Steamliner JNX mk1
Home built steamliner velomobile, human powered only. Mostly made by fiberglass and epoxy. Short chain recumbent, front wheel drive.
Schmaker reshared this.
Schmaker reshared this.
Dear Fedi friends,
It may be time for a re-introduction: I'm Elena, an Italian creative (writer, photographer, filmmaker) living in Paris, France.
You may have initially gotten to know me for my advocacy for the Fediverse (like my Fedi intro video: blog.elenarossini.com/fedivers… or my blog or my Fediverse stock photo). So, you may have been a bit confused lately, over all my critical posts about the new network W Social. Why do I keep bringing it up?
I believe that W Social - and its required, companion app W Identity - are an existential threat to the Fediverse. So I'm fighting tooth and nail to oppose and resist them.
Why? The European Commission has enthusiastically embraced this new hard fork of Bluesky that requires age verification. Even Ursula von der Leyen advertised the launch of W Social in between G7 meetings last week.
I have MOUNTAINS of evidence of poor planning, extremely lax security, use of U.S. Big Tech platforms for something that purports to be "based in Europe, for the world."
Why is it a threat for the Fediverse? The only way to make sense of the European Commission's embrace of this platform is that maybe it sees it as a trial run for MANDATORY age verification for social media across the European Union.
No Fediverse app has infrastructure in place to comply. And if a mandate is introduced, it would spell the end of the open social web and internet anonymity... like Chat Control, but basically killing the Fediverse.
I find it EXTREMELY disturbing to see the enthusiastic embrace of W Social by the European Commission. It took them YEARS to change their website footer and add Mastodon and Bluesky instead of X. In the span of 5 weeks, they replaced the Bluesky logo (a butterfly) with the "W" from W Social.
All my posts about W Social from last week went viral. My articles have been quoted in articles in French, Dutch and German news sites (blog.elenarossini.com/tag/w-so…).
I have held back from sharing more evidence I found because I don't want to appear like a bully who promotes pile-ons. I'm a nice, sweet person, I promise! I take ZERO pleasure in writing about W Social, but I have unwittingly become an expert on them - after researching them for 5 months. So here I am.
I will keep investigating them. If you don't want to hear about this topic anymore - I would understand - you can mute the hashtags #Wsocial and #DubyaSocial (that's a pretty apt way to describe them IMHO).
Peace out.
A 4 minute video that aims to introduce the Fediverse to people not familiar with itElena Rossini
Schmaker likes this.
reshared this
Different politics, identical structure: wealthy insiders, community infrastructure they didn't build, and openness performed just long enough to matter. The establishment always wants its own internet.wecanjustdothings.leaflet.pub
Starší dcera (ještě stále 8) se rozhodovala, co chce k narozeninám. Protože několikrát zmínila, že si chce nechat udělat #nehty, navrhnul jsem jí, že by mohla dostat sadu na dělání nehtů s tím, že jí to třeba začne bavit a může si je udělat jak se jí jen zlíbí.
Nápad se líbil, dokonce zmínila, že by pak mohla dělat nehty všem - maminkám, babičkám .. že by tím šly i vydělávat korunky.
Později toho dne:
Lenička: "Tati, já jsem to vymyslela - já budu chodit po Plzni a dělat lidem nehty a budu tim vydělávat peníze"
Lenička: "Já se těšim, až budu mít prašulky!"
Už tuto neděli 21.6. v 16:00 se v Praze koná další demonstrace na podporu veřejnoprávních médií proti jejich zestátnění. Tentokrát to bude pochod od stanice metra Pražského povstání před budovu ČT. 📺
Tentokrát nevím, jestli se zvládnu zúčastnit, protože má být horko a mě se z veder bohužel dělá špatně. 😟🥵 Ale pokusím se. Pokud aspoň trošku můžete, přidejte se, prosím. 🙏
facebook.com/events/8388663856…
#média #ČT #ČRo #milionchvilek #demonstrace #demokracie #politika #Česko
Událost ve městě Praha, pořádá Milion chvilek pro demokracii dne neděle, červen 21 2026. Mají zájem: 1,9 tis., zúčastní se: 633. 15 příspěvků v diskuzi.www.facebook.com
Schmaker likes this.
reshared this
Tak nakonec jsem tu a udělalo se hezky - nepraží slunce a nepeču se ve vlastní šťávě... tolik. 😊
A je tu brutálně narváno! ✊🪧📺
Schmaker likes this.

Josef Zettl alias Princezna reshared this.
Tak mi dnesk přišly #boneconduction #sluchátka #Shokz #OpenRun Pro 2.
Proti třem kouskům, co mi #Mojawa zaslala poslední měsíc a půl maj Shokzy minimálně dvě výhody:
1. Jdou zapnout
2. Hrajou
@Ralfeek
Zjisti si, co je to ta #BoneConduction technologie.
Tyhle sluchátka naopak umožní slyšet auta, ruchy, nebo že někdo mluví. Funguje to tak, že když je máš dost nahlas, tak stále slyšíš vše, jen třeba když mluví, tak není rozumět.
Druhá nejgeniálnější věc, co se ke kolu/koloběžce dá koupit.
První je helma se světlem a blinkrama
@Jirkův Žbrbláček
Asi jako jízda v autě s rádiem.
Vlastně o něco míň, protože tě neizoluje oplechování a zvukově izolační skla :)
@Ralfeek
Nový pravidla pro elektrokoloběžky v praxi 👀
Věděl jsem, že mají mít registraci, ale netušil jsem, že dostanou dospělou SPZ. I samolepku z STK to mělo.
Nebudu lhát, trochu jsem se ho lekl, když mě podjížděl 😄
cc: @micromobilita
reshared this
Má místo k sezení, je to skútr! :)
Ale dobrý, tohle jsem ještě neviděl... i když... :D
vhsky.cz/w/baYzoDDoTDaL9mqjGLJ…
j4n3z likes this.
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
Schmaker likes this.
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
Další kompilace cykloprovozu po Plzni. Ať to šlape! :)
Děkuju všem, co pomocí QR kódu pomáhají našetřit na lepší kameru - ať je tam toho vidět trochu víc a ostřeji :)
reshared this
Průvodce fediversem, na kterém jsem teď v posledních dnech pracoval, je technicky hotov a mají ho v rukou korektoři, aby ho jazykově zpřístupnili i lidem vládnoucím nejen češtinem, ale i češtinou.
Tak nějak si myslím, že se vám to bude líbit, a nerad bych, abyste mi vičýtaly nějakí to nesprávní y.
Schmaker likes this.
reshared this
Eliška: "Koukej, já se mlátim do hlavy"
Za 79 dní má Google v plánu další velký krok k uzavření #Android-u. Tady je to přehledně sepsané:
Obhajoba Androidu jako svobodné, otevřené platformy, na které může každý tvořit své aplikace.keepandroidopen.org
Schmaker likes this.
reshared this
@DonJirka Oni ti bohužel zkomplikují i ten LineageOS. Postupně uzavírají i přístup ke zdrojákům.
androidauthority.com/google-no…
Google has confirmed it isn't discontinuing AOSP, but it's making a change that makes it harder for devs to build Android for Pixel phones.Mishaal Rahman (Android Authority)
Umřel #OliverTree ..
This is Haru and Tanos. Haru is the black cat. We adopted him from a shelter at two years old, after he lived there his whole life. Tanos is a Malinois. We took him in when his owner could not keep him anymore.
Life can change fast, animals are often the first to lose their home. This is why I made #PawFed, a shared map for animal welfare. Not many people use it yet, but it is worth sharing. It relies fully on #ActivityPub and uses #OSM.
reshared this
Právě jsem objevil tuhle zajímavou stránku, kterou vytvořila @Kayla Eilhart (cz) - hezkej vtípek a super způsob, jak šířit osvětu.
Možná by se tam hodilo emebdnout ještě náš rychloúvodník a nevím, jestli Mastodex ještě nějak funguje, ale možná už ho obstojně zaskočí Sloník online
reshared this
Shrnutí ke globálním platformám z pohledu Evropy. #Mastodon, #Peertube či #Fediverse included, byť trošku skrytě. #EUMadeSimple
Evropa využívá americké aplikace téměř na všechno. YouTube. Instagram. WhatsApp. TikTok. Dokonce i software, který byl použit k vytvoření tohoto videa. Co se...EU Jednoduše (YouTube)
reshared this
like this
Velké díky všem, kdo se ozvali a poskytli VPS s proxy pro vhsky.cz! 🙏
Bez komunity by to nešlo – během chvíle se sešlo a nyní máme 5 proxy přes 🇩🇪 🇨🇿 🇦🇹 a import videí z YouTube snad bude stabilnější.
Kdo by ještě chtěl podpořit projekt vlastní VPS proxy, ozvěte se – instalace je 5 minut, provoz nic nežere, a každá další IP pomáhá. 💪
Návod na instalaci hedgedoc.arch-linux.cz/OdznPoV…
Schmaker likes this.
reshared this
Včera jsem bral #kids na #BezvaFest #Plzeň. Podle proma mělo jít o super akci pro rodiny s dětma.
1. Do areálu vás nepustí s vlastní vodou
2. Našel jsem dohromady dva stánky s vodou v celým areálu. Za to pivo, Spritz, drinky a podobný srajdy tam byly snad úplně všude
3. Záchody v jednom jediným místě v celým areálu
#Děti si to užily, ale jako rodič jsem byl fakt zklamanej.
2700 za čtyřčlennou rodinu se může zdát moc, ale zase na stranu druhou - uvnitř byly autíčka, ruské kolo, řetízkáče, mini #pumptrack, koncerty + vystoupení a spousta dalšího blbnutí, který by na jiných akcích vyšly pravděpodobně na podobnou sumu, takže v tomhle směru to úplně nehaním...
like this
Ahoj! 👋 pro vhsky.cz sháníme pomoc.
Hledáme dobrovolníky, kteří by poskytli VPS nebo server s veřejnou IP pro malou HTTP proxy (tinyproxy). Slouží k importu videí z YouTube.
✅ Instalace 5 minut
✅ Provoz minimální (nic nežere)
✅ Přístup omezený jen na naši instanci
Hodí se hlavně 🇨🇿 české IP (kvůli geo-blokovanému obsahu), ale i zahraniční pomůžou.
Když máš VPS k dispozici a chceš podpořit český Fediverse, ozvi se! 🙏
reshared this
Tak bych řekl, že slonik.online můžeme považovat za provozuschopný, minimálně v betě…d8-D
Chybějící statistiky typu počet postů za minulý týden se v pondělí dopočítají vůči checkmarku z minulého týdne a začnou fungovat. Chybějící účty se samy doplní, pokud sledují mne nebo Zprávobot.
Vyhledávání se indexuje 4× denně a vyhledává v instancích, které jsou na Sloníku zmíněny.
Tak jen zbývá, abyste to používali…d8-D
P.S.: Za boot karma a záznam na Sloníku.
Objev české a slovenské uživatele na Mastodonu. PoC maketa.Sloník — Mastodon katalog
Schmaker likes this.
reshared this
To máš samozřejmě pravdu, a právě proto to nefunguje takhle jednoduše. Stačí se podívat a vidíš, že tam nejsou jen české instance.
Nemůžu ale procházet 300 000 účtů na Mastodon.social apod., proto je to mix. CZ a SK instance + sledující nejvýznamnějších účtů v češtině + v konfiguraci zadané účty.
Předpokládám, že účet v češtině sledují většinově Češi a Slováci a ty se pak snažím dostat do katalogu. Podmínkou je mít otevřený účet a publikovat většinově v češtině.
Dnes odjela další dávka kol do UA. Převážně dětská kola do sirotčinců, jejíchž mladí obyvatelé přišli díky válce o rodiče. @kolaproukrajinu
„Jeden účastník neměl místem pro přecházení projíždět, druhý nerespektoval světelnou signalizaci. Dvě chyby, které se potkaly ve stejný okamžik na stejném místě,“
Vždycky se dívejte za to první auto. Ať už jako chodec, nebo když máte #kolo nebo #ekoloběžka.
A jen tak pro připomenutí, když náhodou sednete do #auta - pokud se blížíte k přechodu (či místu pro přecházení, to je fuk) a vedle vás auto brzdí, většinou k tomu má dost dobrej důvod...
@Mikromobilita CZ/SK @Autíčkáři CZ/SK
Drsné video zachycující střet osobního automobilu s kurýrem na elektrokoloběžce zveřejnila plzeňská městská policie. Nehoda se stala v centru Plzně na přechodu před Velkou synagogou v sadech Pětatřicátníků. Jde o jedno z nejrušnějších míst ve městě.Richard Beneš (Plzeňská Drbna | Zprávy z Plzně a Plzeňského kraje)
@FoxVK
Důležitý je chybu si přiznat a napravit.
V další kompilaci taky budu mít brutální průser, když jsem se zapomněl
@Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK
Já teda nevim co tam policie vymýšlí. Je úplně jedno jestli v tom místě pro přecházení jel na koloběžce, na koni nebo šel po svých. Týpek v autě neřešil ani kamion, ani horizontální značení ani světelnou signalizaci. Prostě jel. Pokud by tam nebyl koloběžkář, tak stejně dobře mohl pokosit ty chodce. Na videu je dobře vidět, jak paní zastavuje slečnu co jde sní, která mohla pod tím autem skončit jako ten chudák na koloběžce.
@🔩 Adam Štrauch
Teď jsem koukal na mapy a cápek si prostě jen evidentně myslel, že "to stihne". Za mě je vina jen řidiče, ale tím, že koloběžka je "cyklista", tak se právě nacházel na "chodníku" a tam bejt nesmí...
Aspoň teda, pokud čtu značení z map správně.
Ať to je jak chce, chodce by řidič ohrozil tak či tak...
@Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK
@bycx Že druhý porušil, nijak neomlouvá porušení prvního. A samozřejmě nejde řešit "co by, kdyby".
Prostě se sešli dva blbečci.
@Tritol
Praxe říká, že předpisy jsou krajní varianta a stejně je nikdy nedodrží všichni.
Důležitější je chytřejší urbanismus měst. Ten týpek by ho sejmul i kdyby tam bylo místo pro přejetí a koloběžka měla zelenou...
@🔩 Adam Štrauch @Jaroslav Kraif @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK
@Tritol
Pokud tě to uklidní, tak třeba #děti se to ve škole učí. To, co na videu udělal koloběžkář je ovšem školácká chyba i kdyby to udělal jako chodec.
Vždy je potřeba přesvědčit se, že můžu bezpečně přes silnici, jinak je průser jen otázkou času.
@🔩 Adam Štrauch @Jaroslav Kraif @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK
reshared this
@Jaroslav Kraif
Stejně jako mají kola a koloběžky.
Takhle, to nemáš vymyšlený argumentací, ale subjektivním dojmem - rozumím tomu správně?
@🔩 Adam Štrauch @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK @Tritol
reshared this
Má to motor, je to motorové vozidlo.
To je podle mne jediný argument, který je potřeba. Protože jinak není důvod, proč by neměla být za kolo považována třeba babeta nebo elektrický skůtr.
Elektrický invalidní vozík je sice motorový, ale je to zdravotní pomůcka. @bycx @autickariczsk @micromobilita @tritol128
reshared this
@Jaroslav Kraif
Nemotorové vozidlo je připojené vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly. Ani #eKoloběžka ani #eKolo bez lidské síly nejedou. Naopak by do toho podstatně víc zapadla ta kriplkárka.
Ale už se cyklíme - tohle není debata postavená na faktický argumentaci, ale na "nemám to rád, tak ať to jezdí jinde". Co na tom, že mechanický kolo je rychlejší...
@🔩 Adam Štrauch @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK @Tritol
reshared this
Obojí bez lidské síly teda jede. I na tom videu je to vidět.
O rychlost mi vůbec nejde.
Na mechanickém kole taky nemůžeš na chodník. Kdyby to byl místo koloběžkáře cyklista, taky bych napsal, že se potkali dva debilové.
@bycx @autickariczsk @micromobilita @tritol128
reshared this
@Jaroslav Kraif
Jo, jenže ty z toho děláš moped, co má jezdit mezi autama. Je hodně tunových a vícetunových důvodů, proč to mezi autama nejezdí...
A ne, bez odražení se #eKoloběžka rozjet nesmí
@🔩 Adam Štrauch @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK @Tritol
reshared this
Já z toho dělám moped. Jak by se legislativně vyřešilo, aby to mohlo jezdit po infrastruktuře pro cyklisty, je mi jedno.
Jde mi o to, aby se jednou pro vždy vyřešilo, že to nemá vůbec co dělat na infrastruktuře pro chodce.
Ten na videu se krásně rozjel i bez odrážení. @bycx @autickariczsk @micromobilita @tritol128
reshared this
@Jaroslav Kraif
V tom případě došlo k základnímu nedorozumění už zpočátku - "udělat moped" a "udělat moped co může na stezky" je totiž podstatnej rozdíl
Na to ale určitě vůle nebude - větší smysl dává "je to kolo", takže po chodníku stejně jezdit nemůže (stejně jako tam auta nesmí parkovat a tak, no...) :)
@🔩 Adam Štrauch @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK @Tritol
reshared this
STARRING: XINDL X, VOJTA DYK, DAN BÁRTA, MAREK VALENTA, PETRA NESVAČILOVÁ, MARTIN DVOŘÁK, OLDŘICH LOMECKÝ, ROMAN STREJČEK, ŠIMON ORNEST AND THE TAP TAPMUSIC ...The Tap Tap (YouTube)
Schmaker likes this.
reshared this
Schmaker likes this.
reshared this
reshared this
@scobra1cz Zjevně si na tom nikdy nejel. Není potřeba moc. U mé stačí 3 km/h. Prakticky do ní jen strčím a naskakuju.
reshared this
@bycx Argument byl, že je potřeba lidská síla, aby se koloběžka rozjela. To je potřeba větší lidská síla i pro babetu nebo pro pionýra, aby se rozjely.
reshared this
@schmaker @bycx @autickariczsk @micromobilitaSchmaker likes this.
reshared this
reshared this
reshared this
@Smoon
Problém je vymatlanej kdokoliv, nejen pumpičky a koloběžky. Není to rychlost, co způsobuje nehody...
Koneckonců - i tady velkou část diskuze trávíme victim-blamingem koloběžky, namísto zamyšlení nad tím, proč řidič jel jak hovado, protože chodce by tam ohrozil nebo sejmul taky :)
@🔩 Adam Štrauch @Jaroslav Kraif @Tritol @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK
reshared this
Koloběžkář je vinen naprosto bezpochyby. Není to žádný victim blaming. Je úplně jedno, co by se stalo, kdyby tam nejel.
Kdyby tam nestál ten kamion, pravděpodobně by se taky nic z toho nestalo. Takže je řidič nevinen? Ne.
@bycx @autickariczsk @micromobilita @smoon @tritol128
reshared this
reshared this
Kdyby ten kluk nejel na koloběžce, ale šel pěšky, pravděpodobně by se nic nestalo. Na tom videu je vidět, že chodci se začali zastavovat ještě před samotným střetem auta a koloběžky. Ta koloběžka v momentě střetu má již mnohem vyšší rychlost jak chodci a to i když koloběžka vyjela později. Kdyby ten kluk šel pěšky je velká pravděpodobnost, že k místu střetu nedošel ve stejný čas. Nicméně to co jsem tu teď napsal je obyčejné kdyby chyby ... Nic to však nemění na tom, že pravidla jsou jasně daný pro oba. Zvlášť v silničním provozu, kde účastník se má snažit předvídat, jak se budou chovat ostatní. Úplně stejný příklad je vyjíždějící auto z vedlejší a motorkář na hlavní, který jede 250 km/h. Na policii je pak posoudit, kdo nese větší část viny, ale nesou ji oba.
reshared this
@Smoon
Na videu vidíš, že holčinu zastavila paní vedle ní, aby tam neskončila taky.
Primární účel tohohle postu byl, aby lidi koukali za první auto, než tam vletí - ať už pěšky, nebo jakkoliv jinak.
@🔩 Adam Štrauch @Autíčkáři CZ/SK @Mikromobilita CZ/SK @Jaroslav Kraif @Tritol
reshared this
Ano, ještě před samotným střetem, jak jsem psal.
Obecně si myslím, že to není jen o koukání za první auto, ale být pořád ve střehu, jestli někdo neudělá náhodou chybu. Když mi padne zelená, sedím v autě a rozjíždím se, stejně se rozhlédnu. Už nejednou mě to zachránilo od "nepříjemností".
Pro odlehčení ...od doby, kdy u nás ve městě spadl na sídlišti MIG se říká takový vtip. Na přechodu se rozhlížíme doleva, doprava, doleva a nahoru 
Schmaker likes this.
reshared this
reshared this
reshared this
@scobra1cz Víš, že místo pro přecházení a přejezd pro cyklisty jsou vodorovně značené skoro stejně? Ale to je jen taková zajímavost. Tohle je totiž přechod řízený semafory. Prostě tam s tím autem neměl co dělat, i kdyby tam letělo letadlo. Projel na červenou, plnou rychlostí míjel kamion, za který neviděl a sejmul kluka. Jen shodou okolností nesejmul i tu holku.
reshared this
reshared this
reshared this
reshared this
reshared this
Přátelé, kamarádi, známí i neznámí, chtěl bych vás o něco poprosit.
#VHSky teď mají slušně našlápnuto k tomu, aby opravdu k něčemu byly nejen autorům, ale i sledujícím. Já teď ale potřebuju všechny z vás, kdo mají ještě bigtech #socnet. A to jakýkoliv.
Pokud jste ochotní, máte čas a chuť, vyberte si jakékoliv video a prostě ho tam prolinkujte. Ukažme lidem, že alternativa existuje, funguje a lidé tam chodí. Dostaňme na #PeerTube lidi, řekněme jim, že můžou odebírat kanály jako #podcast
Ukažte jim prosím, že tu jsme a že tu jsme i pro ně. Ukažte jim čtyřminutový video Eleny, nebo Metrobusí komentáře. Ukažte jim cokoliv, co by je mohlo bavit.
Nás to totiž baví a neplánujem přestat :)
reshared this
#Motoristé prvně přinesli něco, co by se dalo nazvat pravicovou politikou. Prvně ve spojení "Motoristé" a #politika nezvracím - vřele gratuluji.
Aby to nebyl výkřik do tmy, dám sem i zdůvodnění, proč to takhle považuju za správné:
#Dotace relativně bohatým lidem z peněz lidí, co žijou v nájmech a nikdy si vlastní #byt či #dům nebudou moci dovolit je z mýho pohledu naprostá prasárna. Lidi nemaj kde bydlet, ale my budeme platit těm, co mají, aby to měli lepší? - Blbost.
Dva miliony korun na rekonstrukci domu, 750 tisíc na byt. Stát lidem nabídne bezúročné úvěry
Na #VHSky už sídlí i @Jakub Jahl - Sekty ((záloha) - videí je přes 400, prosím o trpělivost, budeme je zpracovávat postupně.
Zajímají-li vás #sekty či #historie, určitě na něj mrkněte...
reshared this
Why #FDroid for your #Android device? No need to "just trust us" about how we check, how we build and why we care, you can look at everything that we do as #FLOSS offers the transparency you want.
@bendineliot explains this in many more words: f-droid.org/2026/05/27/buildin…
Security and privacy come from trust The experience we have with our devices usually feels private and secure. If no one else is looking at our screen, it se...f-droid.org
Schmaker likes this.
reshared this
I tripped over this:
> Most of those things run on open source software
So not all the software powering F-Droid is open-source? Could you elaborate?
like this
Schmaker likes this.
Poslední dva dny se mi nějakej #pták snaží zabydlet pod římsou okna v ložnici. Nejdřív se dva dny domlouval s manželkou, dneska už tam je i trocha bláta.
A já se ptám Fediverse - nechat bydlet, nebo rychle sundat? :)
Myslel jsem si, že moje #eKoloběžka s vozíkem je top nesmysl, co jde vymyslet.
No, právě jsem viděl kočárek, který poháněl chlapík na #EUC
@Mikromobilita CZ/SK
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
I don't understand cars but my Honda Jazz looks more classy than this thing...
Jak moc #město potřebuje #lavičky si uvědomíte až ve chvíli, kdy potřebujete pracovat na remote...
Mj. vozim #auta na #STK a v tuhle chvíli trpělivě vyčkávám na dokončení. Protože mi lezlo krkem, že to byla prosezená neproduktivní doba, začal jsem vozit notebook a pracuju na dálku.
Než se vařit v autě, raději sednu na lavičku někde a řešim denní byrokracii, kterou bych musel řešit na poslední chvíli po návratu. Šetřim čas a nervy sobě + jsem pro firmu produktivnější - win-win.
No, do chvíle, než zjistíte, že v okolí STK je asi milion domečků a lavička jen na autobusové zastávce. A i tam jen jedním směrem....
@Josef Zettl alias Princezna
Pak ty lidi nemají bejt dobytci, když není kam vyhazovat.
Taky se s tím místama potkávám
#Ukrajina a její denní chleba. Stále přihlížíme...
To video neni pro slabší povahy, tak opatrně - vidět #děti zraněný raketovým útokem neni pro každýho, i když je to rozmazaný. Ta naléhavost v hlase dospělých mluví za vše...
Tlapka reshared this.
We just released #PeerTube v8.2.0! 🥳
This version brings the ability to:
⏯️ seek within and pause the live
👥 transfer channel ownership to another user
✂️ remove segments of a video in Studio
The UX has also been improved!
More details in the dedicated blog note: joinpeertube.org/news/release-…
Although this version may be considered 'minor', it is every bit as significant as a major update in terms of its new features and the improvements ma...JoinPeerTube
reshared this
Schmaker
in reply to Z8TH • •Z8TH
in reply to Schmaker • • •Ta gondola byla vyrobená na formě a vakuováním. Uvnitř rámu ve kterém je uložené středové složení a hlavové složení je polystyren. Tam to není dutý laminát.
Zajímavá je třeba přední vidlice a disk předního kola, které jsou taky laminované. Protože standardní vidlice a výplet nebylo možné použít. Jinak popis výroby by bylo klidně na hodinu povídání. On by byl na hodinu povídání asi každý jednotlivý detail konstrukce, protože za vším je historie nezdarů.
Schmaker likes this.
Schmaker reshared this.
Schmaker
in reply to Z8TH • •Nápad na seriál? :)