The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

As a part of this socially-asocial #Fediverse network I would like to talk to you on the other side of the ocean.

I rarely write posts in #English and I only have very few followers that are not #Czech or #Slovakian, so I'm not sure if this ever reaches my target audience of this post - the #USA citizens.

I am seriously concerned about what is happening lately with your country, who was supposed to be (or was acting like) a #democracy beacon. Yet, somehow you managed to reach the point, where #president, who most of you (!) elected is felon, who pardons criminals and does pretty rude political statements to country, who is losing lives of it's citizens only because they have chosen the path of being a #free nation.

As a person from central #EU I must admit this is seriously hard to watch as I expected your society to be #freedom and #liberty friendly and yet I see your president fueling #propaganda from #Russia and bullying president of #Ukraine.

I do not think this is a great way to #StopWar - this is a way to lose it. I'm hell-of-a-sure that befriending pretty much dictator of #Russia while his propagandists talks about nuking Washington is not a good idea, but somehow your president believes it is.

Please reconsider and act, this is not funny and people are dying. Your voices need to be heard or somehow you might find out you live in country you never imagined...

#politics #USpol

Filtrované slovo: nsfw

reshared this

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Pro ty, kterým to uniklo - #Merz z #CDU vyhrál volby, takže #Německo možná bude aspoň trochu protiváha pro lidi jako #Orbán, #Fico, #Trump a podobný pitomce.

Český prezident Petr Pavel a budoucí německý kancléř Friedrich Merz

Nevim, jak je na tom s ostatní politikou, ale vůči Ukrajině byl vždycky jednoznačnej - #Ukrajina by podle něj měla dostat rakety #Taurus

#AfD zůstává sedět v koutě.

#Politika #Rusko #StopWar

reshared this

in reply to ticho

@ticho
@schmaker My urcite mame na viac. Ergo odhadujem level "nejaka africka diktatura s prebiehajucou obcianskou vojnou".

:>

#irónia stranou: Ak by to bolo cisto na ficovi a ludia prilis neoblomni, kludne by to IMHO zahnal do takeho extremu. Ved diktator moze kludne fungovat aj so zlatej vane na "skazenom Zapade", hlavne nech nebruci v base.

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Vážené #Slovensko , můžete prosím to vaše amorální koště jménem #Fico už konečně vyřešit a vykopat?

Děkuju


🇸🇰🇺🇦 "We can cut off gas supplies to Ukraine through Slovakia—gas without which Ukraine will freeze," — Slovak Prime Minister Fico.

Oleksandr Natalenko, MSE reshared this.

Prvních 5 minut dnešních #OVM v kostce:
#Maláčová: "Je mi jedno, jestli se #MiladaHoráková otáčí v hrobě! Za vás #Jurečka je největší propad životní úrovně!"
#Juchelka: "Já nevim, proč mám komentovat #Slovensko, já ještě nemám pokyny od šéfa!"

Česká #politika je klaun vedle klauna 😁

in reply to Schmaker

Shrnutí tohoto dílu přináším já, Eliška (6), plyšovej #Spyro a růžovej plyšovej ježek

Zatímco Spyro a ježek si debatu užívají, mně krvácí uši při sledování toho, jak se dnes zkratka #OVM překládá jako Orgie Venezuely Maláčové

#Maláčová je fakt jen #Schillerová v mladším provedení - nějaká kultura projevu už dneska vůbec neexistuje

in reply to Schmaker

@Schmaker Na jednu stranu je dobré, že idea přímé demokracie jde postupně do kytek, ale na druhou stranu nástup motoristů je nebezpečnější, protože přímá demokracie je dost abstrakní myšlenka, ale ideu "motory sobě" pochopí i člověk bez mozku. Vysmíval jsem se motoristům, jak jsou debilní, že nechápou, že i elektromotor je motor, ale uprostřed smíchu mi to došlo: idea motorismu je krásná idea pro catch-all-party.
Tato položka byla upravena (pátek 17. ledna 2025 7:15)
in reply to Jiří Pavlík

Myšlenku přímé demokracie považuju za legitimní - byť nereálnou. Aby to někdo zastupoval je asi v pořádku. Jenže #SPD má s přímou demokracií společnýho zhruba tolik, co KLDR s demokracií 😀

Ty motoristi mi přijdou zajímaví v tom směru, že to jsou v podstatě jen lobbisti automobilek, který nejsou schopný / nechtěj se adaptovat na novej vývoj. Přijde mi zajímavý, že to opravdu reálně politicky funguje, ale myslim, že to stojí a padá na Turkovi, takže tu opět - pro "změnu" - máme stranu jednoho führera.

Ona v #ČR obecně podle mě zase taková poptávka po demokracii neni - my chcem "spasitele"

#spd #cr

Znáte to o potrefený huse? 😁

Předseda Senátu ve svém projevu mluvil o tom, že „na sociálních sítích i mimo ně sílí populisté, extremisté a někdy dokonce i nepřátelé naší země“. Okamura tato slova vnímal jako útok na opozici, (...)

#politika

link: Ušel mi jeho smysl, hodnotí projev Vystrčila Vondráček. Okamura čekal nadstranickost

reshared this

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Dokoukal jsem právě prezentaci @Randahl Fink z #DeepSec 2024 a byť to bylo celkem #USA a #Rusko centrický co se příkladů týče, rozhodně to stojí za shlédnutí, byť má hodinu.

Já si ale myslim, že tady na #Fediverse / #Mastodonu a dalších asi víme, jaký jsou rizika #dezinfo na socnetu, kde vyhodí 80% personálu, protože "moderátoři nejsou potřeba", ale jak tohle dostat k běžnýmu Frantovi ze seníku, to je pro mě otázka, na kterou nenacházim odpověď.

Každopádně kdo jste viděl (a klidně i kdo ne), klidně vesele #diskutujme, třeba mě něčim inspirujete 😀

#politika


We are in the middle of the most dangerous information war in the history of mankind, and the survival of democracy depends on what we do next.

My DeepSec 2024 presentation on mass information warfare is now online. Here I reveal how Russia wages an international war on truth, and I show how we can all be part of the resistance.

I hope you will help me spread this message:
youtube.com/watch?v=wnLviKf13l…

Thank you to the DeepSec team for making this freely available. ♥️


Stevez reshared this.

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Vypadá to, že #Gruzie má teď v ulicích veselo.

#politika


Georgian police trying to push back protestors and beating up those that are being caught. Across the country, tens of thousands have gathered and protests are growing.

in reply to Schmaker

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Narovinu - vůbec se na to nedívá pěkně. Já jen, až potkáte někoho, kdo bude mlejt o totalitě...


This is how protesters were dispersed in Georgia yesterday by Georgian security forces. A lot of them appeared in black outfits without identification.

Thug behaviour.


Stevez reshared this.

Mám rád ty zvláštní náhody, kdy profíci a vědci po celým světě se mýlí, protože #ČEZ, #KSČ a #SPD má šokující vědecké oběvy, které nikdo nebere vážně.

Jeden by řekl, že se proti nim spikl celej svět...

.. nebo že by to bylo jinak?

Výborný čtení na #Voxpot

#politika #GreenDeal #COP29


„Klimatologa se najít nedaří, ale místo toho tu jsou zhruba dvě desítky žáků střední školy. ,Já vím, že se na tahle témata veřejnost dívá různě, ale já taky nesouhlasím se zákazem spalovacích motorů a Green Dealem,’ vysvětluje jejich učitelka. Žáky sem vzala, protože mají jako maturitní předmět právo. Vidět prý naživo, jak funguje sněmovna, je pro ně dobrá zkušenost.“ voxpot.cz/cez-pres-svou-firmu-… #links

Vulgarismus

Mám plnou timelajnu #Trump a #Harris a byť mám politiku celkem rád, tohle mě nebaví.

Jasně - Trump je kokot, kterej šlape po demokracii, právech občanů vlastního státu a tak nějak celkově jeho charakter smrdí o tři ulice dál. Ale tohle přeci známe, koneckonců i my si takový pitomce do čela států volíme.

Čekali jste, že #USA jsou jiný? Já taky. Překvapilo mě to? Zase tak moc ne.

A teď prosím - vážený staronový pane prezidente - začněte zatraceně dupat po členech #NATO. Myslim, že #EU jako třetí největší ekonomika určitě dokážem řešit bomby, co padají našim sousedům na hlavy, i bez přestárlýho pimpuly někde za mořem.

#politika

reshared this

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Bratia, jakej máte pocit z toho, že váš premiér je součástí rusácký propagandistický mašinérie?

#Slovensko #Rusko #propaganda #Fico #SmerSD #politika


Slovak PM Robert Fico gave an interview to Russian media host Olga Skabeyeva on Russian state propaganda channel Russia 1, discussing European "fatigue" over the Ukraine war and expressing interest in attending Victory Day celebrations in Moscow.

reshared this

in reply to Schmaker

@noelreports že už dávno mal sedieť za mrežami za množstvo iných vecí, a ako spoločnosť, ako demokracia, sme v tomto absolútne zlyhali.

Slovensko je momentálne na ceste k zlyhaniu štátu. Má k tomu ešte kus cesty, lebo je to predsalen vyspelá európska krajina s inštitúciami a rozvinutou občianskou spoločnosťou, ale to len znamená, že ten pád je pomalší a my sa tak môžeme upokojovať frázou "nie je to stratené, lebo ešte X funguje". Lenže tak strašne veľa vecí už rozbili. Zmrdi.

in reply to Schmaker

Vlastně bych se bez policie někdy cítil lépe. Od té doby, co přestali náckové chodit na místní Pride, tak vlastně skoro vždy. Člověk si zapálí jointa, najednou kolem projede policejní auto a nálada je hned v hajzlu. Nebo máš doma pár kytek a benga se začnou motat kolem baráku, to je pak velmi nepříjemné, i když jdou nakonec jinam.
in reply to Schmaker

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

I na videu je to dost děsivý...


Around 400-500 missiles were launched at Israel from Iran, according to The Jerusalem Post. In response, U.S. President Joe Biden convened an emergency meeting at the White House to address the situation.

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Považoval jsem #SeznamZprávy za celkem kvalitní médium, ale evidentně jsou to stejný #mediálnímrdky jako iDnes.cz.

Ne, že bych si myslel, že to #Piráti zvládli, ale tohle rozhodně nevoní jako kvalitní žurnalistika


Jak se tvoří mediální realita?

Novinář napíše sérii článků na dané téma, má ale jen 1 zdroj, navíc politicky angažovaný. Pro běžného čtenáře to ale působí, že stížnosti jdou od mnoha úředníků. Že jsou si ale jednotliví úředníci podezřele podobní není s odstupem mezi články snadné odhalit. Co říct? Zdá se, že o takové úředníky je alespoň u pana Jana Nováka ze Seznam Zprávy, nouze.

Jednoduchým vysvětlením by snad mohla být lenost, nicméně ani to není zrovna dobrá vizitka kvality daného média.


Marián Kyral reshared this.

Při bloudění Fediversem jsem objevil zmínku o politickém uskupení #Voluntia - právě sbírají podpisy na založení politické strany.

Co jsem si tak v rychlosti proletěl jejich program, tak mi přijdou jako liberální variace Svobodných, ovšem co je nejdůležitější - bez rusácký pachutě.

Takže koho vytočili #Svobodní tím, že se tváří jako rusácká pátá kolona, máte šanci na alternativu.

GL+HF

Voluntia.cz

Program (tučně zvýrazněny věci, co jsou mi něčím sympatické):

Voluntia napsal/a:

Kompletní legalizace/dekriminalizace marihuany. Uživatele není třeba státem registrovat, podobně jako nejsou registrováni uživatelé cigaret nebo alkoholu.
Povolení eutanazie
Umožnění vstupu do manželství rovněž osobám stejného pohlaví
Zrušení povinných 9. tříd základní školy a povinného předškolního roku
Zrušení centrální státní maturity
Zrušení živnostenských listů na živnost volnou
Státní cenzura internetu včetně sociálních sítí (např. pod záminkou boje s dezinformacemi nebo hate speech) je nepřípustná
Zrušení Green Dealu a ESG, které zásadním způsobem porušují princip subsidiarity; EU nemůže centrálním rozhodováním porušovat svobody lidí a svobodnou soutěž v oblasti energií, průmyslu, dopravy, stavebnictví a bankovnictví, a ohrožovat tak navíc vlastní konkurenceschopnost na světovém trhu
Uznání Bitcoinu jako měny a jeho destigmatizace tak, aby banky nebyly pod tlakem orgánů státu nebo EU při poskytování svých služeb včetně poskytování účtů a transakcí firmám a lidem využívajícím kryptoměny
Zjednodušení daně z příjmu právnických osob i fyzických osob a nastavení rovné daně 9% a tím přilákání zahraničních investic
Zrušení daně z nemovitých věcí, která v konečném důsledku zatěžuje nájemníky
Zrušení povinné mobilizace včetně mobilizace při vyhlášení válečného stavu, nikdo nesmí nutit vaše potomky obětovat život za stát proti jejich vůli. Armáda je profesionální a vstup do armády je dobrovolný. Naše pozice v NATO je naprosto jasná
Stavba rodinného domu bez razítek – každý si může na svém pozemku postavit rodinný dům podle své úvahy, s ohledem na zásah do práv sousedů (stínění, spodní vody apod.)
Na dálnicích platí neomezená rychlost, pokud není nutné ji v konkrétním úseku snížit
V rusko-ukrajinském konfliktu jednoznačně podporujeme Ukrajinu, Rusko je na území Ukrajiny agresorem
Odmítáme vzdání se práva veta ČR v EU
Postupné zrušení nepotřebných ministerstev a dalších úřadů, začneme seznamem od Národní ekonomické rady vlády
Sloučení všech sociálních dávek do jedné
Jednotné inkasní místo, zdravotní a sociální pojištění a daň sloučíme do jedné platby včetně odvodů zamestnavatele
Možnost vystoupit ze státního systému povinného sociálního pojištění s vědomím, že vystupuji kompletně ze státního důchodového systému a neobdržím státní důchod
Zrušení trestů bez oběti (např. za zranění sama sebe při nehodě nebo drobné překročení rychlostního limitu v noci na opuštěné silnici)
Zavedení lidového veta, kde občané mohou odmítnout parlamentem přijatou právní normu
Každý má právo na soukromí bez státem či EU kontrolované šifrované komunikace, dat apod.

#politika

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

V Kremlu bude mít někdo blbý spaní.

#Ukrajina překročila rusáckou hranici a trochu jim tam cuchá nervy. Předpokládám, že #rusko samozřejmě všechno osvobodilo, nic se nestalo a #Medvěděv hodí pár atomovek na Berlín, protože se nic nestalo 😀

Nějaký čtení bez paywallu je i na #Politico

#StopWar


According to various sources. The situation in the Kursk region likely looks something like this af of 19:00 PM. Newly taken area's and villages highlighted.

Stevez reshared this.

Takže "Internet je naše moře", pojďme si to shrnout:
- digitální stavební řízení nic moc
- evidence ubytovaných je WTF
- #eObčanka taky průser
- v ochraně před copyright lobby se vůbec nic nestalo
- v oblasti drogový politiky je úplný ticho

Možná se pletu #Piráti, ale nezačínali jste jako strana, která má problém s velkýma bratrama a podobnýma srandama? Kde je důraz na soukromí?

Ano, práva LGBT, sociální role státu a všechny tyhle věci jsou důležitý, ale kvůli tomu vás nevolim. Dělá něco #Šalomoun? Dělá něco dobře #Bartoš?

V tuhle chvíli jedinej důvod, proč vás znovu volit je #Lipavský.

Nevim, jestli mi to stačí...

eObčanka měla chránit soukromí, přitom odesílá, kdo se kde ověřuje. ‚Sběr dat omezíme,‘ slibuje agentura

#politika

reshared this

Tak #Biden už v příštím období #prezident #USA nebude, z kandidatury odstoupil. Na jednu stranu to považuju za dobrou zprávu, na stranu druhou si nejsem úplně jistej, jestli neváhal moc dlouho a teď smetanu slízne #Trump.

glhf Ameriko

#politika

Joe Biden se vzdal kandidatury na prezidenta. Trump je teď bez soupeře

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Tak znovu po pár měsících si připomeneme jedno takové pravidlo.

Po politicích se nestřílí. Tečka.

A je jedno, jak velkej pičus to je.

Po střelbě na mítinku v USA jsou dva mrtví. Kulka mi poranila ucho, potvrdil Trump

#politika #USA


Po politicích se nestřílí. Tečka.

A je jedno, jak velkej pičus to je.

#politika #Slovensko


Oleksandr Natalenko, MSE reshared this.

in reply to Schmaker

@cynik ok, dobře, chápu, schvalovat teror není nikdy dobře.

Ale je jistou ironií osudu, že právě velký zastánce prakticky neregulovaného ozbrojování americké veřejnosti, které prostě začíná být docela velký problém, v posledních desetiletích a má některé ošklivé důsledky, to takhle schytá.

Takže "ustřelením druhého ucha" není míněno skutečné nabádání k násilí, ale spíše konstatování, že Trump do jisté míry sklízí to, co zasel.

Které všechny síly mají "zásluhu" na neustále se stupňující polarizaci domácí politické scény v USA, to je k diskuzi: je to tam skutečně na pokraji občanské války (zejména města vs. venkov, pobřeží vs. venkov), volební systém je zastaralý, apod. Sil ve světě, které nějakým zájem hrají o to, jaký vliv budou mít v americké administrativě, jejíž agendou je z velké části především zahraniční politika, není zrovna málo. Je to prostě jeden velký průšvih.

Každopádně Trump se (zatím) ještě nestal tyranem, takže by to nebyla vražda na tyranovi. Tudíž to je zločin (i pokus o ní).

in reply to Chao-c'

Netvrdim, že v tom určitá ironie není, ale ..

xChaos napsal/a:

Takže "ustřelením druhého ucha" není míněno skutečné nabádání k násilí, ale spíše konstatování, že Trump do jisté míry sklízí to, co zasel.

Pokud budeme tupýma politika omlouvat lidských pudů, děláme si prostor pro ještě větší průser.

Jinak samozřejmě už tě tu nějakou dobu znám, je mi jasný, že ten původní názor byl podstatně barevnější - já jen těžce snášim jakoukoliv relativizaci toho násilí. Nejsou to zbraně, co zabíjí...

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Pokud mi #politka #HnutíANO přijde něčím nebezpečná, tak tím, že se lísá k člověku, který si dneska třese rukou s rusáckým dobytkem zatímco na Ukrajině umírá spousta lidí z obou stran.

#Orbán i #Putin by měli shořet v pekle, ale co je nejhorší - každej třetí spoluobčan chce do vedení člověka, kterej chce dělat obránovskou politiku.

Dělejme něco.

Cokoliv.

Než bude pozdě...

Radim reshared this.

Poslouchám #VlevoDole a přišla mi zajímavá myšlenka YouTuberů v politice. Koneckonců je politik z principu #influencer a jak ukázal #Turek, evidentně to funguje.

Neosvěžilo by to politickou scénu, kdyby kandidoval #DebatníDeník, #Kovy, #Špaček ( 😁 ) a další?

Proč to zatím žádnou politickou stranu nenapadlo, někoho z nich zlanařit?

#politika

Pavel reshared this.

Lupa.cz napsal/a:

Druhou novinkou je návrh, aby uživatelé museli se skenováním svých konverzací předem souhlasit. Pokud ale souhlas nedají, mají mít možnost používat jen “osekané” verze komunikačních programů, bez možnosti posílat obrázky, videa nebo odkazy. Respektive: provozovatelé mají mít povinnost jim posílání vizuálních materiálů a odkazů znemožnit. Skenování se má i nadále v určitých případech týkat komunikace zabezpečené koncovým (end-to-end) šifrováním.

Keep calm, kdo nezlobí, ten přeci nemá co skrývat.

A teď se podívejte do mobilů a zamyslete se. Kolik jste poslali prarodičům fotek svých dětí? Kolik fotek vám poslaly nepříliš oblečená děvčata? Poslali jste doktoru fotku hemeroidu na prdeli? Prckovo trasu na kroužek? Náckovskej vtípek, co vás může stát politickou kariéru?

Tohle všechno bude něco/někdo skenovat.

Stále jste v klidu? 😀

#Politika #soukromí #CSAM #bigbrother

Jsem na mamutovo.cz reshared this.

Uvažoval jsem nad tim, proč maj #Piráti tak málo a mám trochu podezření, že je vyluxoval #STAN

Upřímně - nedivim se. Zatímco #STAN dělal provokativní a neútočnou kampaň #DebatyBezCenzury, tak Piráti .. tam si jen vzpomínám na vyjádření, že "takhle se to nedělá", ale že bych viděl, jak se to dělá, to říct nemůžu...

No, snad se tentokrát poučíte, protože příště se taky může stát, že budete bez mandátů úplně.

Gratulace @Markétka Gregorová k přeskočení @Marcel Kolaja

#Politika #EU

The media in this post is not displayed to visitors. To view it, please log in.

Ad #Turek (#Motoristé ) a #Šlachta (#Přísaha )

Když něco vypadá jako kachna, chodít jako kachna, dělá zvuky jako kachna a smrdí jako kachna, tak to obvykle je kachna.

To, že někdo dělal náckovatý vtípky je jedna věc - to vyřeší omluva a popel na hlavě.

Přát někomu smrt proto, že s nim nesouhlasim už OK neni.

A to dvoudenní ticho od Turka i Šlachty bylo ohlušující - jste fakt důvěryhodný partaje pánové. Gratuluju k politicky zvládnutý situaci a doufám, že to vaši voliči dokážou vyhodnotit správně.

Nácky v #EU nechceme...

#politika

reshared this