Poslední dva dny se mi nějakej #pták snaží zabydlet pod římsou okna v ložnici. Nejdřív se dva dny domlouval s manželkou, dneska už tam je i trocha bláta.
A já se ptám Fediverse - nechat bydlet, nebo rychle sundat? :)
Poslední dva dny se mi nějakej #pták snaží zabydlet pod římsou okna v ložnici. Nejdřív se dva dny domlouval s manželkou, dneska už tam je i trocha bláta.
A já se ptám Fediverse - nechat bydlet, nebo rychle sundat? :)
Myslel jsem si, že moje #eKoloběžka s vozíkem je top nesmysl, co jde vymyslet.
No, právě jsem viděl kočárek, který poháněl chlapík na #EUC
@Mikromobilita CZ/SK
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
I don't understand cars but my Honda Jazz looks more classy than this thing...
Jak moc #město potřebuje #lavičky si uvědomíte až ve chvíli, kdy potřebujete pracovat na remote...
Mj. vozim #auta na #STK a v tuhle chvíli trpělivě vyčkávám na dokončení. Protože mi lezlo krkem, že to byla prosezená neproduktivní doba, začal jsem vozit notebook a pracuju na dálku.
Než se vařit v autě, raději sednu na lavičku někde a řešim denní byrokracii, kterou bych musel řešit na poslední chvíli po návratu. Šetřim čas a nervy sobě + jsem pro firmu produktivnější - win-win.
No, do chvíle, než zjistíte, že v okolí STK je asi milion domečků a lavička jen na autobusové zastávce. A i tam jen jedním směrem....
@Josef Zettl alias Princezna
Pak ty lidi nemají bejt dobytci, když není kam vyhazovat.
Taky se s tím místama potkávám
#Ukrajina a její denní chleba. Stále přihlížíme...
To video neni pro slabší povahy, tak opatrně - vidět #děti zraněný raketovým útokem neni pro každýho, i když je to rozmazaný. Ta naléhavost v hlase dospělých mluví za vše...
Tlapka reshared this.
We just released #PeerTube v8.2.0! 🥳
This version brings the ability to:
⏯️ seek within and pause the live
👥 transfer channel ownership to another user
✂️ remove segments of a video in Studio
The UX has also been improved!
More details in the dedicated blog note: joinpeertube.org/news/release-…
Although this version may be considered 'minor', it is every bit as significant as a major update in terms of its new features and the improvements ma...JoinPeerTube
reshared this
Děje se toho tolik a já zapomínám / nestíhám sdílet. Tak tedy, dvě důležité petice týkající se nezávislosti veřejnoprávních médií:
• otozabalto.cz/r/297 (nejnovější petice za odvolání ministra Oty Klempíře, autora zákona omezujícího nezávislost médií)
• ruceprycodmedii.cz/r/25732 (petice proti zasahování vlády do fungování médií)
Demokracie se sama neochrání a tohle je spolu s účastí na demonstracích asi to nejjednodušší, co můžeme dělat. 📃✍️
Schmaker likes this.
reshared this
@Unreed @schmaker @Pavlina212 Mě připadá, že se to pomalu stupňuje a zatím poslední demonstrace minulý víkend byla celkem dost "uřvaná". Rachot všeho možného, žluté pásky kolem vládních budov, dost naštvané projevy... Jen houšť. ✊
Sice mi ten den a druhý den bylo blbě z vedra, ale jsem ráda, že jsem tam byla. 🥵 Jen jsem asi zapomněla sdílet pozvánku... 😳
Je to sice opruz, dokola podepisovat petice a chodit na demošky, ale je to asi nejefektivnější, co se teď dá dělat. "Poděkujme" voličům ANO.
Schmaker likes this.
Jsem se zas nasral po ránu :D
„Jen zálohy na energie činí ve starém rodinném domě, kde můj bratr bydlí, 9 200 korun, ale na energie dostane pouze 2 500 korun,“
A proč bychom já nebo kdokoliv z dalších daňových poplatníků měli platit takhle neefektivní bydlení bratrovi, když to jde podstatně levněji?
Daňovej poplatník není dojná kráva - ano, když na to nemám, tak to prodám a půjdu do levnějšího. Chápu, že to bolí a je to těžký, ale 10k za energie? To má ve sklepě pěstírnu?
Zavedení nové superdávky výrazně změnilo systém sociální podpory na bydlení. Snížení normativních nákladů, nepřesné rozdělení podle regionů či paušál na energie způsobují, že dávky často nestačí pokrývat skutečné výdaje domácností.Zuzana Hronová (Deník.cz)
like this
Schmaker likes this.
Známá "rekonstruovala" starý barák. Kousek přistavěla, původní část nezateplila, pak ji došly prachy a minulý rok na podzim volila komouše s tím, že je tu bída. Člověk nad tím jen kroutí hlavou.
Pro některé voliče Bureše, a vůbec celé té aktuální sebranky, to musí být trochu nepříjemné, protože chudáci do ještě větší bídy přišli.
Schmaker likes this.
Schmaker likes this.
@schmaker Zadotovat zateplenie je z pohladu statu/ostatnych ludi rozhodne lepsie riesenie chudoby. Ale:
1) treba odkontrolovat, ze to dostanu iba chudobni
2) treba odkontrolovat, ze to pouziju naozaj iba na zateplenie
Samozrejme ale, ze to nefunguje v kajinach, kde je privela "chytrakov" typu spominanej znamej ci "slovenskych kontroverznych podnikatelov", ktori si zeurofondov stavaju sukromne vily (tvariac sa, ze "penzion") a privela uradnikov, co "prizmuria oko" za obalku. 1/2
Schmaker likes this.
2/2 Toto je IMHO jeden z tych praktickych pripadov, kedy sa vazny ale inak vcelku lahko riesitelny problem stava neriesitelnym len kvoli "drobnym moralnych prehreskom" ktote ale su "spolocenskou normou", t.j. "vacsinou akceptovane".
Cim sa dostavame k "mojmu oblubenemu":
**K svetlejsim zajtrajskom sa neda preklamat.**
Schmaker likes this.
@phanecak Zelená úsporám byla výborná a měla mechanismy, které efektivně bránily zneužití. Prakticky sis to musel zaplatit a zpětně dostal bakšiš. Rizika přenášela na banky, případně si měl prachy a neřešil to.
Jenže když někdo peníze nemá nebo si nemůže půjčit a tedy spadá do té kategorie "chudý", tak jediná šance je mu poslat 100 % investice ještě před realizací. A kolik takových projektů asi skončí úspěchem? Nepošle to takového člověka nakonec do ještě většího svrabu?
Ona teda měla i výborný mechanismy, jak zabránit využití příliš malým investorem, žejo...
Já vím proč - aby investorem nemohl bejt malej vlastník, ale musel investovat celej barák.
Což je ti k ničemu, když má celej barák hotovo kromě jednoho-dvou bytů...
Nevíte někdo - existuje něco jako "men wipes" - alternativa dětských ubrousků parfémovaných pro chlapy? Edit: Nejde mi ani tak o intimní partie, jako o náhradu za ručník, sprchu a deodorant.
Teď v létě by se mi občas něco takovýho hodilo, to #kolo je občas náročnější a dost často se hodiny pracovně smažím v autě a vonět jak dětská řiťka by mi asi úplně nevyhovovalo :)
Ptám se všech, ale taguju i nejpovolanějšího z povolaných zde - @Josef Zettl alias Princezna
Schmaker likes this.
Jsem asi měl specifikovat, že mi v principu nejde o ohanbí, ale zbylý končetiny :)
Chtěl jsem nahradit deodorant, co to překreje, něčim kultivovanějším...
Protože místní se flákají, tak byla #kuchařka #oscloud doplněna paní Schmakerovou.
Brouchuť :)
recepty.oscloud.cz/g/home/r/gr…
Mealie is a recipe management app for your kitchen.Mealie
Archos reshared this.
Přiznávám, že kdyby mi někdo řekl, že se budu někdy dívat na chlapa ve sprše s tím, že to budu považovat za zajímavý, tak mu řeknu, že je blbec.
No, ale #voda je vzácnej zdroj a tohle je celkem poučný video :)
reshared this
Další pochod za veřejnoprávní média tuto neděli od 16:00.
Budu tam, přijďte též!
milionchvilek.cz/clanek/milion…
#milionchvilek #milionchvilekprodemokracii #cesko #ceskatelevize #verejnopravnimedia #media #ceskyrozhlas #demonstrace
Tak je to tady. Klempířův zákon na zestátnění médií je takový paskvil, že proti němu mají stovky výhrad i ministerstva spadající pod ANO. Podle odborníků je nejenom zfušovaný. Je i nebezpečný. A především – je neopravitelný.milionchvilek.cz
reshared this
V teen věku jsem taky ubytovával kamarádku. Asi týden. Důvod byl velice podobný...
Byla v tom taková zvláštní romantika - děvče na útěku spalo na gauči a nikdo netušil, co bude další den.
jihlavsky.denik.cz/krimi/jeden…
Policie hledala v sobotu 23. května jedenáctiletou dívku. Utekla po hádce s otcem. Dívku našli v Třebíči.Ivona Souralová (Jihlavský deník)
Protože mi to nedalo, tak jsem nefunkční #Mojawa #Haptifit Terra rozebral. Příčinu jsem neobjevil.
Takhle nějak vypadají #boneconduction sluchátka uvnitř 😀
🎬 Dnes jsem v práci potřeboval titulky k německému videu, ke kterým nebyly obvyklé zdroje.
Narazil jsem na *Subtitle Edit*, který jedním průchodem udělal přepis do SRT a druhým je přeložil do češtiny (použit Gemini a API klíč).
SW si na začátku stáhne *ffmpeg* a lokální slovníky a pak jede skoro komplet offline.
Luxusní výsledek za pár minut.
✅ FOSS
✅ multiplatformní
✅ pro Windows i portable verze
✅ intuitivní použití
✅ offline zpracování (tej Gemini se ptá při překladu, tak vlastně ne úplně).
*nikse(dot)dk*
#SubtitleEdit
#SpeachToText
#opensource
#foss
#SW
Schmaker likes this.
reshared this
Otto von Wenkoff 🐾🐐🐇🐔 likes this.
Protože jsem nenašel lepší #BoneConduction #sluchátka, než jsou mý rozmlácený #Mojawa #HaptiFit Terra, tak jsem je koupil nové přímo od výrobce znova.
Nefungujou... 😁
Dneska se mi zadařilo a tak můžeme porovnat moje nejnižší reálný BPM, když vezmu #kolo a když jsem to samý zkoušel na #ekoloběžka .. neni tam velkej rozdíl...
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
Takhle - já nevim, jakej bude výsledek .. produktivní to bylo ve smyslu, že já se dozvěděl dost a škola taky.
Ono je to s těma děckama trochu problematický v tom, že od nich se dozvíš půlku, od pedagogů druhou a když si to nějak vydestiluješ, tak vyjde něco, co lehce prošlo kolem pravdy .. ale opravdu jen kolem 😁
Na škole jsem byl bez dcery, ale po návratu domů jsem s ní asi rozlouskl příčinu problémů s inkluzí na škole - pedagogové si myslí, že si děcka z klučinou moc nechtějí mluvit. Z malý naopak vypadlo, že prostě děcka neví jak.
Škola na mě každopádně připravila těžkou přesilovku, takže je podezírám, že čekali konfliktního kreténa 😁
Umřela mi #sušička, dopřejme jí prosím minutu ticha...
Žádnej další #broukpytling nechystám, protože shazuje jistič (řekl bych teda spíš chráničovou část, ale těžko říct, mám je kombinovaný), motor už má nejlepší období za sebou a ložisko taky nezní skvěle.
Zemřela tak mladá, teprve sedm let...
Schmaker likes this.
reshared this
reshared this
Další fotografie ⬇️
liberecky.denik.cz/galerie/poc…
Schmaker reshared this.
Krajská města pochodovala k budovám televize a rozhlasu na protest proti šikaně veřejnoprávních médií aktuální vládou.
Reportujeme přímo z místa.
Schmaker ft. Kytka Obecná
Schmaker reshared this.
Není tu někdo z #ČeskýRozhlas?
Koukal jsem, že na #YouTube má většina studií #livestream, chtěl bych se optat, jestli jde nějakým způsobem dostat #stream i na #VHSky - docela by se mi tam líbil Radiožurnál a Junior
Dost by mě zajímalo, jestli je nějakej důvod, proč by to na YT být mohlo a na #PeerTube ne
Helena Svobodová reshared this.
#Fediverse, please make the magic happen and help this reach people who can offer advice or support.
reshared this
Cursing the government does not fix potholes. Spray-painting them does. True story, plus the moment Sofia copied us a year later:
imagenotfound.writeas.com/the-…
P.S the article was read more than 8000 times in the last 2 days. Wow!
reshared this
Vytvořil jsem nástroj, se kterým buď vyhrajete vy tím, že splníte svůj cíl, nebo svět tím, že podpoříte dobrou věc.
Psychologie říká, že lidé mají dvakrát větší strach ze ztráty než radost ze zisku.
reshared this
Mikromobilita CZ/SK reshared this.
Momentka z hlasování o srazu landsmanšaftu v Brně:
Zatímco "sympaťáci" v prvních lavicích vypadají, jako by slavili první dítě, tak paní poslankyně se tváří, jako by právě omylem sáhly do plného nočníku. Náhoda?
Jinak samozřejmě už cítím, jak se mám líp a tak...
#Crowdfunding mi od včerejška vynesl celých 0 Kč 😁
Tenhle model financování evidentně neni realistickej. Což je blbý, protože mě ty kamerky celkem dráždí a kvalita výstupu toho #GoPro mi fakt leze krkem...
Přemýšlím, jak to celý vymyslet jinak, protože vypálit tolik kvůli "koníčku" je fakt raketa :/
#Kids můžou točit videa na #VHSky, ale mají zakázáno zveřejňovat obličej.
Dneska jsem zkoušel nahodit #FaceFusion a nahradit jejich hlavu kýmkoliv jiným, aby mohly mít obličeje - byť vymyšlený - ve videu taky. Neříkal jsem jim, proč to zkouším.
Když to viděla Lenča, první slova byly:
"A to bysme mohli nahrávat videa s obličejem, když nebude náš, žejo?!"
Rostou fakt rychle...
#kidslogic
Protože občas točim pro #VHSky a #kids taky, došel jsem k závěru, že by asi stálo za to upgradovat kameru. Obstarožní #GoPro Hero2 už toho moc neukáže.
Procházel jsem #Bazoš (na #Nechceš bohužel nic neni 😀 ) a zdá se, že by to znamenalo výdaj okolo 5-8 tisíc, abychom se dostali na něco koukatelného (rád bych, aby byla #webkamera a #AkčníKamera).
Nedělám to často, celkově to dělám nerad, ale nenajde se tu někdo, kdo využije tlačítko "Podpořit" u videa, ať to můžem kvalitativně někam pošťouchnout využít k tomu teda i trochu #crowdfunding ? 😀
K rozumně vypadajícímu výsledku to evidentně chce podstatně našlapanější peněženku, než kterou disponuji 😀
like this
reshared this
j4n3z
in reply to Schmaker • • •Dokud lepí svůj barák na můj barák, jsem s tím OK. Vyháněl jsem akorát ptactvo, co se rozhodlo zavrtat do měkčích částí zdiva a začali vyklovávat díru do zdi 🤔
Ale já většinou nezabíjím ani hmyz a vyhazuju ho živý ven 😅
Schmaker
in reply to j4n3z • •Kepi
in reply to j4n3z • • •j4n3z
in reply to Kepi • • •@schmaker
Torf und Schnee
in reply to j4n3z • • •Schmaker likes this.
Milan Hubáček
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Milan Hubáček • •Je to bláto a ocas maj krátkej, takže asi jiřičky
Smoon
in reply to Schmaker • • •@nacelnik01
Schmaker
in reply to Smoon • •Smoon
in reply to Schmaker • • •Příští týden už nemá být tak sucho. Oni jsou pak rychlý a daj to i za několik hodin. Nicméně počítej, že jestli ho postaví, tak to přináší jak negativa v podobě posraného okolí a hluku (pokud to je na balkóně), tak i pozitiva v krásné podívané, která se pak opakuje každým rokem. Současně pokud ho postaví, tak legální postup odstranění skoro neexistuje. Musí se žádat na úřadech a je nutno to dobře odůvodnit ... 🐦
@nacelnik01
Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Smoon • •Proto konzultuju. Je to u okna ložnice, takže maximálně mě bude srát ranní budíček :)
@Milan Hubáček
Kepi
in reply to Schmaker • • •@smoon @nacelnik01 máš v pojistce I dezinsekci? Jestli jo, tak nechat 😂
Jiřičky bohužel občas nesou štěnice. Je to zkušenost, kterou bych už nikdy zažít nechtěl. Ani na sobě ani na peněžence, my měli štěstí, že to byl družstevní byt
Schmaker likes this.
Chick Enheart
in reply to Kepi • • •Kepi
in reply to Chick Enheart • • •@chick_enheart hele mě taky ne, ani mě nenapadlo, že to ještě existuje jinde než v knížkách. Nepříjemný je, že je to hrozný psycho, protože začneš být pokousanej a nevíš od čeho. Mě se nějakou hroznou haluzí povedlo jednu zaplácnout přímo když mě kousla a pod lupou porovnat s internetem a tradá...
Pak už to poznat bylo, normálně od hnízda jiřiček v rohu u okna skrz nějakou neviditelnou škvíru mezi zdí a rámem dálnice přes strop k posteli, kam se na nás šly nažrát...
No a deratizátor mi pak řekl, že je toho hroznej kotel, jen se o tom vůbec nemluví, protože se lidi stydí. A že naprosto nejvíc je toho právě od vlaštovek/jiřiček.
Mladý jiřičiky byly doslova obsypaný asi centimetrovou vrstvou těch potvor, sotva se hýbaly a pánovo "co to mám za ... práci" si pamatuji doteď.
Každopádně díky tomu, že byl byt družstevní a že se musí vzít všechny byty kolem, tak jsem měl štěstí, že to družstvo zaplatilo (tuším 16 tisíc jen náš byt, ale zas byly pryč fakt na první zásah) a my skončili jen s asi třema rokama PTSD z jakýhokoliv štípnutí, protože jsme čekali, že už zase dou.
@schmaker @smoon @nacelnik01
Schmaker likes this.
Chick Enheart
in reply to Kepi • • •Jaroslav Kraif
in reply to Kepi • • •@kepi V paneláku, kde jsem dřív bydlel, byly štěnice každou chvíli. Souded, co dělal u dopravního podniku vždycky nadával na všechny kolem, že to tam určitě nosí oni a nikdy se nezjistilo, odkud to jde... no, oni na depu určitě jiřičky měli, a ne jedny 😄
@chick_enheart @schmaker @smoon @nacelnik01
Mamlena
in reply to Jaroslav Kraif • • •To je teda něco. Díky za info no. U nás jsou v paneláku naštěstí jen moli ve stoupačce
@kepi @chick_enheart @schmaker @smoon @nacelnik01
Otto von Wenkoff 🐾🐐🐇🐔
in reply to Schmaker • • •@smoon @nacelnik01
Schmaker
in reply to Otto von Wenkoff 🐾🐐🐇🐔 • •Shimon
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Shimon • •Shimon
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Kepi
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Kepi • •Hmm. NSFW.vhsky.cz? Co na to @Archos? :D
@Shimon
Archos
in reply to Schmaker • • •Schmaker likes this.
Schmaker
in reply to Archos • •Tak vidím, že zájem by byl. A teď kdo to budete tvořit? :D
@Shimon @Kepi
Kipe
in reply to Kepi • • •Schmaker likes this.