Palec hore #Piráti

Doufám, že to bude mít hmatatelný výsledky (nejsem ale naivní, nečekám to)

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

#KojeneckáVoda je novej svatej grál opozice. Prodejci naleštěných prdů teď musí hrozně slavit, přitom je to zhurba na úrovni přístroje na šetření elektrické energie do zásuvky

Začínám bejt ve stresu, protože takhle jsme do roka a do dne bez kojenců. Co budeme dělat?! Jde o naše děti!

Já teda nevim, ale na to, že je docela hezky, se vás sešlo jak na větší veselce 😀

Snad jen - mávat Ruskou vlajkou v době, kdy vraždí v sousedním státě, je přinejmenším prasárna. Ale určitě to pomůže Česku bejt na prvním místě.. žejo? 😁

Jsem jedinej, kdo debatu o tom, zda zdanit #víno, považuje za úplně absurdní?

Je to #alkohol? Je. Proč by měl bejt zvýhodněnej před jakýmkoliv jiným alkoholem?

Martin Chlad napsal/a:

Neexistuje jen ekonomický pohled, ale také pohled společenský, pohled, který zohlední tradici a národní kulturu.

Lejt alkohol je u nás beze sporu tradice - zda dobrá či špatná nechám na zvážení. Bojovat proti alkoholismu (kterej je u nás taky tradiční) nulovou daní na určitej alkohol je úplně praštěný 😀

Tak se nám v Plzni budou scházet komunisti


Politika
The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

25.4.2023. Zapište si to datum a těšte se na meeting #KSČM na Náměstí Republiky, kde budou komunisti žvanit o tom, jak strašně špatně se máme, jak nemáme pomáhat slabšímu napadenému a další podobný srandy.

Mezi ctěné hosty patří Kateřina #Konečná, Stalinista #Skála - toho času v podmínce za popírání Katyňského masakru - nebo paní #Šlahůnková, která nás 14 dní před Ruskou okupační genocidní válkou, nazývala agresory.

Protidemonstraci jsem nenašel, tak si odplivnu tady...

in reply to Schmaker

Problém je v tom, že ignoruješ pro ně nejdůležitější bod, a očekáváš nevyslovenou samozřejmost jako nezbytnou.

A oni nevyslovují tu samozřejmost, ale vidí tebe nadávat na nejdůležitější bod.

Protože nadávky na "chci mír" jsou opravdu něco tak srdcervoucího, že to mozek nebere, jak můžeš přehlížet co to znamená.

in reply to LukeAlmighty 🇨🇿

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Je to podstatně jednodušší. Banda komunistů vyřvává na náměstí cosi o míru a bídě ve chvíli, kdy:
1. Rusko vraždí na Ukrajině (protože není v NATO)
2. Ruští propagandisté otevřeně mluví o řešení Moldavy (protože není v NATO)
3. Ruští propagandisté otevřeně mluví o řešení Kazachstánu (protože není v NATO)
4. Ruští propagandisté a politici otevřeně mluví o útoku na Berlín, Londýn či Varšavu (ale neudělají to, protože jsou v NATO)

A naši komunisté chtěj mír docílit tím, že protestují proti USA a chtějí vystoupit z NATO. Na demonstraci si pozvou Stalinistu popírající Katyň a buchtu, co 14 dní před válkou nazývala nás agresory.

Václav Dolejší napsal/a:

Bartoš: WTF? Hele, já jsem pod tlakem Pirátů, že jsme jako málo vidět. Takže pokud tady Zbyňda navrhuje konsolidační balíček 70 miliard, tak musím přihodit a jdu na dvojnásobek: 140. Jo, a v žádném případě nesouhlasíme s přesunutím e-knih, audioknih, deskovek a komiksů do vyšší sazby DPH.

Klasickej Ivan! 😁

Kdo z nás bude hlavní asociál? Zápisky z koaliční schůze o úsporách

#Bartoš #Piráti #humor

in reply to Schmaker

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Úplně vidim Václava Dolejšího, jak má v hlavě vyobrazenýho toho stereotypního voliče pirátů jako člověka, co se svýma obrejlenýma kámošema v pátek večer na svetrový párty dává panáka za každej navrácenej ping z ISS, zatímco se jim mezi jointama na stole válí Magic: The Gathering 😁

Politika - zdanění nemovitostí

Názor do placu - Desetinásobná daň by podle odborníků dostala na trh prázdné byty

Často uvažuju nad tím, jaký nejlepší postup může naše politická reprezentace zvolit pro to, aby se podařilo narovnat kulhající státní rozpočet, kterému šmoulové z #ANO, #ODS a #SPD podřízli příjmy zrušením superhrubé mzdy bez jakékoliv náhrady tohoto výpadku. Nehodlám pitvat, zda to byl dobrý, nebo špatný nápad, ale pokud jsme neměli stomiliardovej přebytek, tak se prostě někde ty chybějící miliardy taky musí zase vybrat. Osobně jsem přesvědčený o tom, že řešit jakoukoliv jinou daň před tím, než se začne řešit výběr #daně z nemovitosti, je úplně nesmyslný postup.

Modelový příklad:
Jsem vlastníkem bytu, garáže a podílů na pozemcích, před sedmi lety měly hodnotu zhruba 1350000 Kč. Tyto nemovitosti mají v tuto chvíli hodnotu někde mezi 2-3M Kč. Já z nich ročně zaplatím úplně směšných 600 Kč na dani.

Ano, za milionový majetek zaplatím částku, která stěží vystačí na večeři pro dva v restauraci. Připomeňme si situaci u nás:

  • je problém sehnat bydlení
  • trh s nemovitostmi je přehřátý
  • spousta nemovitostí je zakoupena na investici a často jsou prázdné
  • ceny energií a inflace lidem s nižšími příjmy působí existenční potíže

Přijde někomu v pořádku, že já s milionovým majetkem zaplatím 600 Kč ročně, zatímco běžný smrtelník (včetně těch nízkopříjmových) zaplatí o tisíce ročně víc na daních jen proto, že jsme se rozhodli vylepšit příjmy středně a vysokopříjmových?

Jsem si vědom, že je třeba upravit rozpočtové určení daní, aby navýšení daně z nemovitosti k něčemu bylo, ale opravdu jsem přesvědčený o tom, že člověk, který má milionový majetek a nemusí platit nájem si navýšení daně z nemovitosti dovolit může - a je jedno, jestli to bude ve výši dvou večeří, pěti nebo deseti.

Toto je prosím nevzdělaný názor člověka s výučním listem, ale mně smysl dává. Dává smysl i vám? Podělte se o názor, děkuji. Hoďte do placu i vaše jiné návrhy.

#politika

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Co mě zaujalo ze zpráv o demonstraci, kterou svolal #Rajchl - #StranaPRO

SeznamZpravy.cz napsal/a:

U stánků bylo možné podepsat různé petice včetně žádosti odchodu z NATO.

Petiční stánek sbírající podpisy pro opuštění NATO

Takže banda "vlastenců" v době konfliktu pár kilometrů od nás bojuje za vystoupení z paktu, kterej nás přesně před tímhle agresorem chrání?

Možná jsem blbej, ale jak že nám to pomůže proti bídě? 😁

in reply to Schmaker

Další #humor v diskuzi 😁

Richard Vašečka, toho času poslanec v NRSR napsal/a:

„Úmyselná ejakulácia mimo pošvy je neprirodzená a traumatizujúca.“

Jiří Pokorný napsal/a:

naštěstí ho nenapadla kontrasignace manželek

Peter Stránsky napsal/a:

Dnes som mal voľno a pršalo. Nič na práci. To by som dnes potreboval notársky overený podpis asi trikrát.

SeznamZprávy napsal/a:

Zpráva visela ve vládní whatsappové skupině šest minut, než si ministr průmyslu uvědomil svůj omyl a rychle ji smazal. Bylo už pozdě, mezi tím ji viděla většina ostatních ministrů. Síkela pravděpodobně chtěl poslat zprávu jednomu ze svých poradců a omylem ji vložil do jiné skupiny, jako se to už stalo asi každému.

1.4. už bylo, ne? Fakt vláda interně komunikuje ve WhatsAppové skupině? Nic bezpečnějšího nevymysleli?

To přeci nemůžou myslet vážně

#STAN #Czech #bezpečnost #WhatsApp

FrobienTA reshared this.

in reply to Jan Korbel 🐧

@Jan Korbel 🇨🇿 🏴‍☠️ Za mě je tohle mnohem víc skandální, než všechny ty kecy o Síkelovi v článku 😁

Příště by si vláda mohla udělat chatroom na Lide.cz nebo něco takovýho, to je přeci strašný .. nahodit nefederovanej Matrix server je otázka jednoho dne. Dávat data z komunikace představitelů vlády serverům Facebooku je hrozná úchylárna 😀

Jasně, demonstrace za bídu a svobodu. Proto postavíme "protipolicejní složky", až půjde do tuhýho

Myslíte, že to je legální?

Kdybyste si náhodou chtěli připomenout, koho měl #prezident #Zeman jako pravou ruku, tak Staněk udělal opět jedno ze svých shrnutí 😀

#Mynář #humor #Politika

in reply to FoxVK

Naštěstí to neni taková masa, jak se snaží tvářit na sockách. Já jsem v tomhle směru celkem v klidu. Tahle masa energie (vycházím ze zkušenosti s blízkým člověkem) je destruktivní, ne konstruktivní. Neni to kam otočit, tihle lidi chtěj nadávat, ukazovat jak jsou všichni špatně a oni jsou ti zanedbaní.

Tohle je věc, která imho v nic konstruktivního přetavit nejde.

Zeptám se - fakt si někdo reálně myslí, že #Paroubek, kterej už jednou neuspěl s #LEV21 najednou uspěje tím, že se spojí s člověkem, o kterým se veřejně ví, že je kariérní zmrd?

Může prosím někdo poskytnout normální racionální levici, namísto vykopávání politických mrtvol?

Takový to, když jsi proti ilegálni migraci tolik, že nehlasuješ pro zákon proti ilegální migraci

#SPD jsou proste jinej gang 😁

#spd

#DjRoxtar si na Instagramu (fakt sorry, jinej zdroj nemám) taky udělal kampaňový video. #Babiš a #Adolfeen na hrad! 😁

#Humor #Politika

Je zajímavý, jak z kategorickýho "toho volit nebudu" udělaly #PrezidentskéVolby2023 pravý opak.

Byl jsem rozhodnutý, že hlas dostane Nerudová anebo Diviš podle toho, jak se ukážou debaty. Jenže s přibývajícími debatami, rozhovory a kauzami zjišťuji, že tudy asi cesta nevede.

Proč ne #Diviš?
Jeho pro mne sympatické vystupování, názory a energie bohužel totálně narušil problém s podpisy pro kandidaturu. Člověk by nějak unesl tu celkovou "ublíženost", ale kopání kolem sebe v rozhovorech jeho důvěryhodnost nezvedlo. Přesto však jsem byl ochoten mu to hodit v případě, že ho vrátí. Po uznání podpisů však nebylo vše úplně dobře. Ublížené vystupování zůstalo a agresivita vůči dalším kandidátům se stupňovala. Asi chápu, proč se takhle chová - prostě se snaží zmobilizovat nerozhodnuté voliče a měl na to podstatně méně času, než ostatní - ale nefunguje to. K tomu pár názorů, které mi nesedí a chuť mu to hodit je pryč.

Proč ne #Nerudová?
Na paní Nerudovou v průběhu kampaně vypluly na povrch problémy na univerzitě, kde rektorovala a postavila se k tomu dost nemastně a neslaně. Vysloveně legračně pak působí, když jeden den vypráví o pozitivní kampani a den druhý pak rozjíždí na síti shitstorm na Pavla jen proto, že v rozhovoru řekne, že by ji jako poradkyni přes účetní záležitosti využil. To je dost pod úroveň člověka, který by měl rozvážně zastupovat zájmy státu na nejvyšší úrovni.

Proč jo #Pavel?
Od začátku jsem říkal, že nechci v prvním kole volit komunistu. Ještě týden zpátky jsem byl přesvědčenej, že to i dodržím. No, přes to všechno to nedopadne 😀

Na "generálovi" mi vadí v principu jen a pouze jeho minulost. Vystupuje rozvážně, neukvapuje se a pozlátko s "řádem a klidem" vlastně docela dobře funguje (podobně jako u Petra Fialy). Reálnou kauzu na něj nikdo vyhrabat nedokázal a programově se s ním nijak zvlášť nerozcházím.

Reálně mám tedy s generálem problém jediný a tím je minulost. Když se však zamyslím, zda u "nejvyššího úředníka" je něco takového důležité, když je to třicet let zpět, nabízí se vlastně otázka, zda to není spíše pokrytectví. Komunistické názory nešíří, nesnaží se nabourávat demokracii (jako třeba Bašta z SPD).

Kdoví, kolik lidí z mé generace by udělali tuto chybu také - důležité je poučit se z ní. A tak si sám sobě vnitřně omlouvám, že i já budu 30 let po revoluci volit za prezidenta bývalého komunistu. Nemyslím si, že máme někoho lepšího. Bohužel.

#volby #prezident

in reply to Jiří Eischmann

@sesivany
No, a co ještě další kandidáti - neřeším teď druhé kolo. Nerudovou jsem zamítl jako první, s každým prohlášením se jen ukazuje, že správně. Diviš je na mě moc "srdcař" a přehnal to. Bašta - nemá cenu komentovat, Hilšera jsem nikdy nemusel, AB nemá cenu komentovat. S PP mám problém, ta minulost mi vadí moc. A kdo tam je ještě - jo, Zima. No, není můj šálek kávy, ale v té debatě se mi líbil a pak ještě Fišer - on má takové hrozně zvláštní vystupování, ale taky mu to vyšlo.
in reply to Radek Krejča 🇨🇿

Tyhle tři jsem si interně vyřadil už při ohlášení kandidatury 😀

Zima ve mně absolutně nezanechal dojem + mi moc neseděl s názorama v průběhu covidu.

Hilšera jsem volil při posledních v prvním kole. Názorově mi sedí, ale pokud chce kandidovat znovu, tak prostě nemůže zalézt na několik let do senátu a dělat neviditelnýho. Stejně tak Fischer, tam mám problémy i názorové. Kdyby tihle dva lidi věnovali do kampaně 5% Babišovo energie, měli by imho preference úplně někde jinde

Prezidentská debata ČT - finální dojmy


Na to, že byla debata na ČT, mě dost zklamalo, že dostali kandidáti prostor podle toho, jak zrovna vypadají volební preference. Nepovažuju to za správné.

Nejvíc ujetá mi přišla část, kdy se ostatní kandidáti ptali jen #Pavel a #Nerudová. Já chápu, že podle průzkumů je druhý kolo rozhodnutý, ale zrovna tuhle část klidně mohli nechat na debatu před druhým kolem - podle mého názoru měli všichni kandidáti dostat stejný prostor.

Mimoň večera byl samozřejmě pan #Bašta, který by jako #prezident odvolával vládu (fandovi přímé demokracie asi demokraticky volená vláda smrdí). #Diviš pobavil ostrým startem a potěšil mě vojenským dotazem na Pavla, který však trochu vyšuměl, přestože point byl celkem dobrý.

Nerudová a Pavel předvedli svůj standart, nezaznělo nic, co by člověk už milionkrát neslyšel.

#Středula měl hezký záměr upozornit na to, že tam #Babiš není před tím, než ohlásí ukončení kandidatury, moderátor mu však do toho trochu šlápnul, když odmítl symbolicky položit 5 otázek Babišovi, což mě trochu mrzí.

#Hilšer měl nejhezčí highlight ve chvíli, kdy moderátorovi vpálil, že odmítá hrát nefér hru s tím, že se všichni ostatní kandidáti budou věnovat Nerudový a Pavlovi. Naprosto oprávněně.

Debata byla celkem zklamání, opravdu jsem od ČT čekal trochu víc. Snad příště (škoda jen, že bez ostatních kandidátů).

Šťastné #volby přeju

in reply to Schmaker

Trochu seriozněji jsem to pak popsal tady


Prezidentská debata ČT - finální dojmy


Na to, že byla debata na ČT, mě dost zklamalo, že dostali kandidáti prostor podle toho, jak zrovna vypadají volební preference. Nepovažuju to za správné.

Nejvíc ujetá mi přišla část, kdy se ostatní kandidáti ptali jen #Pavel a #Nerudová. Já chápu, že podle průzkumů je druhý kolo rozhodnutý, ale zrovna tuhle část klidně mohli nechat na debatu před druhým kolem - podle mého názoru měli všichni kandidáti dostat stejný prostor.

Mimoň večera byl samozřejmě pan #Bašta, který by jako #prezident odvolával vládu (fandovi přímé demokracie asi demokraticky volená vláda smrdí). #Diviš pobavil ostrým startem a potěšil mě vojenským dotazem na Pavla, který však trochu vyšuměl, přestože point byl celkem dobrý.

Nerudová a Pavel předvedli svůj standart, nezaznělo nic, co by člověk už milionkrát neslyšel.

#Středula měl hezký záměr upozornit na to, že tam #Babiš není před tím, než ohlásí ukončení kandidatury, moderátor mu však do toho trochu šlápnul, když odmítl symbolicky položit 5 otázek Babišovi, což mě trochu mrzí.

#Hilšer měl nejhezčí highlight ve chvíli, kdy moderátorovi vpálil, že odmítá hrát nefér hru s tím, že se všichni ostatní kandidáti budou věnovat Nerudový a Pavlovi. Naprosto oprávněně.

Debata byla celkem zklamání, opravdu jsem od ČT čekal trochu víc. Snad příště (škoda jen, že bez ostatních kandidátů).

Šťastné #volby přeju


Kdo jste měl dneska tu čest vidět dnešní #OVM, dokáže mi někdo vysvětlit, jak je proboha možný, že #AlenaSchillerová neměla po deseti minutách kvokání na úrovni puberťačky v rozpuku do každýho slova všech ostatních hostů zalepený ústa moderátorem?

Vždyť by to už měla bejt "moudrá dáma v letech", ne? Dneska fakt masakr..

#Politika #HnutiANO

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Zajímalo by mě, jestli se opravdu jedná o hack v telefonu, nebo jen předinstalovaná galerie dostala jako bonus backdoor 😀

Navíc, vzpomeňme si, jak #BIS varovala ohledně technologií #Huawei u nás. Tohle jsou jen videa, ale představa, že takhle odpálí část komunikace u nás je vlastně dost děsivá...

#Čína jede 😀


Číňané na sociálních sítích hlásí, že jejich telefony Huawei automaticky mažou videa zachycující současné protesty. Činí tak bez upozornění uživatele.

Zdroj videa:
twitter.com/MsMelChen/status/1…