As a part of this socially-asocial #Fediverse network I would like to talk to you on the other side of the ocean.
I rarely write posts in #English and I only have very few followers that are not #Czech or #Slovakian, so I'm not sure if this ever reaches my target audience of this post - the #USA citizens.
I am seriously concerned about what is happening lately with your country, who was supposed to be (or was acting like) a #democracy beacon. Yet, somehow you managed to reach the point, where #president, who most of you (!) elected is felon, who pardons criminals and does pretty rude political statements to country, who is losing lives of it's citizens only because they have chosen the path of being a #free nation.
As a person from central #EU I must admit this is seriously hard to watch as I expected your society to be #freedom and #liberty friendly and yet I see your president fueling #propaganda from #Russia and bullying president of #Ukraine.
I do not think this is a great way to #StopWar - this is a way to lose it. I'm hell-of-a-sure that befriending pretty much dictator of #Russia while his propagandists talks about nuking Washington is not a good idea, but somehow your president believes it is.
Please reconsider and act, this is not funny and people are dying. Your voices need to be heard or somehow you might find out you live in country you never imagined...
reshared this
Filtrované slovo: nsfw
reshared this
Pro ty, kterým to uniklo - #Merz z #CDU vyhrál volby, takže #Německo možná bude aspoň trochu protiváha pro lidi jako #Orbán, #Fico, #Trump a podobný pitomce.
Nevim, jak je na tom s ostatní politikou, ale vůči Ukrajině byl vždycky jednoznačnej - #Ukrajina by podle něj měla dostat rakety #Taurus
reshared this
#Politika roku #2025 ve zkratce - #USA je nové #Slovensko a #MnichovskáDohoda bude mít novej remaster.
Co by se mohlo posrat...
Peter Hanecak reshared this.
@ticho
@schmaker My urcite mame na viac. Ergo odhadujem level "nejaka africka diktatura s prebiehajucou obcianskou vojnou".
:>
#irónia stranou: Ak by to bolo cisto na ficovi a ludia prilis neoblomni, kludne by to IMHO zahnal do takeho extremu. Ved diktator moze kludne fungovat aj so zlatej vane na "skazenom Zapade", hlavne nech nebruci v base.
Schmaker likes this.
Oleksandr Natalenko, MSE reshared this.
Dnešní #OVM v kostce - #Středula je #Maláčová / #Schillerová s fousama...
@Tritol
Ano, proto jsem napsal "jeden z důvodů". Prorusácká úderka, která ráda obchoduje s nepřátelskými zeměmi, není jen Konečná.
Ostatní (i v tradičních demo-stranách) jsou jen prospěchářský idioti, ale přímo za ně nelobbujou. Aspoň většinou.
@Patrick Zandl
Shrnutí tohoto dílu přináším já, Eliška (6), plyšovej #Spyro a růžovej plyšovej ježek
Zatímco Spyro a ježek si debatu užívají, mně krvácí uši při sledování toho, jak se dnes zkratka #OVM překládá jako Orgie Venezuely Maláčové
#Maláčová je fakt jen #Schillerová v mladším provedení - nějaká kultura projevu už dneska vůbec neexistuje
like this
reshared this
Myšlenku přímé demokracie považuju za legitimní - byť nereálnou. Aby to někdo zastupoval je asi v pořádku. Jenže #SPD má s přímou demokracií společnýho zhruba tolik, co KLDR s demokracií 😀
Ty motoristi mi přijdou zajímaví v tom směru, že to jsou v podstatě jen lobbisti automobilek, který nejsou schopný / nechtěj se adaptovat na novej vývoj. Přijde mi zajímavý, že to opravdu reálně politicky funguje, ale myslim, že to stojí a padá na Turkovi, takže tu opět - pro "změnu" - máme stranu jednoho führera.
Ona v #ČR obecně podle mě zase taková poptávka po demokracii neni - my chcem "spasitele"
#MilionChvilek mi v newsletteru nabízí nový podcast #Demozkrat
Abych k němu mohl, chce po mně jméno, příjmení, telefon a e-mail...
WTF?
Znáte to o potrefený huse? 😁
Předseda Senátu ve svém projevu mluvil o tom, že „na sociálních sítích i mimo ně sílí populisté, extremisté a někdy dokonce i nepřátelé naší země“. Okamura tato slova vnímal jako útok na opozici, (...)
link: Ušel mi jeho smysl, hodnotí projev Vystrčila Vondráček. Okamura čekal nadstranickost
like this
reshared this
Dokoukal jsem právě prezentaci @Randahl Fink z #DeepSec 2024 a byť to bylo celkem #USA a #Rusko centrický co se příkladů týče, rozhodně to stojí za shlédnutí, byť má hodinu.
Já si ale myslim, že tady na #Fediverse / #Mastodonu a dalších asi víme, jaký jsou rizika #dezinfo na socnetu, kde vyhodí 80% personálu, protože "moderátoři nejsou potřeba", ale jak tohle dostat k běžnýmu Frantovi ze seníku, to je pro mě otázka, na kterou nenacházim odpověď.
Každopádně kdo jste viděl (a klidně i kdo ne), klidně vesele #diskutujme, třeba mě něčim inspirujete 😀
Stevez reshared this.
Dnešní #OVM ve zkratce - zeptej se na co chceš, já spustim slovní průjem a neodpovim na nic. Zkus to klidně opakovaně. Tvoje #Vildumetzová
Mám plnou timelajnu #Trump a #Harris a byť mám politiku celkem rád, tohle mě nebaví.
Jasně - Trump je kokot, kterej šlape po demokracii, právech občanů vlastního státu a tak nějak celkově jeho charakter smrdí o tři ulice dál. Ale tohle přeci známe, koneckonců i my si takový pitomce do čela států volíme.
Čekali jste, že #USA jsou jiný? Já taky. Překvapilo mě to? Zase tak moc ne.
A teď prosím - vážený staronový pane prezidente - začněte zatraceně dupat po členech #NATO. Myslim, že #EU jako třetí největší ekonomika určitě dokážem řešit bomby, co padají našim sousedům na hlavy, i bez přestárlýho pimpuly někde za mořem.
reshared this
reshared this
@noelreports že už dávno mal sedieť za mrežami za množstvo iných vecí, a ako spoločnosť, ako demokracia, sme v tomto absolútne zlyhali.
Slovensko je momentálne na ceste k zlyhaniu štátu. Má k tomu ešte kus cesty, lebo je to predsalen vyspelá európska krajina s inštitúciami a rozvinutou občianskou spoločnosťou, ale to len znamená, že ten pád je pomalší a my sa tak môžeme upokojovať frázou "nie je to stratené, lebo ešte X funguje". Lenže tak strašne veľa vecí už rozbili. Zmrdi.
Schmaker likes this.
Kde chceme všichni žít?
V Praze!
Chceme levnější bydlení?
Ano!
Budeme tedy chtít nové byty?
Určitě!
Tady #Albert chce postavit 400 bytů!
#NIMBY !
Dnešní #OVM ve zkratce - #Maláčová je nová #Schillerová
Přeju #SocDem příjemnou cestu do propadliště dějin
DonBahno 👨🏻💻🥦🍀🇪🇺🏴☠️ reshared this.
Josef Kusek reshared this.
Teda, v #OVM #Konečná dostává slušnej kartáč od #Lipavský ho
Well played Lipo, well played 😀
A cením, že se #ČeskáTelevize podařilo dostat tuhle kombinaci k jednomu stolu
I na videu je to dost děsivý...
Považoval jsem #SeznamZprávy za celkem kvalitní médium, ale evidentně jsou to stejný #mediálnímrdky jako iDnes.cz.
Ne, že bych si myslel, že to #Piráti zvládli, ale tohle rozhodně nevoní jako kvalitní žurnalistika
like this
Marián Kyral reshared this.
My bad. Opravuju, díky 😀
Vlastně vůbec nechápu, kdy jsem z Kocmanový začal dělat Leitnerovou, protože jsem je z nějakýho důvodu měl zafixovaný pod stejným obličejem 😁
občas si říkám že by se některé strany mohli sloučit.
Dobrý název je třeba "Národní strana debilů a populistů".
Má to jednu nevýhodu...
Schmaker likes this.
Lucinek reshared this.
@schmaker
Schmaker likes this.
Měl jsem podobný pocity... 😁
Tak v #VolebníKalkulačka pro #KrajskéVolby mi vychází na 89% pro #Piráti
To se shoduje s mým původním plánem, takže vesmír je v pořádku.
Volební kalkulačka
Volební kalkulačka pro krajské a senátní volby 2024. Nejužitečnějších 5 minut před volbami.www.volebnikalkulacka.cz
Lucinek reshared this.
Při bloudění Fediversem jsem objevil zmínku o politickém uskupení #Voluntia - právě sbírají podpisy na založení politické strany.
Co jsem si tak v rychlosti proletěl jejich program, tak mi přijdou jako liberální variace Svobodných, ovšem co je nejdůležitější - bez rusácký pachutě.
Takže koho vytočili #Svobodní tím, že se tváří jako rusácká pátá kolona, máte šanci na alternativu.
GL+HF
Program (tučně zvýrazněny věci, co jsou mi něčím sympatické):
Voluntia napsal/a:
Kompletní legalizace/dekriminalizace marihuany. Uživatele není třeba státem registrovat, podobně jako nejsou registrováni uživatelé cigaret nebo alkoholu.
Povolení eutanazie
Umožnění vstupu do manželství rovněž osobám stejného pohlaví
Zrušení povinných 9. tříd základní školy a povinného předškolního roku
Zrušení centrální státní maturity
Zrušení živnostenských listů na živnost volnou
Státní cenzura internetu včetně sociálních sítí (např. pod záminkou boje s dezinformacemi nebo hate speech) je nepřípustná
Zrušení Green Dealu a ESG, které zásadním způsobem porušují princip subsidiarity; EU nemůže centrálním rozhodováním porušovat svobody lidí a svobodnou soutěž v oblasti energií, průmyslu, dopravy, stavebnictví a bankovnictví, a ohrožovat tak navíc vlastní konkurenceschopnost na světovém trhu
Uznání Bitcoinu jako měny a jeho destigmatizace tak, aby banky nebyly pod tlakem orgánů státu nebo EU při poskytování svých služeb včetně poskytování účtů a transakcí firmám a lidem využívajícím kryptoměny
Zjednodušení daně z příjmu právnických osob i fyzických osob a nastavení rovné daně 9% a tím přilákání zahraničních investic
Zrušení daně z nemovitých věcí, která v konečném důsledku zatěžuje nájemníky
Zrušení povinné mobilizace včetně mobilizace při vyhlášení válečného stavu, nikdo nesmí nutit vaše potomky obětovat život za stát proti jejich vůli. Armáda je profesionální a vstup do armády je dobrovolný. Naše pozice v NATO je naprosto jasná
Stavba rodinného domu bez razítek – každý si může na svém pozemku postavit rodinný dům podle své úvahy, s ohledem na zásah do práv sousedů (stínění, spodní vody apod.)
Na dálnicích platí neomezená rychlost, pokud není nutné ji v konkrétním úseku snížit
V rusko-ukrajinském konfliktu jednoznačně podporujeme Ukrajinu, Rusko je na území Ukrajiny agresorem
Odmítáme vzdání se práva veta ČR v EU
Postupné zrušení nepotřebných ministerstev a dalších úřadů, začneme seznamem od Národní ekonomické rady vlády
Sloučení všech sociálních dávek do jedné
Jednotné inkasní místo, zdravotní a sociální pojištění a daň sloučíme do jedné platby včetně odvodů zamestnavatele
Možnost vystoupit ze státního systému povinného sociálního pojištění s vědomím, že vystupuji kompletně ze státního důchodového systému a neobdržím státní důchod
Zrušení trestů bez oběti (např. za zranění sama sebe při nehodě nebo drobné překročení rychlostního limitu v noci na opuštěné silnici)
Zavedení lidového veta, kde občané mohou odmítnout parlamentem přijatou právní normu
Každý má právo na soukromí bez státem či EU kontrolované šifrované komunikace, dat apod.
Kde by se tedy vzaly peníze na důchody nynějších důchodců?
To je dobrá otázka, na kterou by měli odpovídat Voluntiáni 😀
Já tu diskuzi ve společnosti každopádně vítám
V Kremlu bude mít někdo blbý spaní.
#Ukrajina překročila rusáckou hranici a trochu jim tam cuchá nervy. Předpokládám, že #rusko samozřejmě všechno osvobodilo, nic se nestalo a #Medvěděv hodí pár atomovek na Berlín, protože se nic nestalo 😀
Nějaký čtení bez paywallu je i na #Politico
Stevez reshared this.
Takže "Internet je naše moře", pojďme si to shrnout:
- digitální stavební řízení nic moc
- evidence ubytovaných je WTF
- #eObčanka taky průser
- v ochraně před copyright lobby se vůbec nic nestalo
- v oblasti drogový politiky je úplný ticho
Možná se pletu #Piráti, ale nezačínali jste jako strana, která má problém s velkýma bratrama a podobnýma srandama? Kde je důraz na soukromí?
Ano, práva LGBT, sociální role státu a všechny tyhle věci jsou důležitý, ale kvůli tomu vás nevolim. Dělá něco #Šalomoun? Dělá něco dobře #Bartoš?
V tuhle chvíli jedinej důvod, proč vás znovu volit je #Lipavský.
Nevim, jestli mi to stačí...
reshared this
Tak #Biden už v příštím období #prezident #USA nebude, z kandidatury odstoupil. Na jednu stranu to považuju za dobrou zprávu, na stranu druhou si nejsem úplně jistej, jestli neváhal moc dlouho a teď smetanu slízne #Trump.
glhf Ameriko
Joe Biden se vzdal kandidatury na prezidenta. Trump je teď bez soupeře
Tak znovu po pár měsících si připomeneme jedno takové pravidlo.
Po politicích se nestřílí. Tečka.
A je jedno, jak velkej pičus to je.
Po střelbě na mítinku v USA jsou dva mrtví. Kulka mi poranila ucho, potvrdil Trump
Oleksandr Natalenko, MSE reshared this.
Jistojistě.
Myšlenka je spíš taková, že řešit politiku výstřelem neni úplně správnej způsob demokratickýho uvažování..
@cynik ok, dobře, chápu, schvalovat teror není nikdy dobře.
Ale je jistou ironií osudu, že právě velký zastánce prakticky neregulovaného ozbrojování americké veřejnosti, které prostě začíná být docela velký problém, v posledních desetiletích a má některé ošklivé důsledky, to takhle schytá.
Takže "ustřelením druhého ucha" není míněno skutečné nabádání k násilí, ale spíše konstatování, že Trump do jisté míry sklízí to, co zasel.
Které všechny síly mají "zásluhu" na neustále se stupňující polarizaci domácí politické scény v USA, to je k diskuzi: je to tam skutečně na pokraji občanské války (zejména města vs. venkov, pobřeží vs. venkov), volební systém je zastaralý, apod. Sil ve světě, které nějakým zájem hrají o to, jaký vliv budou mít v americké administrativě, jejíž agendou je z velké části především zahraniční politika, není zrovna málo. Je to prostě jeden velký průšvih.
Každopádně Trump se (zatím) ještě nestal tyranem, takže by to nebyla vražda na tyranovi. Tudíž to je zločin (i pokus o ní).
Netvrdim, že v tom určitá ironie není, ale ..
xChaos napsal/a:
Takže "ustřelením druhého ucha" není míněno skutečné nabádání k násilí, ale spíše konstatování, že Trump do jisté míry sklízí to, co zasel.
Pokud budeme tupýma politika omlouvat lidských pudů, děláme si prostor pro ještě větší průser.
Jinak samozřejmě už tě tu nějakou dobu znám, je mi jasný, že ten původní názor byl podstatně barevnější - já jen těžce snášim jakoukoliv relativizaci toho násilí. Nejsou to zbraně, co zabíjí...
Pokud mi #politka #HnutíANO přijde něčím nebezpečná, tak tím, že se lísá k člověku, který si dneska třese rukou s rusáckým dobytkem zatímco na Ukrajině umírá spousta lidí z obou stran.
#Orbán i #Putin by měli shořet v pekle, ale co je nejhorší - každej třetí spoluobčan chce do vedení člověka, kterej chce dělat obránovskou politiku.
Dělejme něco.
Cokoliv.
Než bude pozdě...
Radim reshared this.
Poslouchám #VlevoDole a přišla mi zajímavá myšlenka YouTuberů v politice. Koneckonců je politik z principu #influencer a jak ukázal #Turek, evidentně to funguje.
Neosvěžilo by to politickou scénu, kdyby kandidoval #DebatníDeník, #Kovy, #Špaček ( 😁 ) a další?
Proč to zatím žádnou politickou stranu nenapadlo, někoho z nich zlanařit?
Pavel reshared this.
To na jednu stranu chápu, na stranu druhou tam dneska mohl sedět s Gregorovou 😀
@Tritol
Lupa.cz napsal/a:
Druhou novinkou je návrh, aby uživatelé museli se skenováním svých konverzací předem souhlasit. Pokud ale souhlas nedají, mají mít možnost používat jen “osekané” verze komunikačních programů, bez možnosti posílat obrázky, videa nebo odkazy. Respektive: provozovatelé mají mít povinnost jim posílání vizuálních materiálů a odkazů znemožnit. Skenování se má i nadále v určitých případech týkat komunikace zabezpečené koncovým (end-to-end) šifrováním.
Keep calm, kdo nezlobí, ten přeci nemá co skrývat.
A teď se podívejte do mobilů a zamyslete se. Kolik jste poslali prarodičům fotek svých dětí? Kolik fotek vám poslaly nepříliš oblečená děvčata? Poslali jste doktoru fotku hemeroidu na prdeli? Prckovo trasu na kroužek? Náckovskej vtípek, co vás může stát politickou kariéru?
Tohle všechno bude něco/někdo skenovat.
Stále jste v klidu? 😀
#Politika #soukromí #CSAM #bigbrother
Bez souhlasu se skenováním konverzací na dětské porno nemá být možné posílat obrázky či odkazy
Mimo pozornost veřejnosti pokračuje příprava evropského nařízení, které má přinést podstatné zásahy do soukromé online komunikace přes služby jako je…David Slížek (Internet Info, s.r.o.)
Jsem na mamutovo.cz reshared this.
Schmaker likes this.
Uvažoval jsem nad tim, proč maj #Piráti tak málo a mám trochu podezření, že je vyluxoval #STAN
Upřímně - nedivim se. Zatímco #STAN dělal provokativní a neútočnou kampaň #DebatyBezCenzury, tak Piráti .. tam si jen vzpomínám na vyjádření, že "takhle se to nedělá", ale že bych viděl, jak se to dělá, to říct nemůžu...
No, snad se tentokrát poučíte, protože příště se taky může stát, že budete bez mandátů úplně.
Gratulace @Markétka Gregorová k přeskočení @Marcel Kolaja
To byla jen obecná gratulace, mně je asi taky bližší Kolaja
Edit: Ale tim rozhodně nechci říct, že by Gregorová byla špatně. Politicky je ode mě sice trošku dál, ale politiku jako řemeslo imho ovládá líp
Vitex reshared this.
Schmaker likes this.
Ad #Turek (#Motoristé ) a #Šlachta (#Přísaha )
Když něco vypadá jako kachna, chodít jako kachna, dělá zvuky jako kachna a smrdí jako kachna, tak to obvykle je kachna.
To, že někdo dělal náckovatý vtípky je jedna věc - to vyřeší omluva a popel na hlavě.
Přát někomu smrt proto, že s nim nesouhlasim už OK neni.
A to dvoudenní ticho od Turka i Šlachty bylo ohlušující - jste fakt důvěryhodný partaje pánové. Gratuluju k politicky zvládnutý situaci a doufám, že to vaši voliči dokážou vyhodnotit správně.
Nácky v #EU nechceme...
like this
reshared this
Schmaker
Unknown parent • •Feel free to correct me if I'm wrong - I only have informations from media after all - but it seems like you either chose to push the minorities on the pedestal (former administrations) or point at them as source of all the evil. I know I may be wrong, but that's how it feels to me on other side of the ocean and only US citizen can actually clarify.
Care to elaborate how do you mean this? Never actually heard of it but I remember lot of hatred to jews through ages (and hope this is not the case)
Schmaker
Unknown parent • •Piggo
Unknown parent • • •Sapphire Star
Unknown parent • • •Sapphire Star
Unknown parent • • •Ukrainian
Slavs still aren’t white
Schmaker
in reply to Sapphire Star • •Sapphire Star
in reply to Schmaker • • •Schmaker
Unknown parent • •Schmaker
in reply to Piggo • •Schmaker
Unknown parent • •That makes sense and someone should be able to get these informations somehow.
Asking it should work somehow 😀
Sapphire Star
Unknown parent • • •john_darksoul
Unknown parent • • •@weaf @11112011 @LostShakerOfSalt @Owl "Yes, Brzezinski. Because we are in Ukraine. We're a long ways away from Britain."
"Ah you are right, Wyrzykowski. Long live Polska!"
"Long live Polska!"
Schmaker
Unknown parent • •No I'm not. We are talking about same rights - that has nothing to do with communism
And "should have same rights" is (sadly) not meaning everyone has them
Sapphire Star
Unknown parent • • •@nugger @piggo I JUST CALLS EM AS I SEES EM
Schmaker
in reply to Schmaker • •Stevez reshared this.
✦FinalBadguy✦
in reply to Schmaker • • •skill issue
Schmaker
in reply to Schmaker • •Stevez reshared this.
Gran Rey Darbzilla ☁️ 🐉
in reply to Schmaker • • •Defed these nuts
Got em'
Marie Glöckner
Unknown parent • • •Schmaker likes this.
Schmaker
Unknown parent • •And I do see literally nothing wrong about it
Schmaker
Unknown parent • •Even though I like all the informations you include in this post and am about to do some research about it, I also have to delete it because you cannot keep yourself of using offensive words.
Sorry, but there's no other way...
Mr. Cliff, B.Sc. 🇨🇦🇱🇧
in reply to Schmaker • • •> I would like to talk to you on the other side of the ocean.
> blocks nicecrew.digital
either you want to talk to americans / want them to hear you/ are willing to do so or you aren't, and you're content living in a eumonia filter bubble where you're protected from americans and their racisms
pick one
saying you want to talk to americans while blocking them from communicating with you because they do things as american pie as 'racism' is ridiculous.
like this
Mr. Cliff, B.Sc. 🇨🇦🇱🇧 likes this.
Schmaker
in reply to Mr. Cliff, B.Sc. 🇨🇦🇱🇧 • •No, it's only up to me if I want to talk to rude dumbasses who can't even act like human beings. I asked nicely, they don't give a fuck. And I don't care about trolls too.
We can disagree, but we can disagree as normal thinking well mannered beings
Scoundrel
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to Scoundrel • •I had the exactly same goal, but reality check shows it's not possible 😀
Yet, congratulations if you manage to hold on to your goal. I failed and am saddened by it as well
Hildegunst von Mythenmetz of programming
in reply to Mr. Cliff, B.Sc. 🇨🇦🇱🇧 • • •☕ Shitlord 10000, with a HARD R
in reply to Hildegunst von Mythenmetz of programming • • •meso
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •Somehow I think this is like most accurate description of how I do feel about US politics at this moment
Grumblesock
Unknown parent • • •GenMoutie likes this.
RJ805
Unknown parent • • •Hildegunst von Mythenmetz of programming
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •Hildegunst von Mythenmetz of programming
Unknown parent • • •Schmaker likes this.
Piggo
in reply to Sapphire Star • • •Julio 🏳️🌈 🇨🇺 🇪🇸 🇺🇸
Unknown parent • • •Julio 🏳️🌈 🇨🇺 🇪🇸 🇺🇸
Unknown parent • • •スカイラー
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •
Unknown parent • • •Sapphire Star
in reply to Piggo • • •Hildegunst von Mythenmetz of programming
Unknown parent • • •Grimm has wares, if you have coin.
in reply to Schmaker • • •to sum your wall of text up:
"War is peace.
Freedom is slavery.
Ignorance is strength"
☕ Shitlord 10000, with a HARD R
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •As I stated earlier - I am all cool with people disagreeing and arguing with me. What happened below my post is not arguing, it's bucket of shit thrown on the wall to block any rational debate.
I'd never expect everyone to agree with my point of view, yet we can talk, disagree and show ourselves a reasons for deciding that way.
Also I did not expected such a wide audience after all, thought this post will manage it to like 2-3 Americans 😀
Schmaker
Unknown parent • •Don't get cocky, it's all the same in Europe as well 😀
That still won't stop me from trying
ӺꞦȺꞤҞ
Unknown parent • • •Sensitive content
I can't piss on command
Schmaker
Unknown parent • •Mám tady 350 komentářů ze kterých tak 200 komentářů je prostě jen plevel. Dosáhlo to k shitposterům, který to během odpoledne úplně zablokovali a mně už se to nedaří profiltrovat tak, abych z toho zase vyrobil diskuzi.
Celkem mě to mrzí, protože ještě dopoledne jsem to měl celkem pod kontrolou a i když ty lidi byli třeba neslušný, nebo trochu hovada, šlo se s nima bavit a kulturně nesouhlasit.
Pak už mi sem začali spamovat negrama, názkama, heilhitlerama, že se mám pověsit a tim se to celý rozpadlo na prach.
Bohužel...
Hildegunst von Mythenmetz of programming
Unknown parent • • •Koubik
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Koubik • •Koubik
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Koubik • •Koubik
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to Koubik • •Koubik
in reply to Schmaker • • •Chick Enheart
in reply to Marie Glöckner • • •Jaroslav Kraif
in reply to Schmaker • • •Asi je čas se vrátit zase do své bubliny, kde je Mastodon úžasně netoxický, a i když se vždycky neshodneme, děláme to víceméně slušně 😄
Tohle bylo fakt zlý - asi jako se zeptat u SPD, jak je to v rusku 😄
Ale zase dobrý probuzení do reality.
Schmaker likes this.
Koubik
Unknown parent • • •Schmaker likes this.
Schmaker
Unknown parent • •oussy
Unknown parent • • •oussy
Unknown parent • • •oussy
Unknown parent • • •oussy
Unknown parent • • •oussy
Unknown parent • • •oussy
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •Good .. now as you might notice I never said anything good about Biden either.
What I do think is, that country like US with so many people there could definitely give much better options to select from. It's a sad view from my side of the ocean
Schmaker
Unknown parent • •That's a funny point I did not thought about when I was doing the post. Good one.
Do you think that pardoning people attacking only because they did not like the outcome of elections is the true reason why pardons were invented though?
ceo_of_monoeye_dating
in reply to Schmaker • • •Ukraine did lose the war. They wasted large amounts of US taxpayer money doing so.
We're collecting as much as we can in return for our aid, and we're accepting that we are not on the winning side here. This is us cutting our losses.
Schmaker
in reply to ceo_of_monoeye_dating • •Schmaker
Unknown parent • •Yeah, exactly. So, about these biolabs - anybody seen them?
Schmaker
Unknown parent • •Schmaker
Unknown parent • •You do not negotiate on territories with saying you can use military for it unless you're some sort of Putler or so.
Also - how could you make elections when citizens can't vote because of occupation? That does not make sense and that's why constitutions tend to have "war paragraph", where it says you cannod make elections during war
wishgranter14
in reply to Schmaker • • •who? Biden? Obama? Bush? Clinton?
>I'm hell-of-a-sure that befriending pretty much dictator of #Russia while
FACT CHECK: Zelensky is president of ukraine
Schmaker
in reply to wishgranter14 • •They were convicted too?
Seems like you had some hard times reading 😀
Piggo
Unknown parent • • •Sovereign
Unknown parent • • •@c
>Well, 3 years earlier he was about to conquer Kyiv in 3 days. I'm quite calm so far, thanks for worries 😀
I don't know if you know this but that claim is literally a invention of General Mark Milley. No actual Russians have ever said "we will take Ukraine in 3 days". You deepthroating that American CIA Kool-aid bottle.
Schmaker
in reply to Sovereign • •Yeah .. except for every single Putlers propagandists.
You can apologize later
kravietz
2024-08-12 12:49:57
Sovereign
Unknown parent • • •Sovereign
Unknown parent • • •Sovereign
Unknown parent • • •Sovereign
Unknown parent • • •Sovereign
Unknown parent • • •IceCubeSoup
Unknown parent • • •Ukraine was never an ally of the United States.
Which nations exactly do you accuse Trump of threatening, in any concrete sense?
Sovereign
Unknown parent • • •Schmaker
Unknown parent • •I'd definitely love to talk about real arguments instead, but I definitely won't do it with guy who only offends with (paraphrasing) "you're stupid, lying, everybody lies and you didn't did anything" as these aren't backed by anything and wasting time with trolls - as long as internet exists - never worked.
If you want to discuss arguments - you're free to go on, I'm in
Schmaker
in reply to IceCubeSoup • •Schmaker
Unknown parent • •That's definitely true and that's why people should never stop bitching their governments for misusing their tools
Schmaker
in reply to Sovereign • •Schmaker
in reply to Sovereign • •As country let down by "allies" in '38 I pretty much understand your meaning.
But somehow I still hope people remembers what became next and that's what "allies" are for
IceCubeSoup
in reply to Schmaker • • •@slamy
I didn't say "bullying"
I said "threatening, in any concrete sense"
Schmaker
in reply to IceCubeSoup • •IceCubeSoup
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to IceCubeSoup • •military.com/daily-news/2025/0…
IceCubeSoup
in reply to Schmaker • • •@slamy
still wrong
politicians' blabbing and posturing does not constitute a threat
the word "threat" in a headline does not constitute an actual threat.
When the United States wants to threaten another nation, it stations one of its aircraft carriers and associated battle group off of their coast, and conducts military exercises designed to probe their defensive posture. Or some such similar deployment of actual military forces.
IceCubeSoup
in reply to IceCubeSoup • • •@slamy
precisely zero has occurred with U.S. military posture vis-à-vis Denmark or Canada. There has been exactly no change whatsoever.
But congratulations for taking a silly and alarmist headline from the mainstream media seriously.
Schmaker
in reply to IceCubeSoup • •Yeah, except for leader of USA threatening with using military force.
I don't care if it's silly talks or not - it's still a threat.
I remember good old days when Putler was just a threatening UA and everybody laughed that it's a bullshit, until it wasnt anymore...
IceCubeSoup
in reply to Schmaker • • •@slamy
nobody important was laughing. All insiders knew the threat was real, which is why they spent a more than a decade deliberately provoking Putin. Putin finally found himself in a circumstance where he was forced to cooperate in the charade.
Ukraine is the victim in a three way tug-of-war between the U.S., EU/NATO, and Russia. They were always, always, always destined to be used up and discarded, after being rubble-ized.
IceCubeSoup
in reply to IceCubeSoup • • •@slamy
Russian forces have always been near Ukraine. That's what having a border means. Which means Russia was always an actual threat to Ukraine.
shit-talk is not a threat.
Schmaker
in reply to IceCubeSoup • •Shit talk is not a threat.
Shit like this from the mouth of president is.