Odvoz bordelu #rekonstrukce jde přesně podle plánu.
Hodil jsem dvoukolák za koloběžku, jako to obvykle dělám a do něj našlehal 4 pytle bordelu. Netroufnu si tvrdit, kolik to vážilo, ale určitě ne pod 50 kg.
Jel do obvyklý destinace sběrnýho dvora, kam odvážim svý výtvory, když započnu nějakej #broukpytling. Navíc vim, že v pondělí a ve středu mají do 18:00, takže je to akorát.
.. jenže ono neni pondělí!
V koloběžce je půlka baterky a druhá destinace je šílenej krpál. No co, #YOLO - jedem! Kdyžtak koloběžce do kopce píchnu, aby nějaká baterka zbyla a zpátky pojedu úplně prázdnej, takže to posviští jak za mlada.
Akorát, že jsem v půlce kopce píchnul kolo...
Co s tím? Baterka hlásí tak 30%, pak už se potáhne jak sopl. Dotáhnu tedy koloběžku nahoru na kopec, u Globusu nafouknu kolo a budu doufat, že dojedu aspoň na sběrák - tam vyhážu bordel a bude to lehčí, takže dojedu zpět ke Globusu, nafouknu znova a posvištim zatraceně rychle domů s prázdným vozejkem.
Nafouknutí u Globusu šlo přesně podle plánu...
... akorát se to samozřejmě hned vyfouklo. Holt to dám s prázdnou gumou. Tlačim tedy hrdinně vozík s těžkou hromadou nákladu na sběrák. Už vidím bránu! Spása je tady...
...jenže "pane, my od 1.3. stavební suť nebereme"
A jako proč? Kdy jste mi to chtěli kurva říct?! 😁
Takže hrdině stojím dvoukolákem, kterej váží asi 1000kg, koloběžkou s prázdným kolem a hromadou bordelu před sběrákem, slzy v očích a řešení nikde...
Co s tím? Vždyť mám povinný a asistenci!
Pillow: "#Pillow, jak vám mohu pomoci"
Já: "Schmaker, dobrý den. Já mám takovej průser, potřeboval bych v rámci asistence u pojistky přepravit koloběžku s přívěsem, na kterém je pár pytlů suti"
Pillow: "Prosím?"
Já: "Já vim, že to zní hrozně divně, ale je to tak 😀"
Pillow: "A to máte jako kárku se sutí připojenou za koloběžkou?
Já: "Mám u vás pojištěnou elektrickou koloběžku"
Pillow: "Řekněte mi prosím registrační zna .. počkat, to nebude mít registrační značku!"
Já: "Mám VIN"
Pillow: "Ano, vidím Vás tady pane Schmakere, #ekoloběžka #Kaabo #Skywalker .. zhruba za hodinu vás může nabrat autoodtahovka"
Já: "Stačí nějaká dodávka, taxík, něco takovýho"
Pillow: "Nemáme. A za ten vozík - protože není součástí pojistné smlouvy - zaplatíte minimálně 1400 hotově řidiči v místě vyložení"
Já: "Shit .. jedu po svých!"
..takže asistence s vozejkem je úplně k hovnu..
Baterka hlásí tak 20%, domů několik kopců a na vozejku stále asi tuna. Sjíždím krpál jako prase a věřím, že se nezabiju. Nezabil!
Dole na hlavní silnici nemám na výběr, než vzít to po silnici, abych dojel. Asi byli nasraní nějací #motoristé, ale zoufalá situace si žádá zoufalé řešení. Zhruba sto metrů před domovinou už baterka neutlačí mě a náklad, takže slézám a používám koloběžku jako dopomoc. Kola jsou úplně na maděru.
Sjíždím poslední kopec ke garáži, bordel skládám do garáže, uklízím brndu a vozík a těším se na další den, kdy budu moci vzít stavební odpad na výlet! 😀
Radomír Žemlička
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to Radomír Žemlička • •@Radomír Žemlička
Na první bydlení? To dává smysl, vlastně mě překvapuje, že to ještě nikdo nenavrhl. Možná protože je trh přehřátej a benefitoval by pouze developer (rozuměj - o ty úroky se navýší cena nemovitosti)?
Proč ti to přijde jako prasárna?
Radomír Žemlička
in reply to Schmaker • • •n/L
in reply to Radomír Žemlička • • •Radomír Žemlička
in reply to n/L • • •… a tím pádem vlastníkům nemovitostí snižovat měsíční náklady na energie. Prakticky je úplně fuk, z jaký „hromádky“ rozpočtu to jde. Ale je to prostě přímá finanční podpora lidí, co už na vlastní bydlení dosáhli, na úkor všech ostatních.
Schmaker likes this.
Tomáš Znamenáček
in reply to Radomír Žemlička • • •Radomír Žemlička
in reply to Tomáš Znamenáček • • •Tomáš Znamenáček
in reply to Radomír Žemlička • • •Radomír Žemlička
in reply to Tomáš Znamenáček • • •Jiří Eischmann
in reply to Radomír Žemlička • • •Schmaker
in reply to Jiří Eischmann • •Jup, akorát teda vlastník nemovitosti zhodnotil majetek z peněz těch, co si to nikdy nebudou moci koupit (a protože je byt teď dražší, může zvednout nájem). Neetický až hanba...
@Radomír Žemlička @n/L
Radomír Žemlička
in reply to Jiří Eischmann • • •Jiří Eischmann
in reply to Radomír Žemlička • • •Radomír Žemlička
in reply to Jiří Eischmann • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to n/L • •Jan Dytrych🇨🇿🇺🇦
in reply to n/L • • •Piggo
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to Piggo • •Radomír Žemlička
in reply to Piggo • • •Schmaker likes this.
j4n3z
in reply to Schmaker • • •nitter.net/jura_haczek/status/…
Schmaker
in reply to j4n3z • •Torf und Schnee
in reply to Schmaker • • •Schmaker
in reply to Torf und Schnee • •