní, že pána transparent zajímá. Připraven na nejhorší jsem pevněji chytil násadu a přes panickou ataku, která se na mě valila, jsem se chystal na slovní konfrontaci, ze které naštěstí nic nebylo. K pánovi se ale vrátím ještě o chvíli později...

Na místo jsem dorazil včas, nepoškozen a připravil transparent do batohu, abych ho nemusel držet jako pitomec (což jsem při prvním zafoukání větru okamžitě zavrhl a vzal jej do ruky, než zabiju někoho ze spoludemonstrujících).

Foto: vlastní

Začátek demonstrace


Situace na Václaváku byla strašně milá. Se svým transparentem, kterej mi působil šílenej diskomfort jsem se najednou přestal cítit tolik jako blbec, protože se po okolí začaly pomalu objevovat vlajky. Začalo být jasné, že tady po hubě nedostanu 😀

Zatímco na pódiu se začali objevovat první řečníci tlumočící to, co jsme jako "protestující" měli na transparentech, lidé si se mnou začali měnit úsměvy, fotili si zhmotnění mých myšlenek na mnou vytvořeném "umění", občas jsme prohodili slovo. Lidé na pódiu byli "pouze" tlumočníci toho, co jsme všichni v davu chtěli - mír, klid, pravdu a lásku.

Možná to zní pateticky, ale ono vlastně přání, aby se nestřílelo do lidí ze sousední země nebo do kluků a holek v gay barech v této době není zase tak malé přání...


Foto: vlastní

Nemáme strach


Z velké části tuto demonstraci považuji (možná soukromý bias) za velký zdvižený prostředníček na proruskou demonstraci pana Vrábela, kde mimo jiné zazněly výroky typu "Nebudeme zatím používat žádné násilí, ten čas ještě nepřišel". Uniká mi, jak někdo může tvrdit, že zároveň demonstruje za národní zájmy a zároveň chce opustit NATO zatímco za hranicemi EU se válčí.

Myslím si, že demonstrace byla takové bouchnutí "mlčící většiny" do stolu, protože všichni samozřejmě víme, že ekonomická situace je přinejmenším blbá, zároveň nám ale zůstávají základní hodnoty - rovnoprávnost, pomoc potřebným a "lhát se nemá". Z událostí posledních měsíců bylo naprosto evidentní, že je potřeba tyto hodnoty čas od času opět beze strachu vyjádřit.


Foto: vlastní

Nejsilnější momenty


Silným momentem celkově byla spousta starších lidí na místě, kterým to není jedno. Podle jejich vyjádření na sockách to dělají často kvůli vnoučatům. Dost na mě zapůsobila paní se dvěma berlemi, která přes velké komplikace s chůzí demonstraci přišla podpořit. Případně sympatická "babča" (omlouvám se, lepší link jsem nenašel 🙁 ), která se prostě nebojí, zatopí si v jedný místnosti a prostě to překousne, protože jinde umíraj lidi. A pak to porovnáte s tímto...

Další silnej moment bylo, když z pódia vpředu zaznělo to, co si myslí všichni na této demonstraci - že "Ruský režim je teroristický režim". Nemohu než souhlasit. Během večera také zaznělo, že Ukrajinci nechtějí pomstu, ale spravedlnost. Chtějí ty zločince soudit.

Mne poté osobně celkem zlomilo to, když jsem v průběhu demonstrace, když jsem měl pocit, že je všude plno, zjistil, že jsou nás "pouhé" nižší desítky tisíc, stejně jako byly "nižší desítky tisíc" na Václaváku v pátek. Když vzal člověk v potaz, že s námi demonstrovali i Ukrajinci, celkem mě to rozesmutnilo a ta ponurá nálada se mě pak již během večera nepustila.

Za vůbec nejsilnější moment večera ale považuji to, když ty "nižší desítky tisíc" lidí všichni společně uctily minutou ticha všechny oběti ruské agrese. Máloco je tak silný zážitek, jako když tisíce lidí ztichne tak, že slyšíte "trávu růst". To si v sobě ještě chvilku ponesu.


Foto: Petr Zewlakk Vrabec

Návrat do reality


Okolo sedmé hodiny zazněly hymny a demonstrace byla ukončena. Odcházel jsem s pocitem, že ačkoliv ty lidi neznám, mám s nimi často společného více, než se spoustou mých blízkých. Moc příjemný pocit.

Zároveň však přišel posléze i pocit nepříjemný - a to když jsem cestou domů na metru setkal s pánem téměř bez vlasů a širokými rameny, ze kterého jsem byl na začátku nesvůj. Ukázalo se však, že obavy byly zbytečné, zpátky se vracel s plackou Milionu Chvilek a dost možná chtěl na začátku jen vidět, jaké myšlenky nesu 😀

Slovo závěrem


Bylo opravdu milé mít možnost sejít se s lidmi ve stejném názorovém spektru, kde všichni byli milí, zajímali se a chtěli žít ve světě, kde pravda a láska vítězí. Velký dík všem, co byli na místě.

Demonstraci zároveň považuji za povedenou i proto, že ačkoliv byla v blbej den, horší čas a byla "dosypána" Ukrajinci, podle médií se přesto sešlo lidí více, než v pátek. Dává mi to naději, že hodnoty se nezměnily...

Odkazy


Aktuálně.cz
Deník.cz
Reflex.cz
SeznamZprávy
SeznamZprávy - galerie


#Zaorálek - #SOCDEM vysílá moudra. #Armáda podle něj potřebuje hlavně těžkou brigádu.

Já teda nejsem odborník, ale neukazuje náhodou #Ukrajina , že právě mechanizovaný brigády maj obrovský problémy s tím, že se moc hezky likvidujou ze vzduchu dronama? Těma dronama, který #F35 (což afaik z principu neni stíhací letoun jak uvádí Luboš, ale velitelský středisko) bude umět kontrolovat jako letku?

Možná mě někdo vyvedete z omylu, protože já těmhle věcem fakt nerozumim, ale neni taková politika pana Zaorálka tak trochu proruská?

#politika

in reply to Josef Kusek

I kdybych to připustil, tak přeci neni takový vemeno, aby lovil ve vodách #SPD a podobných pitomců.

Přitom kdyby někdo začal dělat reálnou levicovou politiku, tak si myslim, že relevantní elektorát existuje. Teda, snad mi nikdo nechce říct, že u nás nikdo nechce poslouchat jinou levicovou politiku, než politiku "zdroje jsou" a "kde na to vzít je pro mě plytká diskuze"

#spd
in reply to Jan Korbel 🐧

@Jan Korbel 🇨🇿 🏴‍☠️ Já vim, že zbytek funguje normálně a proto zmiňuju právě a hlavně Ivana .. jeho výstupy jsou strašný, ať už se objeví kdekoliv. A když se budeš bavit s lidma, co se o politiku zajímaj okrajově, tak "Piráti jsou ty s tim dredatým" - a to jsou taky voliči, o který se takhle dost jednoduše můžete připravit

Je mi z toho trochu smutno, protože v kampani jste měli bejt "energie" a já se touhle dobou těšil, jak budete touhle dobou natírat Okamuru u Tománkový 😀